Semifinálová série pokračuje, v Ostravě znovu prohráváme v tiebreaku

Až v rozhodujícím pátém utkání budou volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc muset zabojovat o postup do finále letošního extraligového play-off. Ve čtvrtém semifinálovém duelu v Ostravě totiž nevyužily postupovou šanci a stejně jako ve druhém zápasu série prohrály 2:3.
Do prvního setu čtvrtého měření sil vstoupila lépe univerzita, která vedla 10:5, ale domácí po oddechovém času pěti body v řadě srovnali. Hanačky vzápětí znovu odskočily (12:15) a Ostrava i podruhé skóre dorovnala (16:16). Oba týmy se pak přetahovaly o body, ale v koncovce měli navrch hosté, jejichž úsilí završila dvěma esy kapitánka Dudová.
Ve druhé sadě si Ostravanky začátek pohlídaly lépe (3:0, 12:9). Vysokoškolačky se postupně dotáhly na jeden bod, ale mírný náskok si až do koncovky udržoval domácí celek. Při podání Struškové potom přišel dílčí obrat (21:19, 21:22) a dokonce čtyři setboly Olomouce, jenže Ostrava v nervydrásající koncovce všechny zlikvidovala a následně proměnila svůj třetí – 31:29.
Třetí set se pro změnu odehrával výhradně v režii hostujících hráček, které si od počátku budovaly náskok a Ostrava se jen marně snažila manko dohnat (1:7, 4:12, 8:16). Domácí volejbalistky dělaly hodně chyb a nakonec se zmohly na pouhých patnáct výměn.
Tým Univerzity Palackého byl v tuto chvíli jediný vítězný set od vytouženého finále. Na začátku klíčového čtvrtého dějství se skóre přelévalo ze strany na stranu a za stavu 14:18 to už vypadalo na brzký konec celé série. Ostravanky pak ale začaly mohutně stahovat (17:18) a koncovku ovládly především díky několika bodovým blokům, kterými podložily svůj rozhodující únik z 20:19 na 24:20.
V tiebreaku ještě jednou zavelela na zteč olomoucká družina (3:5), poté už se však hrálo převážně podle ostravských not. První ztrátu ještě univerzita smazala (8:6, 8:8), další odskočení soupeře o dva body (10:8) už se ukázalo jako rozhodující. Ostrava tak znovu ovládla domácí semifinále ve zkrácené hře.
„Dnes byla Ostrava lepší, na rozdíl od minulého zápasu, když to vyhrál někdo jiný. Domácí šli víc za vítězstvím a byli důraznější. Na středu se musíme připravit a vrátit jim to,“ konstatoval trenér vysokoškolaček Jiří Teplý.
„Výborný zápas pro diváky a konec pro nás. My jsme si šli za svým, bojovali o každý míč, pro diváky to musela být paráda. Musíme jen ještě zlepšit příjem. Pátý zápas sice hrajeme venku, ale pro nás je důležité, že jsme to dotáhli až k tomuto rozhodujícímu utkání,“ řekl domácí kormidelník Zdeněk Pommer.
O osudu celé série tedy rozhodne pátý superzápas ve středu 18. dubna od 17 hodin v olomoucké univerzitní hale.

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 3:2 (-21, 29, -15, 21, 13)
Rozhodčí: Kvarda, Kořenek
Čas: 133 minut
Diváků: 450
Ostrava: Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, Makauskaiteová, libero Chevalierová. Střídaly: Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková, Sedláčková, Faltínová.
Olomouc: Strušková, Dudová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sainová. Střídaly: Kubínová, Ćutuková, Dedíková.

5 komentářů: „Semifinálová série pokračuje, v Ostravě znovu prohráváme v tiebreaku

 • 14.4.2018 (23:09)
  Permalink

  Prohrát s Ostravou……. Budeme rádi za 1set s Prostějovem.

 • 15.4.2018 (6:13)
  Permalink

  Tentokrat to nebyl třeti ale čtvrty set , co rozhodlo…Škoda… Ale nesmime se bát a doma konečnĕ rozhodnout.

 • 15.4.2018 (6:54)
  Permalink

  Prohráli jsme si to sami zejména ve čtvrtém setu kdy jsme v koncovce vedli 18:14 a nakonec ji prohráli 11:3. Neměl jsem z toho zápasu dobrý pocit, zejména když po zápase trenér Ostravy plácal hlavního po zádech a děkoval mu za to jak utkání řídil. Hlavní byl profík, a vždy Ostravě pomohl ve správný čas buď neodpískáním dvojáku, nebo naopak zapískáním technicko chyby na naší straně. Realitou ale je, že Ostrava šla do této sezony notně oslabená. Odešly jí tří smečařky ze základu a to Kojdová, Toufarová a Zedníková. Olomouc zůstala zcela beze změn když nepočítám neprodloužení smlouvy se smečařkou Bramborovou. Když srovnávám formu obou mužstev tak je zřejmé, že my jsme na tom letos hůře než loni a to bez ohledu na skvělý výsledek středoevropského poháru. Ať dopadne pátý zápas jakkoliv, ve finále s Prostějovem bude kterékoliv mužstvo za uhraný set vděčné a o vítězství v některém zápase play of si může nechat jen zdát. No a na závěr „oblibené“ statistiky. Útok : Michalíková 27%, Košická 26%, Napolitano 32% Sajdová 28%, Stružková 68%. Ostrava: Makauskaite 41%, Kojdová 31, Diatková 32%. Nachmilnerová 43%,Zemanová 27%. Bloky: Olomouc 14 z toho Stružková 4, Sajdová 3. Ostrava 20 z toho Kojdová 5 a nahrávačka 170 cm vysoká Valková 5 !!!!! Když jsem viděl jak to v závěru zápasu po kvalitní nahrávce naprala Michalíková do jednobloku nahrávačky Valkové, řekl jsem si, že se ten zápas nedá vyhrát. A taky se tak stalo.

  • 15.4.2018 (8:14)
   Permalink

   Mirku poprosil bych vás, jestli můžete konečně přestat komolit jméno Strušková. Pokud chodíte na volejbal, když tu o něm stále píšete, tak určitě vidíte jak se to píše. Díky za pochopení. Další příspěvek bude smazán.

Komentáře nejsou povoleny.