První půlku základní části extraligy končíme bez porážky

Vpravdě sváteční soupeřky měly v den státního svátku 17. listopadu v rámci 9. extraligového kola volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Ty doma přivítaly svého velkého rivala v boji o přední pozice z posledních let Ostravu a i přes ztracený úvodní set jej porazily za tři body 3:1.
Úvodní sada derby Olomouce s Ostravou přinesla nervózní volejbal s přeléváním skóre ze strany na stranu. V momentě, kdy Olomoučanky otočily při podání Kossányiové ze stavu 12:15 na 17:15, vypadalo to, že favorit přebírá otěže zápasu. Jenže hostující tým se opět dostal do vedení (18:16, 19:21), v závěru sice pohrdl dvěma setboly (22:24, 24:24), ale esem své kapitánky Zemanové přece jen získal úvodní dějství na svou stranu – 24:26.
Do druhého dějství ovšem domácí tým poslal do hry zcela obměněnou sestavu, která hned od začátku začala diktovat tempo hry (5:2, 12:7). Ostrava se ještě jednou přiblížila (16:14), aby nakonec uhrála pouhých sedmnáct výměn.
Třetí část duelu rozhodly dvě série servisů domácích volejbalistek hned v první fázi hry – 10:5 po podání Struškové a 14:6 po servisech Kubínové. Hostující družstvo už nenašlo protizbraň a prohrálo 18:25. Čtvrtý set byl opět ve znamení přelévání vedení ze strany na stranu – 6:8, 13:11. V závěru to za stavu 17:20 nevypadalo s univerzitou dobře, jenže skvělá série české reprezentantky Struškové na servisu znamenala obrat na 25:20 a výhru Olomouce nad Ostravou 3:1.
„Byl to z naší strany dobrý a bojovný výkon. Do zápasu jsme vstoupili výborně a zvlášť pro diváky to musel být oboustranně zajímavý volejbal. Na dnešním výkonu musíme postavit naše účinkování v dalších utkáních,“ řekl ostravský kouč Zdeněk Pommer.
„Začali jsme nekoncentrovaně, a přestože jsme se několikrát během prvního setu dostali do vedení, tak jsme opět vlastními chybami hru ztratili. Druhá sada byla z naší strany nejlepší, postupně jsme zlepšovali servis, ale celkově se mi výkon tentokrát i přes výhru příliš nelíbil,“ konstatoval kormidelník vítězek Jiří Teplý.
Pouhý den po utkání s Ostravou čeká univerzitu úvodní utkání čtvrtfinále Českého poháru proti Dukle Liberec. Hrát se bude v olomoucké hale v neděli netradičně od 14.30 hodin.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:1 (-24, 17, 18, 20)
Rozhodčí: Kostka, Vachutka
Čas: 105 minut
Diváků: 350
Olomouc: Dudová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Kossányiová, Sokolová, libero Kovářová. Střídaly: Dedíková, Michalíková, Kubínová, Strušková, Orvošová.
Ostrava: Makauskaiteová, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly:  Sedláčková, Žolnerčíková, Zedníková, Lukáčová.

DSC04373 DSC04369

2 komentáře: „První půlku základní části extraligy končíme bez porážky

 • 18.11.2018 (8:09)
  Permalink

  Po náročném programu předchozích utkáni a cestování nebylo „nastartování“ po desetidenní herní pauze nikterak jednoduché. Ale děvčata to dokázala a dál pokračují bez porážky a jen dokazují sílu kolektivu! Dnes to bude jiné „kafe“, ale Vy to dokážete – bojovnost,nasazení a srdíčko vložené do hry je poněkolikáté Vaší velmi silnou zbraní. Hodně štěstí!!!

  Reagovat
 • 18.11.2018 (22:12)
  Permalink

  Bylo to trochu upachtěné, ale přeci jen vítězství.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *