Povinná výhra v Přerově se zrodila ve třech náročných setech

Sedmé extraligové kolo zavedlo náš tým na palubovku nedalekého Přerova, který prochází další z četných přestaveb svého kádru. Univerzita Palackého byla vysokým favoritem zápasu, což potvrdila ve třech vítězných setech, v nichž ale musela o výhru nad očekávání bojovat.
Vyrovnaný první set se rozhodoval krátce po druhém technickém oddechovém čase, kdy hostující tým odskočil na rozdíl čtyř bodů. Domácí volejbalistky sice stáhly na jediný bodík (21:22 a 22:23), ale na setbol špatně přihrály a zkušená nahrávačka Dudová lahůdkou nad sítí nepohrdla.
Nevydařená koncovka se na Přerovankách podepsala hned v úvodu druhého dějství. Soupeřky utekly na pětibodový rozdíl (3:8), a když už se domácí hráčky dostaly na servis, třikrát po sobě jej zkazily. Tato etapa zápasu se odehrávala pod taktovkou zkušené Napolitano Šenkové, která útočila ze všech pozic, a domácí volejbalistky si s ní nevěděly rady. Při prvním setbolu pak zaútočily do autu a byl konec.
Podobný byl i start do třetí sady, na jejímž začátku to bylo rychle 0:5. Přerovský tým se však nevzdal, rychle snížil na 4:5 a pak šel dokonce do dvoubodového vedení na 14:12.  Jenže po oddechovém čase přišly chyby na servisu i příjmu, domácí se sice ještě jednou dostali o krůček dopředu (17:16), ale to už bylo naposledy v utkání. Zkušený soupeř si pohlídal koncovku a zaslouženě zvítězil.
„Bylo to utkání plné chyb, hlavně na naší straně. Přijeli jsme si pro povinné vítězství, a to se nám podařilo,“ stručně hodnotil olomoucký lodivod Jiří Teplý.
„Je to pořád dokola. Přijede zkušený soupeř hrající poháry a aspirant na titul. Odehrajeme s ním velmi dobré pasáže a pak uděláme nesmyslné chyby. Třeba dnes jsme v prvním setu udělali jedenáct chyb a prohráli ho o tři body. Holkám nelze upřít bojovnost a určitě ostudu neudělaly. Teď se musíme připravit na důležitý souboj se Šternberkem,“ hledí už dopředu trenér Přerova Radim Vlček.
Příští týden hostí olomoucký tým další turnaj Středoevropské ligy MEVZA. V úterý se v univerzitní hale střetne domácí celek se slovinským Kamnikem, o den později budou Slovinky hrát s Budapeští a ve čtvrtek vyzvou vysokoškolačky právě maďarské družstvo. Všechna tři utkání začínají v 17 hodin.

Volejbal Přerov – VK UP Olomouc 0:3 (-22, -15, -19)
Rozhodčí: Činátl, Rychlík
Čas: 71 minut
Diváků: 157
Přerov: Gauthierová, Zatloukalová, Schoeneová, Jehlářová, Svobodová, Van der Meerová, libera Kohoutová, Šádková. Střídaly: Šálková, Skálová, Veselá, Dostalíková.
Olomouc: Sajdová, Dudová, Dedíková, Ćutuková, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sainová.

5 komentářů: „Povinná výhra v Přerově se zrodila ve třech náročných setech

 • 19.11.2017 (11:09)
  Permalink

  Hezké utkání. Velmi platné byly tentokrát nesčetné body Jany. Skvělé je, že už opět hraje i Bernarda, která „vyškrábla“ několik míčů téměř ze země. Výkon holek byl celkově kolísavý, jako na houpačce. Chvílemi se mi zdálo, že měly zbytečně pasáže 3-4 ztracených bodů, jako by už během hry myslely na to, jaké druhy a jaké množství cukroví budou péct na vánoce! Celkově ale holky hrály s úsměvem na tváři, Darinka odpočívala a chytře šetřila síly na náročná utkání v dalším týdnu, který bude zajímavý! V týmu soupeře zaujala výkonem i optimistickým jménem Fany Veselá „o)

  Reagovat
 • 19.11.2017 (11:20)
  Permalink

  Trenér by si měl po každém zápase říkat jak je dobré míti v mužstvu na účku Janu. Bylo na ní spolehnutí i když soupeř tlačil a kdy to bylo např. v koncovce prvního setu tzv. na knap. Pokračuje nárůst formy Moniky a dobré je, že se na place poprvé po zranění objevila na blocích Bernarda. Udělala několik pěkných bodových bloků, v útoku to nebylo zatím tak slavné, třikrát ostřelovala přerovské lajny, bohužel z té druhé strany. No nevadí, myslím že teď už to bude z její strany jen lepší a je hodně dobré, že začala hrát. Hezký pohled byl i na lavičku kde se objevila s mužstvem po zranění kolena Gábina. Kdy se objeví na place v odvetách je jen otázkou času…..

  Reagovat
 • 19.11.2017 (15:36)
  Permalink

  Díky snížení a téměř vyprázdněné marodce si jistě zasloužily oddech opory před následujícím herním týdnem. Jakmile bude Gábina OK, zaslouží si pauzu i Jana, která předvádí minimálně třetí dech kariéry – nebo snad více?

  Reagovat
 • 19.11.2017 (15:47)
  Permalink

  Výlet do Přerova vyšel na jedničku a děkuji holkám udělaly mě radost. V úterý bude trošku ostřejší zápas MEVZA s týmem Kamnik. Škoda že u toho nebudu, ale to si vynahradím ve čtvrtek proti týmu Vasas a v sobotu proti Frýdku. Nejlepším zápasem bude bitva proti Šternberku, která bude proti mě a bratrovy. Už se těším.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *