Univerzita Palackého veze z Maďarska stříbro!

Český volejbal si díky volejbalistkám z Olomouce připisuje úspěch na mezinárodní scéně. Hanačky jej během víkendu reprezentovaly na Final 4 Středoevropské ligy, které se konalo v maďarské Békéscsabě. V sobotním semifinále si poradily se slovinským Mariborem 3-1 na sety. V nedělním finále pak v pětisetové bitvě podlehly domácímu týmu.

Békéscsabai do utkání vstoupila ve velkém stylu, když vedla ve druhém technickém time outu o sedm bodů (16:9). Ve vysokém tempu pokračovalo i po něm a první sadu nakonec získala poměrem 25:17.

„Ono to trošku odpovídalo tomu, co jsme tady předvedli vloni, kdy na nás domácí nastoupily s výborným servisem a my jsme s tím měli problémy,“ hodnotil nepovedený úvod asistent trenéra Pavel Háp. „Nám se na začátku nedařilo hlavně na přihrávce, a s tou to všechno souviselo, tam jsme pak prohrávali větším rozdílem,“ doplnil.

Maďarský celek čerpal energii z výhody domácího prostředí, když na tribunách bouřilo při vítězných útocích přes dva tisíce fanoušků.

„Pojali to jako zásadní soutěž, ve které chtěli uspět za každou cenu, takže tomu všechno odpovídalo. Samozřejmě k tomu výrazně přispělo prostředí, protože tam byl obrovský kotel a velký rachot,“ okomentoval skvělou atmosféru Háp, ve které šly Maďarky do vedení 2-0 na sety.

„V koncovce druhého setu jsme se začali chytat, srovnalo se to na přihrávce a v útoku. Od koncovky setu to byl naprosto vyrovnaný zápas,“ popisoval momenty, kdy se začala Olomouc pozvolna rozjíždět. Následující dva sety byly jasně v její režii a oba vyhrála shodně 25:18. Finále tak dostalo pořádnou zápletku a musel ho rozhodnout až pátý set.

Rozhodující zkrácený set začaly lépe domácí hráčky a Hanačky musely stále dotahovat až tříbodovou ztrátu (5:8). Nicméně za stavu 9:10 byly blízko vyrovnání, ale přišla zbytečná chyba Chorvatky Ćutuk. „Byl to jeden z důležitých momentů, hrála tutový míč, který se nám vracel a byla u toho v síti,“ okomentoval možná rozhodující moment sady a celého zápasu Háp. „Potom jsme tam toho moc vyházeli, tři outy v koncovce byly moc. Už jsme se prostě nechytli,“ doplnil.

Nicméně i přes finálový nezdar panovala spokojenost.

„Odehrály jsme tu dva velmi kvalitní zápasy. Přičemž bylo pozitivní, jak jsme se dokázali vrátit do zápasu, když nás na začátku válcovali a my se postupně dostali zpět do hry. Ve třetím a čtvrtém setu jsme je jasně přehrávali. Takovéto těžké zápasy jednoznačně potřebuje,“ vypíchl pozitiva finálového turnaje asistent olomoucké střídačky Háp.

Středoevropská liga byla bezesporu kvalitní, neboť všechny týmy nastupují i v evropských pohárech.

„Je to určitě úspěch. V Maďarsku to byla akce, kdy o tom mluvilo celé město. V místním obchodním centru byla obrovská prezentace, že se turnaj bude konat. Výborná organizace, bylo o nás skvěle postaráno a závěrečný ceremoniál zvládli ve velkém stylu. Připadali jsme si jako na Final Four Champions league,“ pochválil pořadatele.

„Na našich svazových stránkách nebyla jediná zmíňka, že budeme hrát finále MEVZY. Je to ostuda, že se o tom v Česku vůbec nepíše,“ byl na závěr mírně zklamaný Pavel Háp.

Hanačky již dnes čeká domácí extraliga, kdy na domácí palubovce na závěr nadstavbové části vyzvou od 20:15 nebezpečnou Duklu Liberec.

Vstup na utkání vyhlásilo vedení ZDARMA jako poděkování fanouškům za dosavadní podporu.

Dorazíte?


Výsledky:

Final Four Středoevropské ligy MEVZA – finále

VK UP Olomouc – Linamar Békescsabai Rse (HUN) 2:3 (17:25, 22:25, 25:18, 25:18, 10:15)

Final Four Středoevropské ligy MEVZA – semifinále

VK UP Olomouc – Nova KBM Branik Maribor (SLO) 3:1 (25:18, 20:25, 25:19, 25:23)

9 komentářů: „Univerzita Palackého veze z Maďarska stříbro!

 • 12.3.2018 (9:04)
  Permalink

  Byl to důstojný stánek pro finále středoevropského poháru i s kulisou diváků. Rozjížděli jsme se jako atmosférický diesel, ale nic se děvčatům vyčítat nedá. Už jsem od nich sice viděl lepší zápas, dnes u nich ale dominovala bojovnost i když se chvílemi nedařilo. Až se Šeňa dostane na svůj výkonnostní standart, nebudu mít obavy o výsledek takového zápasu. Jediné co bych si dovolil vytknout jde na adresu trenéra. V polovině pátého setu bylo vidět, že blokařkám dochází kyslík mohl za stavu 5:8 poslat na hříště razantní Stružkovou a možná i na nahrávku Dudovou. Verču tam poslal až za stavu 8:14 což samozřejmě nemohlo mít na výsledek žádný význam. Přesto děvčata díky, nechali jste tam všechno.

  Reagovat
 • 12.3.2018 (10:56)
  Permalink

  Absolutní uznání celému kolektivu včetně vedeni družstva. Pozorný a objektivní divák si zcela jistě všiml, že tým jel na „krev a morál“ – tudíš veškeré úvahy coby, kdyby jsou mimu mísu!!!
  Děvčata díky,udělaly jste pro český volejbal, prezentaci svého klubu a Olomouce maximum!

  Reagovat
 • 12.3.2018 (11:45)
  Permalink

  Nemyslím, že chyba Čutuk rozhodla pátý set. To je zkrátka volejbal a celková statistika zápasu byla velmi vyrovnaná.

  Reagovat
  • 12.3.2018 (14:54)
   Permalink

   Pokud můžu za sebe, tak souhlasím s koučem. Nicméně to opravdu byl jasný balon, který měl skončit bodem pro nás. Holky dřely celý zápas, v tiebreaku neustále dotahovaly, ubojované výměny a pak místo bodu – školácká chyba. A je rozdíl 10-10 nebo 9-11 ve zkrácené hře.

   Reagovat
   • 12.3.2018 (16:19)
    Permalink

    To je pravda, měla to složit a nechybovat, ale pak 3 naše smečařky to v útoku vyházely z kurtu, tak nevím….

    Reagovat
 • 12.3.2018 (17:01)
  Permalink

  Přátelé běžte už tam kde končí záda!!! Kdo znás neudělal v životě chybu,která mnohé rozhodla! Šáhněte si do svědomí a pak mudrujte, tím vám neberu názor se vyjádřit.Ale všeho s mírou – tož tak!

  Reagovat
  • 12.3.2018 (17:38)
   Permalink

   Já s tebou souhlasím, jen mi příjde nefér vinit z prohraného pátého setu jednu hráčku.

   Reagovat
   • 12.3.2018 (18:33)
    Permalink

    Jj dotkla se sitě, ale né umyslně prostě šla do toho naplno a jak si řikal, tak i já jsem si za stavu 8:10 řekl proč si trenér nebere TO. Bylo vidět, že oba celky občas zahrály i 6b šňůry a toho jsem se obával že naroste náskok soupeře a tak se taky stalo. Toto napsat, že někdo udělal chybu já bych se za to styděl.Ale to nejdůležitějši je, že jsem nečekal finálovej zápas před začátkem MEVZY. Gratuluji celému týmu a dnes hurá na Liberec kterému máme co vracet ikdyž bude vidět na holkách únava. Hodně štěstí.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *