Pátá výhra 3:0 v řadě přišla proti Královu Poli

V předposledním, 26. kole dlouhodobé části extraligy přivítaly volejbalistky VK UP Olomouc svého tradičního sportovního rivala, nyní až osmý tým pořadí nejvyšší soutěže Královo Pole. Vysokoškolačky bez větších potíží potvrdily roli favorita a připsaly si už popáté v řadě ligovou výhru 3:0.
První set se rozhodoval prakticky už v samotném začátku, kdy se Hanačky při podání Trnkové ujaly vedení 7:1, rychle je ještě navýšily (12:3) a pak už svůj náskok v podstatě jen udržovaly. Královo Pole si nakonec v této části připsalo pouze patnáct bodů a domácí tým vedl 1:0.
V úvodu druhého dějství však Olomoučanky zaskočila servisem hostující Uglenková (3:2, 3:10) a univerzita musela dotahovat. Dlouho se jí to nedařilo (9:14), až přišla na podání domácí Orvošová a s ní dokonalý obrat – 12:16, 23:16. Brňanky už do konce přidaly jediný bodík a po výsledku 25:17 to bylo 2:0.
Podobnou šňůru si vysokoškolačky schovaly i do polovice třetí sady, v níž s pomocí servírující nahrávačky Handleyové otáčely ze 7:9 na 16:9. V tu chvíli bylo takřka dobojováno a konečné skóre 25:17 už jen pečetilo tříbodový triumf Olomouce.
„V prvním a třetím setu jsme se vždy zasekli v jednom postavení. Škoda druhé sady, v níž nás při našem náskoku zastavila i jedna chyba rozhodčího. Tam jsme to mohli víc zdramatizovat. To nic nemění na tom, že soupeř byl lepší, zvítězil zaslouženě a já mu k výhře gratuluji,“ uznal hostující kouč Matúš Kalný.
„Do utkání jsme šli z plné přípravy na play-off. Holky můžou být trochu unavenější, i proto jsme rádi za výhru ve třech setech. Vždy, když jsme potřebovali, tak jsme zabrali a soupeři nedali šanci. Ve druhém setu nám pomohla střídající Michalíková, která uklidnila hru a složila důležité balony,“ řekl šéf domácí lavičky Petr Zapletal.
Dlouhodobou část extraligy završí univerzita v sobotu 7. března od 17 hodin derby zápasem ve Šternberku.

VK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:0 (15, 17, 17)
Rozhodčí: Kavala, Kubinec
Čas: 65 minut
Diváků: 350
Olomouc: Handleyová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Ambrožová, Strušková, libero Stavinohová. Střídala: Michalíková.
Královo Pole: Carpentierová, Kvapilová, Šunderlíková, Uglenková, Judlová, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Šloufová, Podhrázká, Pavlíková, Stráská.

DSC06100 DSC06099 DSC06094 DSC06093 DSC06092 DSC06089

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *