Přesně za týden startuje v Olomouci mezinárodní turnaj TOMI-REMONT CUP

Olomoucké volejbalistky čeká první domácí prověrka v novém ročníku. Od pátku 13. září do neděle hostí Sportovní hala Univerzity Palackého 31. ročník mezinárodního turnaje, který i letos nese název TOMI-REMONT CUP.

„Jsme moc rádi, že pokračujeme ve spolupráci se silným partnerem jakým je společnost TOMI-REMONT. Díky její podpoře můžeme uspořádat opět kvalitně obsazený turnaj,“ říká předseda klubu Jiří Zemánek.

Tradiční mezinárodní turnaj dlouho hledal titulárního partnera, až ho našel. Druhým rokem jím je stavební společnost TOMI – REMONT a.s., která se zabývá dopravními a železničními stavbami.

„Podpora sportu v našem regionu je pro nás velmi důležitá, zvláště pak, jde-li o sport na špičkové úrovni, jakým je ženský volejbal v Olomouci. Jsme hrdí na to, že můžeme napomoci konání této významné sportovní akce,“ říká Martin Dokoupil, předseda představenstva společnosti TOMI – REMONT a.s.

Z tuzemska se představí na turnaji PVK Olymp Praha, který během letní pauzy přivedl do svého kádru zajímavá jména. Nejznámějším je Lucie Smutná, reprezentační nahrávačka, která se vrací po osmi letech strávených v zahraničí. Revolucí prošel kádr dalšího účastníka Sokola Šternberk, kde trenér Jan Drešl skládal prakticky nový tým, když ze základní sestavy zůstala jen Kneiflová a Schandlová. Zpod Ještědu dorazí Dukla Liberec, která po loňském bronzu chce v extralize ještě výš a odpovídá tomu i posílení kádru reprezentantkami Rutarovou se Svobodovou. Dojde také na derby s Prostějovem, který v nadcházejícím ročníku bude velkou neznámou, neboť ho opustila řada opor.

Volejbaloví příznivci se letos kromě tuzemských soupeřů mohou těšit na týmy z Maďarska, Polska a Slovinska. Mezi favority turnaje bude patřit maďarský Fatum Nyiregyháza, který v domácí soutěži skončil stříbrný a ovládl domácí
pohár. Ze Slovinska dorazí Calcit Kamnik, který pravidelně hrává evropské poháry. Trio zahraničních klubů pak uzavírá polský Stal Mielec.

„Diváky chci pozvat na kvalitní mezinárodní volejbal a nové tváře v našem kádru,“ láká předseda Jiří Zemánek.

V mistrovském kádru Olomouce se během léta udála řada změn, když vedení přivedlo zahraniční posily – Bezhandolskou, Burbelyukovou a Kazachenkovou. Na střídačku pak usedne nově Petr Zapletal, který střídá ze zdravotních důvodů legendárního Jiřího Teplého.

Turnaj startuje v pátek odpoledne derby s Prostějovem od 16:30 a zakončí ho nedělní souboj o 1. místo, který začne dopoledne v 10:45.

Skupiny

Skupina A

Skupina B

VK UP Olomouc TJ Sokol Šternberk
Stal Mielec (Poland) PVK Olymp Praha
Calcit Volley Kamnik (Slovenia) VK Dukla Liberec
VK Prostějov Fatum Nyiregyháza (Hungary)

TOmi-Remont20199

 

 

 

 

 

Program turnaje

VELKÁ plocha MALÁ plocha
Pátek 16,30 | Olomouc – Prostějov Olymp – Liberec
18,15 | Mielec – Kamnik Šternberk – Nyiregyháza
Sobota 09,00 | Liberec – Nyiregyháza Prostějov – Kamnik
10,45 | Olomouc – Mielec Šternberk – Olymp
12,30 | Olymp – Nyiregyháza Mielec – Prostějov
14,15 | Kamnik – Olomouc Liberec – Šternberk
16,30 | A 1 – B 2 A 3 – B 4
18,15 | B 1 – A 2 B 3 – A 4
Neděle 09,00 | utkání o bronz o 7. místo
10,45 | Finále o 5. místo

 

 

 

Tento turnaj podporuje Olomoucký kraj.

Olomouckykraj

 

2 komentáře: „Přesně za týden startuje v Olomouci mezinárodní turnaj TOMI-REMONT CUP

 • 6.9.2019 (12:47)
  Permalink

  Včera odehrála Dukla Liberec přátelák s SC Drážďany, které patří do německé špičky. Liberec sice prohrál 0:3, ale sety 22,21 a 22 bodů svědčí o tom, že letos je tento klub opět o něco lepší. Takže pozor na ně.

  Reagovat
 • 8.9.2019 (17:11)
  Permalink

  Na stránkách Sokola Šternberk jsou uvedeny hezké výsledky z jejich účasti na turnaji v Bratislavě. Mezi jinými tam byla vyhlášena jako nejlepší libero turnaje Katrin Zilberman…..

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *