Sezonu začnou Hanačky ve Slovinsku, kde narazí na Maribor

Zatímco většina týmů má volno a ladí poslední detaily na víkendový vstup do nového ročníku extraligy, pro Olomoučanky to neplatí. V úterý zamíří k utkání Středoevropské ligy do Slovinska, kde odstartují nový ročník mezinárodní soutěže proti Mariboru.

Volejbalistky Olomouce mají za sebou povedenou přípravu, když vyhrály tři turnaje a ani jednou přitom neprohrály. Dokázaly si poradit s bundesligovým Suhlem, maďarské Békéscsabě vrátily porážku z finále Mevzy a na závěr přípravy přehrály rivalky z Prostějova.

„S výsledky jsem spokojený. Příprava ukázala, že máme velmi vyrovnané družstvo. Na každý post máme kvalitní náhradu, což je do sezony důležité, protože nás čeká hodně těžkých zápasů,“ přemítá trenér Jiří Teplý.

Jeho družstvo si letos zahraje minimálně ve čtyřech soutěžích. V tuzemsku ho čeká extraliga a domácí pohár, po více než dvaceti letech zabojuje o Ligu mistryň a už ve středu vstoupí do Středoevropské ligy.

„Loni jsme se dostali do finále a skončili jsme druzí. Letos máme stejné ambice a výsledek bychom rádi vylepšili,“ říká před startem soutěže Jiří Teplý.

Podobně to vidí i Julie Kovářová, kterou čeká v dresu Olomouce soutěžní premiéra. „Je to jeden z titulů, který chceme vyhrát, takže musíme zvládnout každý zápas,“ říká odhodlaně před utkáním v Mariboru.

„Jelikož je to náš první zápas, tak se už všechny těšíme, že konečně začne něco naostro,“ uzavírá libero Kovářová.

První domácí utkání odehrají Hanačky 10. října, kdy hostí od 17 hodin v rámci Středoevropské ligy maďarskou Békéscsabu. O den později přivítáme na domácí palubovce ve stejném čase Frýdek-Místek.

4 komentáře: „Sezonu začnou Hanačky ve Slovinsku, kde narazí na Maribor

 • 3.10.2018 (18:29)
  Permalink

  V Mariboru to zatím pro nás nevypadá nejlépe. Zatím prohráváme 1:2, sety 25:23, 24:26 a 26:24.ve třetím setu jsme vedli 24:22 a měli 2 setboly.

  Reagovat
 • 3.10.2018 (19:09)
  Permalink

  Čtvrtý set 25:22 pro Maribor. Celkem 3:1 pro Maribor. Zápas jsem neviděl, takže bez komentáře.

  Reagovat
 • 4.10.2018 (7:24)
  Permalink

  Taky jsem ho hledal na internetu, ale nikde tentokrát nebyl (ani na osvědčených místech pro tuhle soutěž – škoda), docela rád bych ho viděl, protože v přípravě to s námi nevypadalo špatně a prohra s Mariborem na úvod soutěže sice nic neznamená z hlediska soutěže jako takové.

  Přesto to není ideální, soupeř který pro nás nyní má být hratelnější než loni, kdy nás potahal a doklepl vždy v koncovkách setu, kde se lámal chleba. Zde jsme si mohli ukázat jak na tom opravdu jsme, do důležitých zápasů, ale ještě schází čas a tak si myslím, že mají holky pořád kus práce před sebou aby se to sehrálo a tenhle rok se stal úspěšným. Aneb jedna vlaštovka nedělá… však to znáte ☺

  Já viděl přes jejich stream tak posledních 10 minut, ale to mi moc nedalo.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *