Univerzita zůstává v lize nadále stoprocentní. Na půdě nováčka vítězí 3:1

Těžká zkouška čekaly na volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc ve 3. kole domácí extraligy. Vysokoškolačky sice v Brně na palubovce ambiciózního nováčka, „Šelem“ z týmu VK ztratily první set v nové ligové sezoně, nakonec však dokázaly zvítězit 3:1 a nadále vládnou tabulce.
Do prvního setu brněnského zápasu vstoupily lépe domácí hráčky, které zatlačily Olomouc servisem a tvořily si tak dobrou situaci pro obranu na síti (16:12). Vedení se Šelmám ještě podařilo navýšit (21:15), a koncovka první sady už byla jasně v režii domácích.
Druhé dějství naopak začaly lépe hostující volejbalistky. Nahrávačka Kubínová diktovala tempo hry a dobře útočící Hanačky nedokázal nováček zastavit (13:20). Díky dobrému servisu a bodovým blokům se pak sice domácí hráčky snažily o zvrat (18:22), ale rozjetý hostující tým si již nenechal výhru vzít.
V úvodu třetí části se oba týmy rvaly o každý bod. Diváci mohli sledovat dlouhé výměny, ale střídající Napolitano Šenková následně přitvrdila na servisu a domácí hráčky začaly dělat velké množství chyb (10:17). Na odpověď už Šelmy nenašly dost sil a zrodil se nejvýraznější výsledek celého utkání – 13:25.
Vysokoškolačky lépe vstoupily i do čtvrté sady, Brno ale jejich až tříbodový náskok smazalo a v polovině setu bylo opět vyrovnáno (15:15). K rozhodující zteči zavelela další olomoucká hráčka z lavičky Sokolová, po jejíž sérii na podání to rázem bylo 16:23. Univerzita Palackého získala čtvrtý set poměrem 25:18 a celý zápas 3:1.
„Byl to určitě pohledný zápas pro diváky. Domácí hráli velmi obětavě, dobře bránili jak na síti, tak v poli, riskovali na servisu a my jsme s tím měli ze začátku problém. Pak jsme se ale uklidnili a dokázali zvítězit,“ kvitoval olomoucký trenér Jiří Teplý.
„Začali jsme výborně a plnili jsme to, co jsme si řekli. Tlačili jsme na podání, přihrávali jsmea útočili, ale soupeř si tady v průběhu utkání zvykl, získal převahu a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ řekl lodivod Brna Martin Gerža.
V pondělí měly vysokoškolačky narazit ve středoevropském MEVZA Cupu doma na slovenský Strabag VC Bratislava, zápas byl však pro nahuštěný program obou celků odložen na neurčito. Nejbližším utkáním Olomouce tak bude těžký ligový duel v Liberci proti tamní Dukle, který se uskuteční ve čtvrtek 18. října od 18 hodin.

VK Brno – VK UP Olomouc 1:3 (17, -21, -13, -18)
Rozhodčí: Grabovský, Dušek
Čas: 89 minut
Diváků: 160
VK Brno: Přibylová, Nováková, Janečková, Boulová, Matuszková, Beránková, libero Chlumská. Střídaly: P. Pospíšilová, A. Pospíšilová.
Olomouc: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Dedíková, Sokolová, Napolitano Šenková.

3 komentáře: „Univerzita zůstává v lize nadále stoprocentní. Na půdě nováčka vítězí 3:1

 • 14.10.2018 (7:55)
  Permalink

  Skvělý týmový výkon, přesto Jana ***, Monika ***, Andrea ***

  Reagovat
 • 14.10.2018 (16:07)
  Permalink

  Zápas jsem viděl celý, Šelmy budou nepochybně lepším týmem než Fénix – první set náš tým rozhodně zaskočila kvalita soupeře, který v ten moment hrál svoje maximum a to nebylo vůbec špatné. Za hosty velmi dobrý výkon: libero Chlumská, Janečková, Boulová a Matuszková.

  Zajímavé jak tyhle starší hráčky dokáží hrát.

  Nakopl nás až příchod Šeni (super přehled a různorodost v zakončení), Nikol a Dedík je solidně doplnila =) potom se tým kompletně rozjel a už to fungovalo u všech, (Julii nemusím ani psát).

  Čekám, kdy Šelmy překvapí nějaký tým a okradou ho o body, rozhodně na to mají a je to jen otázka času – viz. zápas na palubovce Dukly, který jsem viděl a nebylo to opět vůbec špatné – týmy ze středu tabulky si na ně budou muset dát velký pozor.

  Reagovat
  • 15.10.2018 (11:40)
   Permalink

   Myslím, že to bude už v sobotu kdy opět hraje VK Brno doma. Jinak jsem si všiml, že tak do poloviny druhého setu útočily jejich 3 věže (Boulová, Janečková, Matuszková) přes naše bloky. Pak jim patrně začalo trošku docházet (kondice) a začaly jsme je chytat. Rozhodně jejich zatím poslední pozice neodpovídá jejich výkonnosti.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *