Play-off načínáme ve velkém stylu. S Ostravou za hodinu hotovo – 3:0

Úvodním utkáním čtvrtfinálové série vstoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc do vyřazovací části extraligy. Vysokoškolačky doma proti po základní části soutěže osmé Ostravě potvrdily roli vysokého favorita a zvítězily po necelé hodině hry 3:0.
Průběh prvního setu celé série předznamenala šestibodová šňůra domácího celku při podání Trnkové (1:2, 7:2). Ostrava sice dokázala částečně odpovědět (9:6), jenže následoval další bodový přísun na olomoucké konto při servisu Kossányiové (15:6) a sada se dohrávala – 25:12.
Druhé dějství mělo téměř totožný průběh; odstartovalo šňůrou podání Veroniky Trnkové (7:1), následovalo marné ostravské dotahování (8:4, 10:7) a definitivní úder Olomouce při servisu Kubínové (11:8, 15:8). Závěr se opět změnil v exhibici Univerzity Palackého (23:12), jež tentokrát dovolila soupeři uhrát jen o dvě výměny více – 25:14.
Změnu scénáře přinesla až třetí část zápasu, ovšem pouze ve jménu domácí hráčky, která načala hosty na podání. Tentokrát to byla Michalíková, po jejíž sérii to bylo 7:1. Nechybělo opět dílčí snížení (9:5) i rychlá olomoucká odpověď (13:5). Náskok favorita pak už jen narůstal (18:8, 22:10) a po výsledku 25:12 skončilo první vystoupení Hanaček v letošním play-off rychlou a jednoznačnou výhrou 3:0.
„Absolutně jsme nezachytili začátky setů. Velmi dobře proti nám zahrála Orvošová, kterou jsme špatně bránili. Musíme přidat na agresivitě,“ plánuje pro další duely trenér Ostravy Zdeněk Pommer.
„Utkání mělo od začátku do konce jednoznačný průběh. My jsme do něj vstoupili zodpovědně, dostali jsme soupeře pod tlak, vydrželi v něm, a to rozhodlo. Je to ale jen začátek série, musíme stejně pokračovat i v dalších zápasech,“ zůstává ve střehu domácí kouč Jiří Teplý.
Druhé utkání čtvrtfinálové série odehrají Olomoučanky ve středu 20. března od 18 hodin v Ostravě. Třetí duel bude hostit univerzitní sportovní hala v sobotu 23. března v tradičním čase v pět odpoledne.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (12, 14, 12)
Rozhodčí: Činátl, Buchar
Čas: 58 minut
Diváků: 600
Olomouc: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Sokolová, libero Kovářová.
Ostrava: Makauskaiteová, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Sedláčková, Žolnerčíková, Lukáčová, Zedníková, Červenková.

DSC04894 DSC04893 DSC04891 DSC04890 DSC04889

4 komentáře: „Play-off načínáme ve velkém stylu. S Ostravou za hodinu hotovo – 3:0

 • 17.3.2019 (14:49)
  Permalink

  Super holky !!!
  fando Fanouši, tak to zorganizuj ten přàtelák !!!!

  Reagovat
 • 18.3.2019 (11:23)
  Permalink

  Už se těším na středu – do Ostravy a pak zase na sobotu! Holky nedaly soupeřkám vůbec šanci.
  Ani pan Vinklárek, co fandí přerovským Zubřicím mi nechtěl věřit, tak jsem ho zval na sobotu do Olomouce, ať se přijede na vlastní oči podívat. Takže holky – jen tak dál! Darině to slušelo i na střídačce!

  A pro Frenka z diskuse – přátelák určitě ještě bude. Jen musím počkat na správnou konstelaci, až se mi to zase sejde a hráčky budou mít čas i klid na legrácky-podobně termín skloubit s hosty. Obecně je to otázka termínů, náklonnosti sponzora – nutno sehnat, aby přispěl hostům na ubytování 2-3 dny, dopravu, nějakou malou prémii. Pak taky pro hosty uspořádat atraktivní program na jeden den, zajistit průvodce během jejich pobytu, ať to nemají jen volejbalové. Tedy v souhrnu: asi 6-9 měsíců dopředu termíny, dobrá vůle, dobrý nápad na doprovodný program a asi 250 tis. korun a je to doma!

  Práci čest a dobrou zábavu do finiše extraligy – přeji všem! A hlavně zdraví, zdravíčko !

  Reagovat
 • 20.3.2019 (14:31)
  Permalink

  Dnes budeme samozrejme drzet velke palce. At to dobre dopadne. No a pak to v sobotu zavreme.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *