V Českém poháru starších žaček postupujeme mezi elitu

Poslední listopadový víkend byl Volejbalový klub Univerzity Palackého Olomouc pověřen uspořádáním druhého kola Českého poháru starších žaček. Vzhledem k vytížení sportovních hal v Olomouci jsme museli využít náhradní variantu a turnaj uspořádat ve Šternberku v tělocvičnách základních škol Dr. Hrubého a Svatoplukova. Mladé naděje vysokoškolského klubu však tento moment nijak neovlivnil a druhým místem si zajistily postup do elitní pohárové skupiny.
Turnaje 2. Moravské skupiny se zúčastnily dívky z Břeclavi, Poličky, Zlína, Prostějova, Havlíčkova Brodu, Náchoda a domácí tým z Olomouce. Po dvoudenním zápolením a odehrání celkem 21 utkání systémem každý s každým vyšlo z klání vítězně družstvo Prostějova před druhou Univerzitou Palackého a tyto dva týmy si zajistily postup do první skupiny. Na dalších příčkách skončily volejbalistky Břeclavi, Náchoda a Poličky a sestupové pozice patřily Zlínu a Havlíčkovu Brodu.
„Toto kolo nám bohužel nevyšlo tak, jak jsme si představovali. Dívky se potýkaly s velkými výkyvy, prostě forma byla někde jinde. I proto si cením toho, že jsme postoupili do první sedmičky. Prohráli jsme jen jedno utkání, i když se to nemělo vůbec stát. Naopak cenné jsou výhry nad Prostějovem a Břeclaví. Na závěr bych chtěl poděkovat Janu Drešlovi, Anetě Tobiášové, Milanu Svobodovi, Sáře Svobodové a zvlášť paní Heleně Zemánkové, kteří mají velký podíl na tom, že jsme mohli tuto akci uspořádat,“ hodnotil trenér olomouckých mládežnic Miroslav Polák.
Výsledky Olomouce: Zlín 2:0, Prostějov 2:1, Polička 2:0, Náchod 1:2, Havlíčkův Brod 2:1 a Břeclav 2:0.
Sestava Olomouce: B. Abendrothová, K. Ambrůzová, H. Horká, B. Mertová, A. Musilová, L. Hrabská, K. Szromková, A. Vyjídaková, K. Šulcová, A. Keková.

čp3 čp šternberk čp 2 20181125_142027 20181125_142020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *