Podzim v mladších žačkách

Mladší žačky, tedy děvčata narozená v roce 2007, hrají od letošního září šestkový volejbal. Oproti trojkovému volejbalu, který hrály ještě v minulé sezoně, je to velký rozdíl. Nová pravidla, nové postavení, nové údery. Do všech zápasů však jdou s velkým nadšením, odvahou a hlavně chutí hrát a vyhrát.
Děvčata hrají celkem dvě soutěže, a to Mladší žačky (které mají dvě skupiny, A a B) a Starší žačky (které mají celkem čtyři skupiny: A, B, C, D).

Soutěž mladších žaček
Premiéru v šestkovém volejbale zahájily holky kvalifikací mladších žaček 22. září v Přerově, kde byly úspěšné napůl. Porazily Přerov B a Žichlínek, obě družstva 2:0; podlehly však Prostějovu 0:2 a s VAM Olomouc prohrály v tiebreaku 1:2. Děvčata však překvapila obrovskou bojovností a skvělým startem.
„Holky chtějí hrát, jsou nadšené, volejbal je baví a na trénincích se opravdu snaží,“ říká hlavní trenérka mladších žaček Martina Grmelová. Jejich snaha a odhodlání byli krásně vidět v prvním kole soutěže Mladších žaček, které se konalo 13. října v Přerově. Holky všechny tři zápasy vyhrály 2:0, a to nad týmy Přerov B, Žichlínek a Šternberk. S přehledem tak postoupily ze skupiny B do skupiny A. „Hlavně Žichlínek na zápas s námi asi nezapomene, jeden set jim naše holky uštědřily drtivou porážku 25:0,“ komentují trenérky mladších žaček Veronika Čásková a Veronika Zdvihalová. V neděli 3. listopadu tak děvčata nadšeně vyrazila opět do Přerova, nyní však bojovat ve skupině A. Čekaly nás těžké soupeřky a holky odjížděly zklamané ze tří porážek a sestupu zpátky do skupiny B. Holky jsou však bojovnice, o 14 dnů později v malé obci Žichlínek skupinu B opět celou vyhrály, dalším týmům nedarovaly ani jeden set a slavily postup zpět do skupiny A. V neděli 1. prosince jsme turnaj skupiny A pořádali doma, tedy v Olomouci na ZŠ Terera. I přes obrovskou podporu domácích fanoušků z řad rodičů a kamarádů se však holkám nepodařilo ve skupině A uhrát víc než jeden set. Je zřejmé, že holky s přehledem vyhrávají skupinu B, ale na těžší soupeřky ve skupině A zatím nestačí. Pohybují se tak na celkovém 4. – 5. místě z celkových osmi družstev. „Dáváme si za cíl, příští rok zabojovat, zabrat a více trénovat, abychom vyhrávaly i se soupeřkami v lepší skupině A,“ uzavírá trenérka mladších žaček Martina Grmelová.

Fotka 25_0

Soutěž starších žaček
Kvalifikace do této soutěže pro nás začala 6. října bojovnými zápasy, kdy se naše děvčata, jako družstvo Olomouc D, kvalifikovala do třetí skupiny C. Z celkových čtyř skupin A až D je toto umístění ve skupině C pro naše holky, které jsou mladší než většina jejich soupeřek, obrovským úspěchem. Hned první turnaj starších žaček se konal 2. listopadu v domácím prostředí na ZŠ Terera v Olomouci. Bohužel soupeřky byly nad naše síly a děvčata prohrála všechny zápasy s týmy – Olomouc B, Přerov C i Moravská Třebová 0:2. Druhé kolo starších žaček proběhlo 7. prosince opět pod naši hlavičkou na ZŠ Terera. Skupinu D naše družstvo ovládlo a soupeřkám se nepodařilo nám vzít ani set. V lednu nás tedy čeká opět postup do skupiny C.
Děvčatům patří obrovská poklona za jejich bojovnost, se kterou jdou do každého zápasu a také za to, že se neleknou starších soupeřek v soutěži Starších žaček.
Za odměnu jsme na začátku prosince uspořádaly pro naše holky Mikulášský turnaj, který se mimořádně povedl. Děkujeme holkám a jejich rodičům a těšíme se na nový rok 2020.

Fotka Mikulášský turnaj

Martina Grmelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *