V derby se Šternberkem bereme tři body i díky nové posile

Třetí kolo extraligy spolu svedlo v atraktivním středomoravském derby volejbalistky VK UP Olomouc a Sokola Šternberk. Favoritkami byly domácí vysokoškolačky, které před utkáním ještě posílily o reprezentační smečařku z Olympu Evu Hodanovou. Papírové předpoklady se nakonec naplnily a zápas skončil 3:0 pro Olomouc, Šternberanky však rozhodně nedaly svou kůži lacino.
S novou posilou Hodanovou hned v základní sestavě zahájily Olomoučanky zostra a brzy vedly 5:1. Sokol, jenž se musel obejít bez své kapitánky a první nahrávačky Šmídové, ale dokázal srovnat (8:8) a dokonce šel sám do vedení (9:11). Rozhodující moment první sady tak přišel až téměř v její koncovce, kdy favorizované vysokoškolačky utekly při servisu Bezhandolské z 18:18 na 22:18 a tentokrát už vedení nepustily – 25:20.
Druhé dějství se až na samotný úvod (0:2) neslo ve znamení permanentního, leč dlouho mírného vedení Univerzity Palackého. Domácí volejbalistky se svému soupeři začaly definitivně vzdalovat až od stavu 13:10 nejprve při podání Hodanové (16:10) a pak znovu Bezhandolské (23:15). I druhý set náležel Olomouci, tentokrát poměrem 25:18.
Ani za stavu 2:0 však nebylo rozhodnuto. Šternberk nadále kousal (5:7, 8:11), pak sice převzala iniciativu univerzita, jenže do koncovky šel znovu v lepší pozici hostující tým (17:19) a nastalo drama. Domácí nejprve otočili na 20:19, po servisech Kneiflové znovu prohrávali (20:23), ale poslední výměny pro změnu při podání Trnkové patřily jim. Pět bodů v řadě znamenalo výhru 25:23 a celkově 3:0.
„Byli jsme oslabení o nemocnou kapitánku Šmídovou, kterou musela na nahrávce nahradit Gogová, a nebyla tam úplná souhra. Domácí byli trochu nervózní, navíc do sestavy zapracovávali novou posilu. Myslím, že jsme znali slabiny Olomouce a dobře se na ně připravili, ale pokyny se nám bohužel dařilo plnit jen částečně. Jsem přesto rád, že jsme posíleného protivníka alespoň potrápili a nedali mu nic zadarmo. Doufám přesto v postupné zlepšování a posílení našeho hráčského kádru,“ věří šternberský kouč Jan Drešl.
„Je to důležité vítězství i vzhledem k výsledku 3:0, ačkoliv s výkonem úplně spokojený být nemůžu. Obzvláště to platí o třetím setu, ve kterém nám úplně odešla obrana. Eva Hodanová s námi je teprve týden a souhra rozhodně ještě není ideální. Je ale jen otázka času, kdy se to začne zlepšovat. Soupeř hrál dobře a bojovně, což jsme však věděli. Opíral se zejména o Schandlovou a Karabinovičovou, na které jsme se sice připravovali, ale stejně nám dělaly problémy,“ hodnotil trenér VK UP Petr Zapletal.
Další ligový zápas čeká Olomouc už v sobotu 5. října, kdy se od 17 hodin představí v Ostravě.

VK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 18, 23)
Rozhodčí: Ištvanech, Kavala
Čas: 72 minut
Diváků: 400
Olomouc: Kubínová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Bezhandolská, libero Stavinohová.
Šternberk: Gogová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovičová Sifferlenová, Kofieová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Ambrůzová, Dosoudilová.

DSC05547 DSC05545 DSC05543 DSC05541 DSC05540 DSC05537

7 komentářů: „V derby se Šternberkem bereme tři body i díky nové posile

 • 4.10.2019 (11:37)
  Permalink

  Gratulace ke třem bodům, ale výkon byl spíše na tiebreak. škoda že při takové návštěvnosti bylo hodně ticho, a ticho bylo i mezi hráčkami VK (kdy absentovala komunikace a jazykovou bariérou to určitě nebylo). Šternberk bojoval, a myslím že kdyby měli lepší příjem a rychlejší a přesnější náhru tak byl výsledek úplně jiný. Myslím že nejen mě, ale i dalším divákům byl výkon sokolek sympatický. Oběma týmům hodně úspěchů v dalším boji.

  Reagovat
 • 4.10.2019 (15:32)
  Permalink

  Eva Hodanová je nejlepší nákup v české lize v letošní sezoně, myslím tím českých hráček. Odchovankyně Olympu hrála 3 roky v Drážďanech, klubu který patří mezi absolutní německou špičku. 190 cm vysoká hráčka s velmi dobrým příjmem smečuje hlavně k zadní lajně kde se velmi špatně brání. Hodně dobrý kauf. Jestli je ticho mezi hráčkami (Zuzi), je to hodně špatně a měl by nastoupit Teplý který má na starosti komunikaci a dát jim pořádný kartáč. Na hřišti byly samé české hráčky, není důvod si nevypomoci a povzbudit se. Ještě malá opravdu malá připomínka ke Gábině. Pořád nejsi a ještě nějaký rok nebudeš žádná hvězda, ale jen hvězdička. Tak se vzpamatuj a začni makat.

  Reagovat
  • 5.10.2019 (18:37)
   Permalink

   Pane Mirku, hráčky vyhrály 3:0 a Vaše doporučení je dát jim kartáč. Velmi zajímavé. Co byste v tom případě navrhoval v případě prohry?
   A Váš komentář ke Gábině je neuvěřitelný. To, že zde často dosti nevybíravě komentujete výkony hráček, budiž. Ale jak jste přišel na to, že si myslí, že je hvězda? Stoprocentně tuto hráčku neznáte osobně a nikdy s ní nepromluvil ani slovo. Jak tedy můžete napsat takový komentář? Podle čeho soudíte? Podle toho,že teď nedává 20 bodů za zápas? Nenapadlo Vás,že by pouze nemusela mít formu? Že byla celé léto v nároďáku a potřebuje čas na zotavení?
   Pokud sledujete sport,tak byste si mohl všimnout,že sportovci jsou často mimo formu a může jim trvat i docela dlouhou dobu,než se do ní zase dostanou. Tak si prosím příště dvakrát rozmyslete,co napíšete. Chcete zde rozebírat výkony? Jen do toho. Ale povahy a charaktery lidí, které vůbec neznáte…To si nechte od cesty.

   Reagovat
  • 5.10.2019 (23:10)
   Permalink

   Přečetl jsem si tady toho už od Vás pane Mirku už mnoho a popravdě jsem si říkal, že mě už nic nepřekvapí. Musím říct, že jsem se mýlil, protože vaše malá připomínka je neuvěřitelná…

   Měl bych k vám taky malou připomínku, ale když jsem Vám nabízel osobní setkání. Nikdy jste se mi neozval. Těžko říct proč, když toho máte tolik na srdci.

   Gábina je ten poslední člověk, který by si hrál na hvězdu. Myslím si, že jste k ní dost neférový, hodnotit ji takhle od počítače a měl byste se teď veřejně omlouvat pod každý nový článek – „OMLOUVÁM SE TI, GÁBINO ORVOŠOVÁ ZA SVOU NEMÍSTNOU PŘIPOMÍNKU!“ a teprve poté začínat svůj tradiční komentář, kdy sestřelíte polovinu týmu, když náhodou něco nevyjde.

   Popravdě je potřeba zhodnotit několik faktorů:
   1) Mladý věk
   2) Týmová role
   3) Vytížení

   A našlo by se jich určitě víc…Asi toho nepamatuji na volejbale tolik, co vy, takže mě případně opravte – dlouho dobu tu nebyla takhle mladá hráčka, která by měla takové velké vytížení ve svém věku. Tým opustila řada zkušených hráček a roli nemá vůbec jednoduchou. Připočtěme si k tomu, že reprezentovala a jede tedy prakticky bez přestávky. Můžeme tady polemizovat dlouho, co je příčinou toho a toho. Ovšem hodnotit tady někoho jaký je uvnitř, to už je moc.

   Očekávám, že si to vezmete k srdci a každý Váš příspěvek bude začínat omluvou – „OMLOUVÁM SE TI, GÁBINO ORVOŠOVÁ ZA SVOU NEMÍSTNOU PŘIPOMÍNKU!“.

   V opačném případě se budu zlobit.

   Děkuji

   Reagovat
 • 5.10.2019 (19:38)
  Permalink

  miro otázka je jestli komunikuje trenér, to se poté přenáší dále a gábina určitě nemá problém s přístupem, ale více to pitvat nechci, protože v kabině nejsem a byl bych asi neobjektivní a to nechci, nicméně naznačím, trénovat ženy ( mistra) není jako trénovat děti, tím myslím hlavně tu komunikaci

  Reagovat
  • 5.10.2019 (21:40)
   Permalink

   Pane Mirku, dovolím si vás lehce opravit. Evička H.není odchovaná Olympem, ale Lokomotivou Plzeň.Kdyby toto četl p.Plzák, její mládežniký trenér, ten by vám za to tedy dal.

   Reagovat
 • 6.10.2019 (15:38)
  Permalink

  Bože Mirku vzpamatujte se !! Co jste dokázal ve volejbale vy, že tady dáváte podobné komenty? Myslíte, že to Gábině pomůže a bude teď hrát lépe? Hraje volejbal celý rok prakticky nonstop, tak to asi chvilku potrvá, než se do toho zase dostane..

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *