Po jasné výhře nad KP Brno si upevňujeme druhé místo

Soubojem dvou medailistů předchozího soutěžního ročníku bylo utkání 6. kola extraligy, v němž vicemistr z Olomouce hostil bronzové Královo Pole.  Zápas nakonec skončil jasnou výhrou toho lépe postaveného z nich, tedy obhájce stříbra a druhého celku aktuálního pořadí Univerzity Palackého.
Vývoj prvního setu předznamenala úvodní bodová série domácího celku při podání Košické, po níž to bylo 7:1. Hanačky nadále zvyšovaly svůj náskok až na 12:4, teprve poté se Brno dostalo ke korekci skóre. Jenže od stavu 21:15 se na servis postavila nejzkušenější domácí volejbalistka Napolitano Šenková a už k němu nikoho nepustila – 25:15.
Také druhé dějství otevřela bodovou šňůrou servírující Olomoučanka Košická, ale vedení 4:1 univerzitě dlouho nevydrželo. Až od stavu 7:9 se domácí celek začal dostávat zpět do hry a klíčový zlom nastal v koncovce při podání Napolitano Šenkové (18:16, 24:16).
Úvod třetí sady vypadal na rychlý konec celého duelu. Domácí nahrávačka Kubínová vydržela na servisu až do stavu 6:0, jenže hostující Suchá kontrovala na 6:5. A znovu se musela míče ujmout Napolitano Šenková, která servírovala od stavu 16:14 na 23:14. Olomoucké volejbalistky měly nakonec s královopolskými soupeřkami méně práce, než možná samy očekávaly.
„Domácí tým byl lepší ve všech činnostech. Teď jsme hráli se třemi elitními týmy v soutěži, takže do Vánoc nás čeká důležitá pasáž, kdy chceme vyhrát vše a v lednu se posunout do lepší čtyřky,“ plánuje kormidelník Králova Pole Marek Rojko.
„V prvních dvou setech to byl z naší strany velmi koncentrovaný výkon téměř bez chyb. Soupeře jsme zatlačili servisem a výsledkem byla naše komfortní výhra. Pod kontrolou jsme měli i začátek třetí sady, pak ale hosté zkvalitnili servis, dostali nás pod tlak a nám trvalo do druhého technického timeoutu, než jsme se uklidnili a zápas dovedli do vítězného konce,“ konstatoval domácí kouč Jiří Teplý.
Další ligový duel čeká univerzitu již tuto sobotu, kdy se od 18 hodin představí na palubovce nedalekého Přerova.

VK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:0 (15, 17, 18)
Rozhodčí: Grabovský, Kubinec
Čas: 75 minut
Diváků: 350
Olomouc: Strušková, Kubínová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sainová.
Královo Pole: Zburová, Assisová, Vyklická, Pištěláková, Peneová, Boulová, libero Vaňková. Střídaly: Kopáčová, Suchá.

IMG_9733 IMG_9690 IMG_9643 IMG_9637

3 komentáře: „Po jasné výhře nad KP Brno si upevňujeme druhé místo

 • 17.11.2017 (9:01)
  Permalink

  Nově ustavený baletní soubor Moravského divadla pod taktovkou „primabaleriny“ na podání JNŠ nepřipustil žádné komplikace a celkem hladce „přebaletil“ Brno.

  Reagovat
  • 17.11.2017 (17:28)
   Permalink

   Doufám,že se dočkáme i nějaké celovečerní baletní exhibice našeho souboru – na takovou událost bych si koupil lístky hned ♥ =D

   Jinak zápas byl fajn, čekal jsem větší odpor KP, ale jejich hra vypadala chvílemi dost zmatená s řadou chyb v komunikaci i útoku.

   Jinak jak bylo řečeno, když bylo třeba Šeňa zabrala a byl klid… a René už začíná zařazovat vyšší stupeň, jen tak dál 🙂

   Celkově si myslím, že tým hrál dost v klidu – na Šárce i Niky byla vidět velká chuť hrát a stejně tak na ostatních hráčkách, že si zápas užívají.

   V Přerově by to měla být formalita a tak se již těšíme na domácí zápasy evropské soutěže, kde to bude určitě zajímavé a bude potřeba být koncentrovaný na každý zápas jestli chceme projít dál – hodně štěstí.

   Reagovat
 • 17.11.2017 (10:43)
  Permalink

  Zápas s Brnem už nebyl tak upracovaný jako předchozí zápasy. Zlepšila se souhra a dobrou hru díky zlepšené přihrávce předvedla na nahrávce Šárka. Naše libero střídalo skvělé zákroky s menšími minelami, věřím že jeho loňská forma brzy příjde. Proti kvalitnímu soupeří se začala probouzet Martina. Dnes se dostala přes 40 % úspěšnost a dala zapomenout na své předchozí vystoupení. V sobotu v Přerově by to měla potvrdit. Bernarda byla při rozehrávce zjevně natěšená, ale na plac se zatím nedostala. Uvidíme zda ji trenér pošle do hry v Přerově nebo až příští týden na MEVZU. Jana opět v mužstvu tvrdila muziku a vždy kdy to bylo potřeba skládala důležité balóny. Jak už zmínil trenér Brna Rojko, byli jsme lepší ve všech herních činnostech, jen se mi tentokrát nepozdávaly naše bloky. Blokařky sice v útoku složily dohromady 13 míčů, ale mužstvo uhrálo dohromady jen 3 bodové bloky. Soupeř na tom byl pohříchu úplně stejně, také za tři.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *