Starší žačky jdou do vyšší skupiny Českého poháru

O víkendu 2. – 3. prosince se áčko starších žaček VK UP Olomouc vypravilo do Havlíčkova Brodu na turnaj druhého kola Českého poháru. Našim nadějím se na něm dařilo a po druhém místě postupuje ze třetí do druhé skupiny. Přečtěte si reportáž jedné z přímých aktérek Kláry Szromkové.
Vstupujeme do něj výhrou proti našemu rivalovi z kraje Přerovu. Postupně se rozehráváme a po menší tahanici vítězíme 2:0. V druhém zápase se setkáváme s Třebechovicemi, měníme sestavu a bez menších potíží vyhráváme 2:0. Třetí zápas proti Bílovci je velice napjatý: v prvním setu ubíráme na důrazu a prohráváme, ale ve druhém začínáme pořádně bojovat. Set je náš a jdeme do tiebreaku. Hrajeme pozorně a výsledkem je vítězství 2:1. Čeká nás poslední sobotní soupeř – Brno. Trochu se s ním taháme, ale i přesto vyhráváme 2:0.
V prvním nedělním utkání se střetáváme s dalším krajským soupeřem Moravskou Třebovou. V úvodní sadě nehrajeme, což si však s takovým soupeřem nemůžeme dovolit, a proto prohráváme. Nastupujeme do druhého setu, ve kterém začínáme pořádně chodit do balonů, což se vyplácí a srovnáváme stav na 1:1. Tiebreak pak získáváme díky naší pozornosti a důraznosti ve hře. Po přestávce nastupujeme do posledního zápasu o první místo proti domácímu Havlíčkovu Brodu. Musíme hrát, jak nejlépe umíme, a to moc dobře víme. V prvním setu moc nepouštíme soupeře k míči, a to se nám vyplácí – brzy vedeme 1:0. V dalším dějství však děláme až moc chyb a prohráváme. První část tiebreaku je velmi vyrovnaná a hodně se ve výměnách taháme. Pak však vypneme a už nevěříme, že bychom mohly stav otočit. Škoda, prohráváme, ale i přesto jsme druhé a postupujeme do vyšší pohárové skupiny. Odjíždíme s dobrým pocitem, pochvalu si za bojovnost zaslouží všechny hráčky.

Sestava VK UP Olomouc: Bára Abendroth, Klára Ambrůžková, Veronika Mědílková, Kateřina Temulen Mracká, Alena Musliová, Erlina Skopalová, Ariadna Virginia Torres, Amálie Vyjídáková, Klára Szromková, Marie Chromečková.
Trenér družstva: Pavel Špiřík

Text: Klára Szromková
Foto: Pavel Špiřík

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *