V MEVZA Cupu podruhé s porážkou: v pěti setech prohráváme s maďarským Békéscsabai

Po porážce na palubovce slovinského Braniku Maribor nastoupily volejbalistky VK UP Olomouc ke svému druhému utkání v rámci letošního ročníku Středoevropské ligy MEVZA doma proti maďarskému celku Békéscsabai RSE.
Souboj finalistů uplynulého ročníku MEVZA Cupu začal lépe hostující úřadující vítěz soutěže, který rychle vedl o čtyři body (3:7). Olomoučanky se sice ještě dotáhly (8:10), poté však úvodní dějství prakticky rozhodla šňůra servisů Maďarky Glemboczkiové (8:17); univerzita nakonec uhrála jen šestnáct bodů.
Začátek druhé sady poslal střídavě do těsného vedení oba týmy, vysokoškolačky pak ale postupně navyšovaly svůj náskok (10:7, 16:10) a závěr setu již zcela ovládly – 25:14. Když potom ve třetí části odskočily domácí volejbalistky při podání Struškové ze stavu 10:8 na 15:8, zdálo se, že se utkání definitivně překlápí na olomouckou stranu. Jenže českému týmu nestačilo k úspěchu ani vedení 18:13 a 21:18. Postupně stahující Maďarky i díky servisu Medićové otočily na 21:24 a druhým proměněným setbolem šly zpět do vedení.
Hanačky se však nevzdaly, ve čtvrté sadě se houževnatému soupeři pokoušely několikrát bodově utéci a povedlo se jim to od stavu 11:11, kdy díky sériím Košické a pak Napolitano Šenkové na podání vedly 22:13. Po výsledku 25:15 tak musel o vítězkách rozhodnout tiebreak. Ten znovu lépe načala Univerzita Palackého (5:2, 7:5), hráčky Békéscsabai se ale vždy dokázaly dotáhnout a od stavu 9:9 samy zaútočily (9:13). Olomoucké volejbalistky sice ještě odvrátily dva mečboly, po výsledku 12:15 a 2:3 si však ve Středoevropské lize připsaly už druhou porážku.
„Je to další zbytečně prohraný zápas v této soutěži,“ láteřil trenér univerzity Jiří Teplý. „Po prvním setu, v němž soupeř velmi dobře servíroval a my se potýkali s přihrávkou, jsme se stabilizovali a set a tři čtvrtě jsme hráli slušně. Jenže v koncovce třetí sady, která byla stejně jako v Mariboru klíčová, jsme udělali spoustu zbytečných chyb, což nás stálo vítězství. Ještě jednou se zvedneme, abychom pak tytéž hloupé chyby zopakovali v závěru tiebreaku,“ mrzelo zkušeného kouče.
Nejbližší soutěžní zápas čeká vysokoškolačky už zítra, ve čtvrtek 11. října znovu v pět odpoledne, kdy před vlastním publikem přivítají ve druhém extraligovém kole Sokol Frýdek-Místek.

VK UP Olomouc – Békéscsabai RSE (Maď.) 2:3 (-16, 14, -22, 15, -12)
Rozhodčí: Schimpl, Juráček (SVK)
Čas: 111 minut
Diváků: 350
Olomouc: Kubínová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Michalíková, Sokolová, libero Kovářová. Střídaly: Kossányiová, Strušková, Dudová.
Békéscsabai: Tálasová, Glemboczkiová, Bodnárová, Perovićová, Mlinarová, Medićová, libero Molcsányiová. Střídaly: Szpinová, Szedmáková, Fábiánová, Pekáriková, Ivanovićová.

DSC04265 DSC04264 DSC04263

7 komentářů: „V MEVZA Cupu podruhé s porážkou: v pěti setech prohráváme s maďarským Békéscsabai

 • 10.10.2018 (20:54)
  Permalink

  Toho 15.10. se podle oficiálních stránek MEVZA nehraje….

  Reagovat
  • 11.10.2018 (9:14)
   Permalink

   Ano, utkání se nehraje. O termínu se jedná, kvůli nahuštěnému programu obou klubů.

   Reagovat
 • 11.10.2018 (7:29)
  Permalink

  Pro diváky pěkný zápas se šťastnějším koncem pro hosty. Chtěl ze svého pohledu pochválit Nikol, Julii a Darinu za jejich hru, která se mi líbila. Pokud chceme v MEVZE postoupit do play of tak už nesmíme prohrát žádný zápas. Ve čtvrtém setu jsme vedli 17:12, proč si vzal trenér pauzu až když to bylo jen o dva ví patrně jenom on sám. Kvalifikaci s Rumunkami v PL máme hrát 24.10. a 25.10. je plánována liga s Prostějovem. To fakt myslíte vážně?

  Reagovat
  • 11.10.2018 (10:33)
   Permalink

   Jo,jo to byl chvíli klídek. Neberu ti tvůj pohled a názor, ale součastný kvalitní tým (vlastně dva) mohou nastoupit víceméně jakkoliv poskládané a myslím si,že je netaktické a nerozumné jmenovat. Vždyť i ty nejmenované podaly bojovný výkon – ono se daří dnes takto a zítra to je zcela jiné a nevěřím tomu,že ostatní si nezaslouží pochvalu přestože nenastoupily- tvoří totiž tým! Pokud zatím nevíš,že volejbal je hra celého kolektivu – tak „nevyšiluj“ !!! Sezona se rozbíhá tak proč názor, že musíme vše vyhrát, trenér nese svůj podíl na úspěch či neúspěchu,zná mnohem více jako my všichni dohromady a moje rada pro něho a asistenta – nechejme jedno utkání „odkaučovat“ Mirka.

   Reagovat
   • 11.10.2018 (20:48)
    Permalink

    Nikde sem nepsal, že musíme všechno vyhrávat. Napsal jsem, že po dvou prohrách v MEVZE bychom si už třetí porážku neměli připustit, pokud chceme letos MEVZU vyhrát. To, že jsem pochválil ta 3 děvčata vám fakt tak vadí? Ano, volejbal je týmový sport, stejně jako házená, basket, hokej nebo fotbal. Všude se hodnotí kvalita hry jednotlivých hráčů či hráček. Na webu svazu jsou statistiky úspěšnosti v jednotlivých dovednostech. Vaše názory pane kolego mají tak 30-40 let zpoždění. Je jiná doba probuďte se.

    Reagovat
    • 12.10.2018 (6:45)
     Permalink

     Slovo chlapa platí a řeknuli po diskuzi s adminem,že končím tak končím! Ale síla pavlačové drbny se nezapře!

     Reagovat
     • 12.10.2018 (7:54)
      Permalink

      Jste chudák, je mi vás líto.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *