Osmnáctý zápas i výhra. První část extraligy končí vítězstvím v Ostravě

V závěrečném, 18. kole dlouhodobé části domácí extraligy nastoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc jako již jistý vítěz této fáze soutěže na palubovce Ostravy s jasným cílem: završit své vítězné tažení, které trvalo už sedmnáct ligových zápasů. Vysokoškolačky tento úkol zvládly bez větších potíží a osmý tým tabulky porazily hladce bez ztráty setu.
Olomoučanky od počátku nenechaly nikoho v ostravské hale na pochybách, že si přijely pro rychlé vítězství. V prvním setu se ujaly vedení hned od úvodního hvizdu (0:6) a domácí hráčky už se jen marně snažily korigovat jejich náskok (4:12, 11:20), aby nakonec uhrály jen čtrnáct výměn.
Na počátku druhé sady se volejbalistkám Ostravy podařilo jít do vedení 6:4, které ale lídr tabulky smazal šesti body v řadě a pak už opět řídil další průběh hry – 18:25.
I třetí dějství začaly o něco lépe Ostravanky, jenže podobně jako v předchozím setu to z vedení 6:5 byla rázem ztráta 6:10, která se postupně navyšovala až na konečných 13:25. Univerzita Palackého tak zvládla projít základní částí extraligy bez jediné porážky.
„Momentálně máme hodně zápasů na domácí a evropské scéně a musíme se vyrovnávat i s přechodem z míčů Gala na Mikasy a zpět. V dnešním utkání jsme ovšem dobře podávali a dostávali soupeře pod tlak. A i když jsme na začátku druhého setu dostali několik es, tak jsme se za chvíli dostali do hry a celý zápas jsme měli pod kontrolou,“ těšilo šéfa olomoucké lavičky Jiřího Teplého.
„Soupeř nás zatlačil servisem a my jsme málo bojovali, i když nás fanoušci skvěle povzbuzovali. Navíc jsme udělali spoustu nevynucených chyb,“ hodnotil krátké střetnutí stručně ostravský trenér Zdeněk Pommer.
Z domácích soutěží si nyní volejbalistky Univerzity Palackého opět odskočí na mezinárodní scénu. V úterý 29. ledna je od 20 hodin čeká ve slovinském Kamniku další zápas Středoevropské ligy MEVZA.

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 0:3 (-14, -18, -13)
Rozhodčí: Kubinec, Ištvanech
Čas: 65 minut
Diváků: 150
Ostrava: Kašparová, Makauskaiteová, Nečasová, Faltínová, Žolnerčíková, Zemanová, libera: Chevalierová, Červenková. Střídaly: Zedníková, Diatková, Lukáčová.
Olomouc: Dudová, Dedíková, Sokolová, Napolitano Šenková, Kossányiová, Strušková, libero: Kovářová.

2 komentáře: „Osmnáctý zápas i výhra. První část extraligy končí vítězstvím v Ostravě

 • 28.1.2019 (10:20)
  Permalink

  Budou ten zapas MEVZA nekde davat ? At se na nej muzeme podivat ?

  Reagovat
  • 28.1.2019 (11:24)
   Permalink

   Asi ne….možná se bude v Olmiku hrát ještě MEVZA s Bratislavou…

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *