Představení soupeře v boji o Ligu mistryň: CSM Volei Alba BLAJ

V osudí losování druhého předkola Ligy mistryň se nacházela pro volejbalové fanoušky známější jména něž je CSM Volei Alba Blaj. Rumunský celek sídlící ve městě Blaj, které má něco málo přes 20 tisíc obyvatel, neoslavil ani 10 let svého vzniku, ale úspěchů má již celou řadu a patří k předním týmům v tamní lize.

Píše se rok 2011, kdy v Sedmihradsku známém také jako Transylvánie, jež se rozkládá v dnešním Rumunsku, vzniká ambiciozní tým ve městě Blaj. Celek z města, kterému se přezdívá „Malý Řím“ rychle naplňuje své ambice, když v roce 2015 získává svůj první domácí titul. V následujícím ročníku se účastní poprvé Champions League, kdy v základní skupině končí na třetím místě s bilancí 2 výher a 4 porážek, ale v domácí lize si připisuje opět mistrovský titul. Tento počin vylepšuje v následujícím roce 2017, když k němu přidává i vítězství v domácím poháru. V roce 2018 konečně proráží i v Lize mistryň, kdy si ve skupině připisuje na své konto 5 vítězství a má zaručenou účast ve Final 4, které se koná v Bukurešti. V semifinále si následně poradí s Galatasaray Istanbul a připisuje historický úspěch pro rumunský volejbal postupem do finále, kde je následně nad jeho síly VakifBank Istanbul.

Svěřenkyně trenéra Teplého tak nečeká nic jednoduchého, jak se na první pohled mohlo zdát. Rumunský vícemistr pozvolna oznamuje soupisku pro nadcházející ročník, která čítá několik zahraničních hráček a najdeme na ní i jméno české nahrávačky Lucie Smutné.

Rok založení klubu: 2011

Úspěchy: 3x vítěz ligy (2015, 2016 a 2017), 1x vítěz domácího poháru, Finalista Champions League 2017/2018

Hala: 1,850 míst

Aktuální soupiska soupeře: Mariya Karakasheva (Bulharsko, smečařka), Sonja Elizabeth Newcombe (USA, smečařka), Suzana Cebič (Srbsko, libero), Katerina Zhidkova (Azerbajdžán, univerzálka), Sara Hutinski Torres (Slovinsko, blokařka), Lucie Smutná (ČR, nahrávačka), Ioana Baciu (Rumunsko, univerzálka)

Získali jsme také krátký pohled na našeho soupeře od Slovenky Nikoly Radosové, která loni působila v Rumunsku.

„Je to jeden z top týmů v Rumunsku posledních pár let. Loni jsme jim vyfoukly titul s Bukureští. Má nejlepší fanouškovskou základnu v zemi. Halu mají sice malou, ale vždy je plná,“ říká slovenská reprezentantka Nikola Radosová, která v loňském ročníku nastupovala za CSM Bucharest.

Úvodní utkání odehrajeme v říjnu doma (na výběr jsou dva termíny a to 23.10. nebo 24.10). O týden později nás bude čekat cesta do Rumunska.

3 komentáře: „Představení soupeře v boji o Ligu mistryň: CSM Volei Alba BLAJ

 • 5.7.2018 (8:32)
  Permalink

  Je zajímavé, že nahrávačka Lucie Smutná je dost dobrá aby byla hráčkou finalisty nejvyšší evropské klubové soutěže, ale není dost dobrá na to aby ji trenér Pommer nominoval do české reprezentace. Místo ní povolal T.Baumrukovou, která hrála v Česku jen mládežnické soutěže a v USA hraje v univerzitním výběru.

  Reagovat
  • 5.7.2018 (17:56)
   Permalink

   Mirku, to bych tak nehrotil, že nepozval. Ono se občas hráčky omluví z repre když jim trenér volá ještě před oficiálním zveřejněním nominace. A jinak vypadá nominace když se hraje „jen“ evropská liga, a jinak když mistrovství Evropy, uvidíte tu změnu.

   Reagovat
 • 19.10.2018 (13:46)
  Permalink

  Kdo sleduje extraligu a Ligu M. tak vidí, že tato ekipa nemá šanci se probojovat přes nyní skvělou Alba Blaj ne tak dále přes Stuttgart. Vidíme to i nyní v Mevze. Velká škoda. Chybí osobnosti !!!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *