Po úspěšných ligových zápasech studená sprcha: žákyně v poháru sestupují

Poslední lednový víkend pořádal VK UP Olomouc dvoudenní turnaj 3. kola Českého poháru starších žákyň. Domácí tým do něj vstupoval s cílem porvat se o postup, nebo nejhůře zůstat ve skupině. Bohužel turnaj se mladým olomouckým nadějím vůbec nepodařil a po posledním místě v něm opouštějí skupinu směrem, který si vůbec nepřály, tedy o patro níže.
Vše odstartoval už první zápas v sobotu se soupeřem ze Žatce. Domácí děvčata jej sice začala dobře, první set získala 25:21 a ve druhém jim chyběly jen dva body k výhře, když nad protivníkem vedla 23:21. Následovaly však tři zbytečné a poté dokonalý zvrat v utkání a vlastně i v celém turnaji. Po prohraném utkání se družstvo Univerzity Palackého položilo a už se nedokázalo zvednout. V ostatních zápasech přišla ustrašená a nesoustředěná hra s nerespektováním pokynů trenérů, spoustou nevynucených chyb a celkovou nezodpovědností. První den tak ukončil domácí celek se třemi porážkami a pouze jedinou výhrou.
„Doufali jsme, že druhý den bude jiný a že se nám podaří špatný stav z úvodu turnaje zvrátit,“ věřil trenér VK UP Miroslav Polák. Bohužel opak byl pravdou a i v neděli se odehrával stejný scénář. Začalo se velmi dobře a hned v prvním zápase druhého dne vedly holky nad Znojmem 1:0 (25:15). Po výměně stran však jako by na druhou stranu přešlo zcela jiné družstvo a následovaly prohry 17:25 a 8:15 v tiebreaku. Družstvo se zcela složilo psychicky, ale i zdravotně. Do posledního duelu tak nastupovalo bez nahrávaček a chyběly i blokařky. Přesto děvčata pražský tým, jenž nakonec postoupil z druhého místa, dokázala potrápit natolik, že jej málem porazila. Bohužel po prvním vyhraném setu následovala ztráta druhé, byť vyrovnané sady, a přestože Olomoučanky v tiebreaku vedly 13:6, nedokázaly dotáhnout zkrácenou hru k vítězství a ztratily ji 15:17.
„Tak jak jsme jako klub ukázali, že dokážeme připravit, uspořádat a zorganizovat perfektní turnaj, tak je třeba sebekriticky říct, že herně jsme předvedli snad to nejhorší, co vůbec šlo. Družstvu chybí odvaha, chuť zabojovat a porvat se o každý bod, disciplina a hlavně herní zodpovědnost. Tedy atributy, bez kterých se nedá ve volejbale vyhrávat.“ zlobil se trenér Milan Svoboda.

Pohárová sestava Olomouce: Abendroth, Amrůzová, Keková, Pospíšilová, Musilová, Šulcová, Hrabská, Vyjídáková, Szromková, Mertová, Horká. Trenéři: Miroslav Polák, Milan Svoboda.

20190126_093749 20190126_093605

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *