První zápasy v nadstavbě přinesly kadetkám dvě výhry

Kadetky VK UP Olomouc díky druhému místu v úvodní části prvoligové soutěže postoupily do bojů v nadstavbové skupině o 1. – 6. místo. Za soupeře v ní mají týmy Králova Pole B, České Třebové, Jihlavy, Uherského Hradiště a Sokola Brno. Prvním soupeřem Olomoučanek v nadstavbě byla Česká Třebová.
„Celý týden jsme řešili, zda vůbec postavíme tým. Nakonec jsme oba zápasy odehráli v sedmi lidech a dokonce se nám podařilo zvítězit 3:0 a 3:1,“ hlásil trenér Univerzity Palackého Miroslav Polák.
Hlavně v prvním utkání se podle něj jeho svěřenkyním podařilo dostat soupeře pod tlak a donutit jej k chybám. „Druhý duel už byl z naší strany trochu profesorský. Po hladkém vítězství přišlo podcenění soupeře a najednou se naše hra rozpadla. Naštěstí rovněž nekompletní protivník začal chybovat a my zvládli i druhý zápas. Jsem rád za důležité body a za dobře zvládnuté fáze utkání, ale stále řešíme to samé – nesoustředěnost a laxní přístup ve stylu prostě to nějak odehrát. Stačí, aby soupeř trochu zatlačil, a máme problémy. Velkým plusem bylo, že mohla hrát i děvčata mimo obvyklou základní sestavu a že jsme mohli vyzkoušet na nahrávce Pospíšilovou, která k nám přestoupila z Přerova,“ dodal Polák.

Sestava VK UP: Keková, Vyjídáková, Mědílková, Horká, Szromková, Hrabská, Pospíšilová.

Dalším soupeřem olomouckých kadetek bude KP Brno B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *