Sezonu načínáme třísetovou výhrou: Olomouc – Olymp 3:0!

V úvodním kole nového extraligového ročníku přivítaly obhájkyně mistrovského titulu, volejbalistky VK UP Olomouc tým pražského Olympu. Po dvou vyrovnaných setech, které vysokoškolačky získaly až v koncovce, přišel třetí přesvědčivý a na jeho konci univerzita slavila výhru 3:0 a úspěšný vstup do sezony.
První výměna olomouckého zápasu patřila domácímu týmu, který šel také jako první do výraznějšího vedení (5:5, 10:5), jež ale brzy promrhal a sám se dostal do problémů (12:15). Nový kouč univerzity Petr Zapletal zareagoval střídáním a čerstvá síla na hřišti Ambrožová svým servisem zavelela k dalšímu obratu (17:16). Vyrovnaná a oboustranně nervózní bitva pokračovala až do koncovky (20:20), v níž si sice malý, ale nakonec rozhodující náskok 23:20 vypracovaly vysokoškolačky. Olymp ještě zareagoval dvěma body v řadě, poslední dva míče a celý set však patřily Olomouci – 25:22.
Druhé dějství začalo bodovými pozdravy na obou stranách (3:1, 4:6) a pokračovalo přetahovanou o každý balon. Mírně navrch v něm měl sice po většinu času domácí celek, odpoutat od soupeře se mu ale povedlo až v koncovce (20:19, 23:19). Od stavu 24:21 však Hanačky pohrdly postupně hned pěti setboly a sadu ubojovaly až po tom šestém proměněném poměrem 28:26.
Tento moment se ukázal být rozhodujícím. Třetí část zápasu už patřila úřadujícím šampionkám, když jejich jízdu načala na servisu Trnková (9:3) a náskok domácích se postupně navyšoval až na 18:8. Soupeř potom ještě jednou zazlobil (18:12), jenže porážce 13:25 už zabránit nedokázal. Univerzita Palackého vykročila za obhajobou titulu vítězstvím 3:0.
„I přes porážku 0:3 to z naší strany nebyl špatný výkon, a to především v prvních dvou setech, kdy jsme domácím dokázali vzdorovat. Velká naděje nám svitla v koncovce druhé sady, ale dvěma chybami v obraně a nedůrazným útokem jsme si ji prohráli. Potom už šel náš výkon rapidně dolů,“ hodnotil duel trenér Pražanek Stanislav Mitáč.
„Jak už to v extralize bývá, první zápas znamená vždy trošku nervózní rozjezd. Důležité bylo, že jsme zvládli první set, přestože jsme v něm měli problémy na přihrávce. Hodně nám tam pomohla střídající Ambrožová, která svou bojovností strhla ostatní. Potíže se opakovaly i ve druhé sadě, kterou jsme svými chybami a nedůsledností dovedli až do dramatické koncovky. Ve třetím setu už nám stačil k úspěchu servis a soupeř se v podstatě vyházel sám. Chci holkám poděkovat za bojovnost v celém utkání a také divákům za jejich povzbuzování a pomoc,“ uvedl po své vítězné premiéře nový šéf olomoucké lavičky Petr Zapletal.
Ve druhém ligovém kole čeká jeho svěřenkyně repríza finále z předchozího ročníku; v sobotu 28. září nastoupí v 17 hodin na palubovce Prostějova.

VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:0 (22, 26, 13)
Rozhodčí: Vachutka, Horký
Čas: 80 minut
Diváků: 400
Olomouc: Dudová, Kazačenková, Trnková, Orvošová, Michalíková, Bezhandolská, libero Stavinohová. Střídaly: Ambrožová, Strušková.
Olymp: Černá, Šimáňová, Ovečková, Denysovová, Purchartová, Kalhousová, libero Pešková. Střídaly: Fomenková, Smutná, Komárková.

DSC05509 DSC05507 DSC05506 DSC05505 DSC05503 DSC05502

4 komentáře: „Sezonu načínáme třísetovou výhrou: Olomouc – Olymp 3:0!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *