Televizní kamery i skvěla atmosféra. Tak se rodila výhra nad Libercem

Pouhý den po pětisetovém finále Středoevropské ligy MEVZA a noční cestě z Maďarska se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily na domácí palubovce v televizním utkání závěrečného kola nadstavbové části extraligy proti Dukle Liberec. Vysokoškolačky, které už bez ohledu na výsledek zápasu měly jisté druhé místo před sobotním zahájením bojů v play-off, nakonec udolaly silného protivníka 3:1.
Domácí volejbalistky se z finálového turnaje MEVZA vrátily zpět do Olomouce až nad ránem v den zápasu s Duklou a na jejich hře v úvodu prvního setu to bylo znát. Hosté postupně zvyšovali svůj náskok (3:5, 5:8, 8:12), ale za stavu 14:14 bylo opět vyrovnáno. Následně se rozpoutala přetahovaná o každou výměnu – Liberec vždy o jeden bod vedl a univerzita vzápětí dorovnala. To platilo až do stavu 19:20, pak se ale Hanačkám povedla šňůra tří vítězných míčů a tento moment rozhodl. Dukla už nedokázala zareagovat a po výsledku 25:22 vedl domácí celek 1:0 na sety.
Podobně vyrovnaný jako první dějství byl i začátek toho druhého. Až od stavu 8:8 využil liberecký tým kvalitního servisu Veselé a odskočil na 8:13. Univerzita již tuto ztrátu nedokázala zcela zlikvidovat, přestože se několikrát dotáhla na rozdíl jednoho bodu. Když za stavu 21:22 zvládly volejbalistky Dukly dvě výměny v řadě a poté i svůj druhý setbol, bylo vyrovnáno.
Místo obratu však přišla odpověď Olomoučanek ve velkém stylu. Od stavu 6:6 si postupně připsaly bodové série Michalíková, Strušková a Dedíková a rázem to bylo 19:10. Z tohoto direktu už se Severočešky nevzpamatovaly, a i když ještě jednou snížily na přijatelnější rozdíl (22:12, 22:15), na výhře Olomouce 25:17 to už nic nezměnilo.
Vysokoškolačky byly v laufu a od počátku čtvrtého setu šly za vítězným ukončením zápasu (8:5, 13:9). Jenže Dukla se nevzdávala, nenechala domácí odskočit na větší rozdíl a sama naopak srovnala na 17:17. Další nápor univerzity přinesl vedení 20:17, které už přes poslední dílčí zápletku (22:19, 22:21) vydrželo až do konce. Olomoučanky přemohly únavu i houževnatého soupeře a po výhře 25:23 a celkově 3:1 slavily tříbodové vítězství.
„Gratuluji Olomouci k zaslouženému vítězství. Soupeř byl lepší, měl navrch na přihrávce, nahrávce i na síti. My jsme se snažili, bojovali jsme, ale na domácí jsme neměli,“ uznal trenér Liberce Libor Gálík.
„Po výživném zápasovém programu posledních dní a navíc komplikaci s míči, kdy jsme jeden den hráli MEVZU se značkou Mikasa a den nato ligu bez předchozího tréninku s Galou, jsme měli z utkání s Libercem velký respekt. Ale před zápasem jsem věřil, že to družstvo zvládne, a jsem rád, že jsem se nemýlil,“ neskrýval spokojenost kouč Univerzity Palackého Jiří Teplý. „Na rozdíl od minulého měření sil se stejným soupeřem jsme tentokrát dobře servírovali a dostali tím hosty do stálé mírné defenzivy. Děkuji celému týmu za úspěšné zvládnutí náročné série a divákům za to, že nás dnes i přes velkou únavu doslova dotlačili k vítězství,“ dodal Teplý.
O víkendu už čeká nejen Olomoučanky začátek vyvrcholení celé sezony v podobě prvního zápasu čtvrtfinále extraligového play-off. Univerzita bude v sérii hrané na tři vítězství bojovat o postup mezi nejlepší čtyřku s pražským Olympem. Úvodní střetnutí těchto tradičních rivalů začne v sobotu v 17 hodin v olomoucké hale na Lazcích.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 3:1 (22, -22, 17, 23)
Rozhodčí: Kavala, Horký
Čas: 113 minut
Diváků: 1100
Olomouc: Dudová, Košická, Ćutuková, Napolitano Šenková, Dedíková, Strušková, libero Sainová. Střídaly: Sajdová, Michalíková.
Liberec: Delabarreová, Veselá, Kohoutová, Staňková, Krišková, Holubcová, libero Dostálová. Střídaly: Mikšíková, Nečasová.

IMG_1243 IMG_1299 IMG_1280 IMG_1262 IMG_1259

5 komentářů: „Televizní kamery i skvěla atmosféra. Tak se rodila výhra nad Libercem

 • 13.3.2018 (9:26)
  Permalink

  Minimálně v posledních 3 zápasech – velmi dobrý výkon i výsledky, včetně stříbra v celkovém hodnocení středoevropského turnaje! I s ohledem na vysoké herní zatížení je výkon holek obdivuhodný. Pokud jde o finále MEVZy, tak se mi mimo jiné líbila kapitánka Dudová, která na konci 3. setu podle mě zachránila esem a přímým bodem právě tento set a prodloužila zápas, který pak holkám těsně unikl až v 5. setu. Zajímavá byla i bouřlivá divácká kulisa ve finále. Pokud jde o včerejší zápas s Libercem, tak myslím, že lze pochválit všechny hráčky, ale i trenéra za dobrou taktiku a střídání (jak střídání komentoval i reportér ČT v přenosu). Nevím přesně jak probíhají propočty žebříčků a plány kdo kolik musí uhrát bodů na kterého soupeře, ale podle výkonu holek se mi zdálo, že bez onoho imperativního tlaku na vítězství se jim hrálo mnohem lépe a uvolněně. I proto bylo obdivuhodné, jak k zápasu přistoupily právě i s ohledem na herní a logistickou zátěž z posledních dní. Na závěr přeji všem dobré zotavení v těchto dnech, kdy budou mít holky konečně pár dní volna. Myslím, že únava se projeví s odstupem až v těchto dvou dnech, ale pro další pokračování extraligy se budeme opět těšit na odpočatý a optimistický tým.

  Reagovat
 • 13.3.2018 (10:55)
  Permalink

  Přiznám se, že jsem před zápasem pochyboval, že to děvčata fyzicky zvládnou proti velmi kvalitnímu soupeři. Zmýlil jsem se a jsem tomu rád. Pochvala všem, opravdu všem. Darina, která se vrátila na plac v koncovce 4 setu ukázala že umí. Dostala 4 nahrávky a byly z toho 4 složené míče včetně mečbolu!!!!

  Reagovat
 • 14.3.2018 (10:28)
  Permalink

  Kam se plánují výjezdy pro fanoušky busem???

  Reagovat
 • 14.3.2018 (10:29)
  Permalink

  Kam se plánují výjezdy pro fanoušky na venkovní utkání busem???

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *