Stříbrná radost i přes porážku. Vysokoškolačky jsou vicemistryněmi republiky

Prostějovské volejbalistky oslavily v Olomouci svůj osmý ligový titul v řadě. Také ve třetím finále extraligového play-off hraném tentokrát v hanácké metropoli hráčky Agelu nedaly týmu Univerzity Palackého příliš mnoho šancí a potřetí zvítězily 3:0. Domácí vysokoškolačky se po pěti letech radují ze stříbrných medailí.
Olomoučanky chtěly před zaplněnou domácí halou dát zapomenout na dvě rychlé porážky z Prostějova a hned v úvodu třetího finále šly samy do vedení (1:0, 3:2). Jenže od stavu 4:4 začal skvěle hrající protivník jejich plány bortit a univerzita se postupně dostávala do bodového propadu (4:6, 7:11, 8:14). Když potom tým Agelu při podání Gambové odskočil ze stavu 11:15 na 11:19, bylo rozhodnuto a rozjetý obhájce titulu už přepustil soupeři jen jediný bodík.
Druhé dějství bylo prvních jedenáct výměn zcela vyrovnané a za stavu 6:5 pro Olomouc to vypadalo, že domácí družstvo začíná opět popadat dech. Pak ale všichni v hale jen zírali, když Prostějovanky při servisu Weissové uhrály neuvěřitelných šestnáct výměn v řadě a bylo po setu.
Z tohoto direktu už se Univerzita Palackého nevzpamatovala. Hned v úvodu třetí sady utekli hosté při podání Vargasové na 2:7 a svůj náskok si i nadále pěstovali. Vysokoškolačky tentokrát díky několika korekcím alespoň nedopustily opakování tak vysoké porážky jako v předchozích dějstvích, přesto se po prohře 16:25 a 0:3 na sety i na zápasy musely před svým soupeřem sklonit; stříbrné medaile však pro ně byly útěchou více než dostatečnou a užívaly si je se svými fanoušky ještě dlouho po skončení duelu.
„Třetí utkání série nás zastihlo v nejlepší formě, i když musím říct, že celé finále hráčky pojaly zodpovědně a bylo vidět, že to chtějí ukončit co nejrychleji. Dnes to byl nejkvalitnější zápas, soupeř chtěl maximálně riskovat servis, ale hodně kazil a my jsme opět dominovali ve všech činnostech,“ řekl trenér staronových šampionek Miroslav Čada.
„Hráli jsme někdy až trochu moc v křeči, ale kvalita obou týmů se samozřejmě nedá vůbec srovnávat. Chyběl nám účinný útok, a tak naší jedinou šancí byl riskantní servis. To je také jediné, co mohu holkám opravdu vytknout, že šly do podání někdy až nerozvážně a hodně kazily, aniž by to byl servis nebezpečný. Jinak se tým snažil, ale měl to těžké. Byli jsme celou dobu pod obrovským tlakem a podle toho to i dopadlo,“ hodnotil třetí finále domácí kouč Jiří Teplý.

VK UP Olomouc – VK Agel Prostějov 0:3 (-12, -8, -16)
Rozhodčí: Gall, Grabovský
Čas: 64 minut
Diváků: 1300
Sestava Olomouce:
Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná
Libero: Hronová
Střídaly: Michalíková, Nováková, Sochorcová
Sestava Prostějova:
Weissová, Markevichová, Steenbergenová, Vargasová, Gambová, Borovinšeková
Libero: Kovářová
Střídala: Soaresová

5 komentářů: „Stříbrná radost i přes porážku. Vysokoškolačky jsou vicemistryněmi republiky

 • 24.4.2016 (9:13)
  Permalink

  Děkuji Vám za krásná vítězství a nechtěné prohry ať v lize či pohárech a zasloužené stříbro. Do další sportovní kariéry (v UP či jiném klubu) hodně štěstí, potřeného zdraví a radosti ze hry!
  Zcela jistě jste si všimly odezvy při udělování medailí – hovoří za vše!!! Dokázal za málo peněz kdokoliv více? Díky.

  Reagovat
 • 25.4.2016 (9:47)
  Permalink

  K tomu co napsal Jomuol není třeba nic dodávat. Je tam všechno. Chtěl bych jenom přidat pár řádek z webu Agelu kde trenér Čada řekl. Cituji :
  „U nás se všechno odvine od toho, jaký finanční budget bude na další sezónu. Rozhodující schůzku s vedením oddílu máme až příští týden a teprve po ní vyjde najevo, s čím prostějovský A-tým půjde do nového ročníku. Jestli se bude znovu stavět silné družstvo pro Champions League, nebo o něco slabší pro CEV Cup, či ještě skromnější jen pro české soutěže. Tohle všechno se teprve uvidí. Každopádně jsme mančaft roky táhli na maximální výsledky a tyhle finanční dostihy s nejlepšími kluby Evropy nás dost vyčerpaly, neboť movití giganti z Turecka, Ruska a podobně jsou prostě nad naše ekonomické možnosti,“ naznačil Čada.
  Pokud se pokusíme číst mezi řádky vypadá to na pořádnou odtučňovací kůru, což by vyrovnanosti české ligy jenom prospělo.

  Reagovat
  • 26.4.2016 (19:05)
   Permalink

   Dobrý den, jen bych chtěl dodat… Nesouhlasím!!! Volejbal v ČR potřebuje nutně zrcadlo jménem Prostějov! Já nechci poměřovat Olomouc s Ostravou či SG Brno!!! Já chci, aby se Olomouc poměřovala s týmem jako je Prostějov!!! Pak bude volejbal bavit mnohem více lidí než dnes!!! Ahoj Kuba

   Reagovat
   • 28.4.2016 (9:02)
    Permalink

    To je dobrá myšlenka, teď ještě poraď kde mají tyto kluby vzít každoročně 30 mil. Kč což je zhruba rozpočet kterým Agel disponuje aby si koupily stejně kvalitní hráčky a my jsme mohli vidět vyrovnané zápasy.

    Reagovat
 • 25.4.2016 (18:31)
  Permalink

  Nezbývá než popřát hodně zdraví a dobré nálady do nové sezóny.
  Prostor nemá hranice 😉

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *