Porážíme Maribor a jsme ve finále Středoevropské ligy

Úvod semifinálové bitvy vyšel Hanačkám výborně, když soupeřky ze Slovinska přehrávaly a ve druhém technickém time outu vedly 16:11. Lehkost s jakou do utkání vstoupily dokumentovala i situace ze závěru setu, kdy se kapitánka Dudová pověsila do vzduchu a smečí ukončila první sadu (25:18).

Začátek druhé sady svěřenkyně trenéra Teplého prospaly a Maribor vedl rychle o pět bodů. Za chvíli však volejbalistky Univerzity Palackého smazaly náskok na rozdíl bodu 7:8, ale srovnat se jim nepodařilo. Naopak Slovinkám se rozehrála univerzálka Mlakar, když skládala jeden míč za druhým a stav byl rázem 11:16.

„Maribor hrál velmi dobře na servisu, kde nás tlačil a měl výborné bloky na vysoké balony, takže jsme s tím trošičku bojovaly,“ komentovala po utkání dění ve druhém setu Nikol Sajdová.

Olomouc se ještě snažila o zdramatizování v závěru sady, ale navíc, než snížení na dva body (19:21) se nezmohla a prohrála 20:25.

Maribor si přenesl elán i do třetího setu, když vedl 5:1. V tu chvíli to s Olomoucí nevypadalo zrovna růžově, ale přišel nejspíš klíčový moment v celém utkání. Na servis se postavila kapitánka Dudová a její šestibodová šňůra vrátila tým do sedla (7:5).

„Pomohlo nám, že jsme hrály hodně kolektivně. I když jsme prohrávaly ze začátku setu, tak jsme se do toho opřely a pomohly si navzájem v obraně,“ popisovala zlomové momenty třetího sady blokařka Sajdová.

Hanačky následně kontrolovaly hru a set vyhrály rozdílem šesti bodů 25:19.

Čtvrtá sada nabídla ve svém úvodu boj o každý míč. Maribor několikrát vedl (15:12, 17:15), ale tým z Hané našel vždy rychlou odpověď a sám měl zprvu v koncovce navrch – když Napolitano-Šenková nejprve esem srovnala, Strušková zablokovala útok a prvně jmenovaná přidala další eso (21:19). Nicméně to bylo drama až do posledních chvil, ale za stavu 23:23 přišel vítězný blok Sajdové, aby mohla mečbol proměnit smečařka Michalíková, po kterém následoval vítězný jásot týmu.

„Pro nás určitě nejtěžší zápas sezony s velkou radostí nakonec,“ hodnotila závěrem utkání Sajdová, která dopomohla do finále sedmnácti body.

Ve finále dnes vyzveme od 17:30 domácí Linamar Békéscsabai. Utkání živě zde: http://www.laola1.tv/en-int/livestream/volleyball-mevza-middle-european-league-women-final-len

2 komentáře: „Porážíme Maribor a jsme ve finále Středoevropské ligy

 • 11.3.2018 (8:11)
  Permalink

  Děvčata, děkuji za skvělý výsledek! Když jsem minule napsal jak „pomůžu“ za každý set, nedal jsem tři, ale po infarktové koncovce jednu navíc – jsem slaboch!
  Ve finále nepodlehněte divácké atmosvéře haly, zahrajte svůj nadstandart, bojujte jedna za druhou, srdíčko a touha po výhře tak jako mnohokrát pomůže!!! Věřím,že všichni olomoučtí příznivci budou na dálku v hale bojovat s Vámi a pondělní večer Vás opět rádi přivítají doma!

  Reagovat
 • 11.3.2018 (11:05)
  Permalink

  Pŕidávám se k fandění na dálku. Držím palce a v pondĕli přijdeme gratulovat.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *