Příští sezonu zlato za stříbro? Hlásíme dvě zvučné posily!

Jako úspěšnou hodnotí právě uplynulou sezonu vedení Volejbalového klubu Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky v ní vybojovaly třikrát stříbrné medaile – v domácí extralize, Českém poháru i Středoevropské lize MEVZA. Právě aspoň jedno zvládnuté tažení za zlatem chybělo hanáckému celku k úplnému štěstí. A aby se to v příštím soutěžním ročníku změnilo, začal na něj univerzitní klub zbrojit už teď: z mistrovského Prostějova přicházejí do Olomouce reprezentační blokařka Veronika Trnková a ještě nedávná opora národního týmu, libero Julie Kovářová.
„S kádrem, který jsme měli, jsme chtěli alespoň obhájit druhé místo v extralize, což se povedlo, proto tento výsledek nemůžeme brát jako neúspěch. Za určitých okolností šlo možná uhrát i víc, ty však nakonec nenastaly. Prostějov jsme každopádně ve finále chtěli potrápit ještě o něco víc, podařilo se nám to až ve třetím utkání, které mohlo dopadnout i jinak než naší porážkou v tiebreaku. Myslím si ale, že i v prvních dvou zápasech se na náš volejbal dalo dívat,“ hodnotí již skončenou sezonu a finálovou sérii play-off trenér Olomouce Jiří Teplý.
Ten zároveň připomněl také další soutěže, v nichž se vysokoškolačky pod jeho vedením v minulém ročníku představily. „Každopádně to bylo náročné, protože jsme s poměrně úzkým kádrem absolvovali i dlouhodobou Středoevropskou ligu MEVZA, v níž jsme skončili také druzí, což se dá brát rovněž jako úspěch. A do třetice přišlo druhé místo v Českém poháru, takže to byla vlastně taková doba stříbrná. Pouze v evropském poháru CEV jsme odehráli jen jedno kolo, ale zase se špičkovým německým celkem Stuttgartem, semifinalistou celé soutěže,“ konstatoval Teplý.
Nyní podle něj přichází čas prosadit se po sportovní stránce ještě výše. „Chtěli bychom oslavit i nějaké to prvenství, ať už v domácím poháru, lize nebo MEVZE. V evropských pohárech, které znovu plánujeme hrát, si na to asi ještě nějaký čas počkáme,“ směje se zkušený kouč, jenž ví, že k tomuto cíli vede cesta jen přes další zkvalitňování kádru. „Ten současný plánujeme i rozšířit a částečně omladit. V minulé sezoně byl opravdu úzký, hodila by se nám navíc jedna smečařka, k tomu nadějná Gábina Orvošová kvůli zranění chyběla po většinu podzimu a kvůli tomu nemohla nasbírat i víc v jejím věku potřebných zkušeností,“ zmínil Teplý.
Nyní už se ovšem jeho tým o dvě výrazná jména posílil. „Z potvrzených nových hráček tu jsou reprezentační blokařka Veronika Trnková a zkušené libero Julie Kovářová, obě z Prostějova,“ přitakává Jiří Teplý. „Naopak smlouvy skončily oběma chorvatským hráčkám, blokařce Bernardě Ćutukové a liberu René Sainové. V případě libera věříme tomu, že zkušenější Kovářová pomůže více v organizaci hry a obraně. Oběma u fanoušků oblíbeným Chorvatkám ale velmi děkujeme za jejich služby. Nyní se chceme víc soustředit na české volejbalistky, ale je jasné, že naši příznivci stejně ocení hlavně kvalitu hru, kterou budeme produkovat,“ ví služebně nejstarší trenér v domácí extralize, jenž dokáže vždy svůj tým perfektně připravit na vrchol sezony.
V tom příštím by snad Univerzita Palackého nemusela opět hrát roli „toho druhého“. „Samozřejmě vnímáme i dění v prostějovském táboře, přestože to není úplně naše věc. Kromě toho, že uvolnili tyto dvě hráčky jako naše nové posily, víme, že odcházejí třeba také Emontsová nebo Weissová. Je pravděpodobné, že nyní půjdou podobnou cestou, jako je ta naše. Rozdíl mezi oběma celky byl doposud hlavně ten, že v obou sice byly mladé hráčky, ale zatímco my jsme je nasazovali, Prostějov ty své nikoliv,“ uvažuje Teplý.
Další případné změny v olomouckém kádru se podle něj dají očekávat až v srpnu. „Ještě uvažujeme o jedné opravdu velmi kvalitní smečařce. Teď ale dokončíme tréninkový blok, v červenci máme volno a v srpnu se znovu sejde spojený kádr Olomouce a Sokola Šternberk. Teprve pak rozhodneme, jak budou obě družstva vypadat,“ uzavřel Jiří Teplý s tím, že všechny olomoucké volejbalistky, které aktuálně zůstávají, mají platnou smlouvu, takže nehrozí jejich předčasný odchod.
Přestože soutěžní sezony týmu VK UP skončila, na zajímavé akce s oblíbenými hráčkami se mohou fanoušci těšit ještě do prázdnin. „V neděli 17. června se opět uskuteční beachová exhibice na Horním náměstí v Olomouci a ještě předtím, ve středu 30. května bude Bea Campus hostit Galavečer volejbalu za účasti hráček týmů Univerzity Palackého i Sokola Šternberk, našich partnerů a sponzorů,“ prozradil ředitel VK UP Olomouc Radan Holásek.

18 komentářů: „Příští sezonu zlato za stříbro? Hlásíme dvě zvučné posily!

 • 5.5.2018 (8:09)
  Permalink

  Super tah……
  Trošku škoda Chorvatek…..
  Jméno smečařky budeme znát až v tom srpnu ????????????

  Reagovat
 • 5.5.2018 (9:59)
  Permalink

  Neměli to v našem realizačním týmu nijak lehké když se rozhodovali jak dál klub posunout. Pokud se má klub dostat o ten pomyslný stupínek výš je třeba zvýšit kvalitu mužstva. Na jedné straně René i Bernarda podávaly kvalitní výkony a byly oblíbené jak u diváků, tak jistě i v mužstvu. Na straně druhé je třeba přiznat že libero Julie Kovářová i blokařka Veronika Trnková, je vyšší kvalita. Ve statistikách svazu má Kovářová nejvyšší úspěšnost příjmu a to 50 %, René 44%. Zajímavé číslo je že Kovářová měla za sezonu o cca 300 přijímaných servisů méně než René. Důvodem bylo, že soupeři brali příjem Sain jako slabší a většina servisů tak směřovala na ni. Trnková je rovněž na prvním místě statistik s více než stovkou bodových bloků a úspěšností útoků 58%. Bernarda byla v letošní sezoně v důsledku zranění podstatně méně vytížená. Ve statistikách má 48 bodových bloků a úspěšnost útoku 48%.
  Je pravda, že obě Chorvatky nám tady budou chybět. Zvykli jsme si na ně , ale pokud má klub obhájit své pozice a třeba se i posunout výše, je to nutné. Soupeři totiž nespí. Liberec, Ostrava i Brno už posilují a chtějí stejně tak jako my jít výš. Takže René a Bernardo ať se vám v další sezoně daří a vzpomínejte na nás fandy, kteří vás mají rádi.

  Reagovat
 • 7.5.2018 (17:08)
  Permalink

  Nečekaným překvapením je odchod trenéra Rojka z KP Brno, který souběžně vedl jako trenér slovenskou reprezentaci. Údajně nastupuje od května ve volejbalové federaci na jeden z manažerských postů Jestli je důvodem nesplnění postupového cíle, či opravdu nešlo skloubit novou funkci na svazu s tréningem ví pouze v Brně.

  Reagovat
 • 16.5.2018 (7:57)
  Permalink

  Dneska v tisku spekulace o prichodu smecarky Kossanyiove…..

  Reagovat
 • 17.5.2018 (8:25)
  Permalink

  Verča je kapitánkou české reprezentace.

  Reagovat
 • 18.5.2018 (15:01)
  Permalink

  Zítra tj. 19.5. vysílá http://www.laola.tv přenosy evropské ligy žen. Od 17 hod. Chorvatsko vs Finsko ( René ) a od 18 hod. hrajeme my s Finskem. Jsem zejména zvědav jak se osvědčí mladé nezkušené hráčky, které trenér Pommer nominoval. ( Baumruková, Nová, Chevaliérová, Kopáčová). Do užší nominace se nedostalo naše účko Gábina. Trenér dal přednost bývalé Ostravance Toufarové a brněnské Kopáčové. V sestavě je i naše bývalá hráčka Kateřina Holásková, která hraje momentálně ve Švýcarsku.

  Reagovat
 • 19.5.2018 (20:06)
  Permalink

  Se Španělkami jsme v EL začali hodně špatně. Celý první set jsme prohrávali o 3-4 body. V koncovce vystřídala na bloku Katka Holásková Purchartovou a holky set ještě stačily vyhrát. Druhý set byl už z našeho pohledu pod kontrolou a třetí byl exhibice našich děvčat. Kde trenér Pommer doslova vyhrabal Kačku Holáskovou je pro mě záhadou. Z Olomouce odešla už před léty a nikde se o ní nemluvilo ani nepsalo. Dnes byla z blokařek jasně nejlepší, 5 bodových bloků a 6 bodů za útok. Na smeči byla jasně nejlepší Kossy. Z pohledu diváka se mi zdá, že naše slabina zůstává pole. Obě libera nic moc, jedno má dokonce dost přes váhu a na nahrávce dle mého soudu protěžovaná Valková zásobovala smečařky špeky se kterými se toho v mnoha případech moc dělat nedalo.

  Reagovat
 • 21.5.2018 (8:11)
  Permalink

  Jeden dotaz na admina: Už skončila extraliga kadetek nebo se ještě bude hrát další nástavba. Letos je to dost nečitelné. Včera v Brně naše kadetky porazily v údajném finále Olymp 3:0 ??????

  Reagovat
 • 21.5.2018 (13:19)
  Permalink

  Vypůjčil jsem si poslední odstavec z referátu o bronzových medailích kadetek KP na jejich webu.

  „Finále mezi Šternberkem a Olympem Praha jasně ovládly volejbalistky ze Šternberka s nejlepší hráčkou turnaje hrající i extraligu žen za Olomouc, Gabrielou Orvošovou. Šternberk tak po výhře 3:0 na sety obhájil loňské zlaté medaile z extraligy kadetek.“
  Velká opravdu velká gratulace všem !!!!!!!

  Reagovat
 • 30.5.2018 (18:46)
  Permalink

  Statistiky z Evropské ligy z Bratislavy žádná sláva. V posledním setu střídala Gábina na účku Toufarovou, které to opravdu nešlo. Gábina dostala jednu nahrávku a balon složila k zadní lajně. Nejprve se na webu cev.lu objevilo, že vůbec nehrála. Pak to po půl hodině opravili s tím že tam sice byla, ale nahrávku co dostala neproměnila. Začínám být ke statistikám, které si tzv. neudělám sám dost skeptický.

  Reagovat
 • 12.6.2018 (18:13)
  Permalink

  Na webu ČVS je již rozlosování příští sezony. Začínáme na Olympu.

  Reagovat
 • 13.6.2018 (14:04)
  Permalink

  Tak co, máme se ještě na nějakou smečařku těšit, nebo ne ??????

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *