Starší žačky VK UP Olomouc „A“ dominovaly

Včera se v Přerově uskutečnila kvalifikace v kategorii starších žákyň. Dvanáct družstev bylo rozděleno do 4 skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Tým VK UP Olomouc A se nejprve utkal s družstvem Prostějov A, nad kterým zvítězil 2:0 na sety. O výhře rozhodl kvalitní servis a útok olomouckých žaček.
Druhý zápas ve skupině absolvoval olomoucký tým s kvalitním družstvem z Uničova. Od začátku však žačky Olomouce předváděly bezchybnou hru založenou na precizním servise, příjmu a velmi úspěšném útoku, což vedlo k jasnému vítězství v prvním setu. Uničov pak zlepšil příjem a byl vyrovnaným soupeřem až do poloviny druhého setu. Koncovka ovšem patřila našim hráčkám, které se v nejdůležitějších momentech zápasu správně rozhodovaly a definitivně zlomily odpor soupeře. Svým nejlepším zápasem za starší žačky si naše hráčky zaslouženě vybojovaly postup do play-off z prvního místa.
V něm se utkaly s výběrem VK UP Olomouc B. Olomoucké áčko, i přes solidní hru soupeře, zvítězilo 2:0 na sety a kvalifikovalo se tak do nejvyšší skupiny kategorie starších žaček. Svým obětavým výkonem se naše hráčky postaraly o úspěšnou kvalifikaci s celkovým skórem 3:0 na zápasy a 6:0 na sety. Našim reprezentantkám děkujeme!!!
Sestava VK UP Olomouc:
Nahrávačky: Marie Chromečková, Pavla Barčíková
Smečařky: Zuzana Havlenová, Anna Retková, Denisa Bartošková
Blokařky: Klára Šulcová, Aneta Růžičková, Rozálie Pelikánová, Adéla Švábová
Univerzálka: Eliška Kodytková

Trenér: Petr Šajna

Autor: Petr Šajna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *