Oslava ve velkém stylu: Kamnik porážíme v MEVZA Cupu 3:0

Mezi čtyřmi různými soutěžemi pendlují v těchto týdnech volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Po postupu do čtvrtfinále evropského poháru CEV Cup a završení dlouhodobé části české extraligy bez jediné porážky vyrazily na cestu do Slovinska ke svému pátému utkání v letošním ročníku Středoevropské ligy MEVZA. Na palubovce týmu Calcit Volley Kamnik vysokoškolačky neztratily ani set a posunuly se na třetí příčku o jediný bod za vedoucí duo Maribor a Békéscsabai.
Olomoucký kouč Jiří Teplý oslavil den před zápasem pětašedesáté narozeniny a jeho svěřenkyně začaly na dárku v podobě vítězství pracovat už v průběhu prvního setu. Po vyrovnaném začátku si hosté vypracovali několikabodový náskok a po výhře 25:19 vedli 1:0.
To ale ještě nebylo vše. V průběhu druhé sady se Hanačky v soupeřově hale dokonale rozkoukaly a výsledkem byl jejich drtivý triumf 25:9.
Zápas se zdramatizoval až ve své třetí části poté, co univerzita téměř kompletně obměnila sestavu. Bodově byla sice stále nad domácími, ale jen těsně a až v koncovce uhájila výhru o dva míče – 25:23 a 3:0.
„V prvním setu jsme se postupně hledali a úplně jsme nevěděli, co od soupeře čekat,“ hodnotil utkání trenér Teplý. „Naštěstí nám domácí pomohli, hráli sice obětavě, ale kupili řadu chyb. Ve druhé sadě jsme se postupně zlepšovali a naše hra začala připomínat volejbal, jaký chceme předvádět. Po prostřídání jsme se ale přizpůsobili, sami začali chybovat a pouštět lehké balony. Naštěstí jsme závěr nějak uhráli,“ uzavřel Jiří Teplý.
Čtvrtou soutěž za poslední dva týdny okusí Olomoučanky tuto sobotu v hale v brněnské Vodově ulici, kde se od 18.30 hodin postaví v semifinále Českého poháru pražskému Olympu. Finálový zápas je naplánován na neděli se začátkem v 17 hodin.

Calcit Volley Kamnik (Slov.) – VK UP Olomouc 0:3 (-19, -9, -23)
Rozhodčí: Janosch, Petsche (Rak.)
Olomouc: Strušková, Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Napolitano Šenková, Dedíková, Sokolová, Dudová, Košická.

18 komentářů: „Oslava ve velkém stylu: Kamnik porážíme v MEVZA Cupu 3:0

 • 29.1.2019 (22:26)
  Permalink

  Bezva děvčata, bezva. A nyní se kvalitně připravte na Olymp, nebude to asi jednoduché, ale jdete postupně krůček za krůčkem k cílům vytyčeným před sezonou!

  Reagovat
 • 29.1.2019 (22:28)
  Permalink

  Krása holky. Už znáte možný termin domacího zápasu MEVZA s Bratislavou????

  Reagovat
  • 29.1.2019 (23:19)
   Permalink

   Poslední svůj zápas Bratislava skrečovala, je otázkou zda se to nebude opakovat.

   Reagovat
    • 31.1.2019 (0:50)
     Permalink

     Termín je v řešení. Nicméně zatím naše navrhované nepřijala a nebyl jeden…

     Reagovat
     • 31.1.2019 (8:54)
      Permalink

      Tak to bude jako v Maďarsku….

 • 30.1.2019 (10:31)
  Permalink

  Kamnik zase není takové ořezávátko jak vypadá výsledek. Vede jednoznačně slovinskou ligu a je ve 1/4 finále Challenge Cupu kde se má potkat s Monzou, 4 týmem italské A1 serie. O to víc výsledek ukazuje zvedající se formu našich děvčat.

  Reagovat
 • 31.1.2019 (10:23)
  Permalink

  Olymp opět posílil. Už v sobotu za ně nastoupí reprezentační blokařka Purchartová, která se vrátila z neúspěšného angažmá v Rumunsku. Je vidět že trenér Mitáč jde tvrdě za pódiovým umístěním v extralize i českým pohárem a peníze na nákupy hráček mu pod křídly ministerstva vnitra rozhodně nechybí.

  Reagovat
 • 31.1.2019 (11:42)
  Permalink

  Tak Purchartova je opravdu velká “ posila “ nikde poradně nehrála všude kde se objevila skončilo to fiaskem či v Německu tak v Polsku i v Rumunsku jen ať ji trenér Mitac nechá ! Velká Škoda ze ji nevzal Pommer do Ostravy !

  Reagovat
  • 31.1.2019 (22:09)
   Permalink

   Tak pozor. V rozhovoru pro čt jsem se dočetl, že měla více nabídek, kromě jiného prý i z Turecka. Turecko má nejbohatší ligu na světě. Ten kdo tam hraje, je jak se říká v balíku. To musí Purchartový plat zrujnovat celý ministerstvo vnitra.

   Reagovat
 • 31.1.2019 (12:51)
  Permalink

  Pozor na Olymp. Ta výhra v Liberci nepřišla náhodou. Na soupisce má 20 hráček, průměrný věk 20,65 r. Z toho pramení i chyby. Jsou schopni uhrát několik vysoce nadprůměrných setů, ale také prohrát se zkušenějším soupeřem viz. poslední kolo v Praze s veteránkami z Brna, které ještě posílily o 38letou blokařku Bergrovou-Spalovou a Olymp bez větších problémů přehrály. Pohár je o jednom zápase, už před léty trenér Teplý řekl, že Agel se dá porazit, ale ne porážet v serii a totéž platí i pro nás. Takže nic nepodcenit a pozor na Hrocha a spol.

  Reagovat
 • 1.2.2019 (10:49)
  Permalink

  Purchartová rozhodně není ta rozdílová hráčka, která Olymp dovede k bronzu !! Není to špatná blokařka, ale blokařky zápas nevyhrávají…

  Reagovat
 • 1.2.2019 (12:51)
  Permalink

  Prostějováci v komentářích na svém webu zase perlí….Hold se budou muset smířit, že vždy budou podle názvu jejich basketbalového klubu !!!!

  Reagovat
  • 1.2.2019 (18:05)
   Permalink

   To tedy perlí. Musí volejbalu hodně rozumět. Ale Purchartová Olymp rozhodně nespasí. A bůh ví jestli vůbec bude hrát.

   Reagovat
 • 2.2.2019 (21:01)
  Permalink

  Je to tam .Po vitezstvi nad Olympem 3 : 0 jdeme do finale s Prostejovem . Gratulace.

  Reagovat
 • 2.2.2019 (21:59)
  Permalink

  Koukal jsem na zapas a musím konstatovat ze olymp nehrály dobře jejich obrovská posila Purchartova z repre předvedla plné parádě (3 body ) a vytlačila hračku ktera odehrála půl sezóny ! Purchartova kde se objeví tam to skončí špatně !!!

  Reagovat
  • 2.2.2019 (23:30)
   Permalink

   To je tuším 1set=1bod. To je dobrá bilance. Ze zákulisí Olympu jsem se dozvěděl, že dobře blokuje. Kolik z toho měla bloků?

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *