Volejbalistky se utkají o pohár rektora. Zvítězí pošesté v řadě?

Po několikaměsíčním půstu budou mít příznivci volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc o nadcházejícím víkendu první příležitost před blížící se sezonou vidět svůj oblíbený tým v akci na domácí palubovce. Od pátku do neděle se ve sportovní hale na Lazcích uskuteční již 29. ročník mezinárodního turnaje O pohár rektora Univerzity Palackého.

„Stejně jako v předchozích letech se nám povedlo uspořádat kvalitně obsazený mezinárodní turnaj, který nás určitě velmi dobře prověří,“ hlásí na úvod trenér Jiří Teplý.

Vedle vysokoškolaček se divákům představí také nedaleký Sokol Šternberk, z hlavního města dorazí pražský Olymp, k vidění bude Frýdek – Místek a nováček z Liberce.

Právě extraligový nováček zpod Ještědu, který postavil úplně nový tým, bude jistě jedním z lákadel turnaje. „Mají nakoupené hráčky z ligy, a také ze zahraničí. Nevíme, co od nich můžeme přesně očekávat,“ říká zadumaně na adresu Dukly trenér Teplý.

Dále se na Hané představí stejně jako loni rakouský mistr Sokol Post Wien a slovenský vicemistr Strabag VC FTVŠ UK Bratislava. Ty doplní bronzový tým maďarské ligy Fatom Nyiregyháza. „Bude to pro nás další neznámá. Letos se přihlásili do MEVZY, takže se od toho můžeme odrazit do další přípravy,“ míní lodivod Olomouce.

O turnajových ambicích, v podobě útoku na šestý vavřín v řadě, mluví Jiří Teplý opatrně. „Turnajový výsledek pro nás není zase tak důležitý. Holky jsou dost unavené, protože trénujeme v sedmi až osmy. Nemáme tady Chorvatky a naše holky z nároďáku (Michalíková, Strušková, Sain a Ćutuk),“ ličí aktuální situaci kolem týmu kouč Teplý.

Turnaj startuje v pátek od 16:30 a končí v neděli, kdy se hraje o konečné umístění. Vzhledem k opravám hlavního vchodu je vstup do haly z boční strany od Lidlu. Vstup je zdarma. Těšíme se na Vás.

Sestavy Olomouce a Šternberka v průběhu týdne ZDE

Olomouc: Dudová K., Kubínová, Košická, Dedíková, Palmeri, Orvošová, Napolitano-Šenková, Sajdová, Dudová N., Přibylová

Šternberk: Šenková, Nováková, Hudylivová, Soldánová, Vrabcová, Polášková, Hanousková, Kotlabová, Oborná B., Kulová

O Pohár rektora Univerzity Palackého (8.-10. září, Sportovní hala UP)

Skupina A Skupina B
VK UP Olomouc TJ Sokol Šternberk
SG SVS Post Wien (AUS) VK Dukla Liberec
PVK Olymp Praha Fatom Nyiregyháza (HUN)
TJ Sokol Frýdek-Místek Strabag VC FTVŠ UK Bratislava (SVK)

 

Program turnaje:
Pátek

16:30 Olomouc – Frýdek-Místek a Šternberk – Bratislava

18:15 Liberec – Nyiregyháza a Wien – Olymp

Sobota

09:00 Olomouc – Wien a Frýdek-Místek – Olymp

10:45 Bratislava – Nyiregyháza a Šternberk – Liberec

12:30 Olymp – Olomouc a Wien – Frýdek-Místek

14:15 Liberec – Bratislava a Nyiregyháza – Šternberk

16:30 A 1 – B 2 a A 3 – B 4

18:15 B 1 – A 2 a B 3 – A 4

Neděle

09:00 o 3. místo a o 7. místo

10:45 o 1. Místo a o 5. místo

Foto: Martin Hroch

9 komentářů: „Volejbalistky se utkají o pohár rektora. Zvítězí pošesté v řadě?

 • 7.9.2017 (8:59)
  Permalink

  tak kdy budou ty sestavy? těšíme se na info, nenapínejte nás 🙂

  Reagovat
 • 7.9.2017 (19:37)
  Permalink

  Kde je Martina Michalíková? Universiáda už přece dávno skončila ????

  Reagovat
  • 8.9.2017 (8:48)
   Permalink

   Tak vzhledem k přípravě na univerziádu i přes červenec je její absence pochopitelná, někdy musí regenerovat. Spíše je „zajímavá“ sestava Šternberku – absence loňských hráček.

   Reagovat
   • 8.9.2017 (10:18)
    Permalink

    Ano, některé hráčky jsou pryč, ale tým se doplnil. N. Dudová je zapůjčena do Olomouce, protože nejsou Strušková s Čutuk.
    M. Michalíková si dovezla bacil, připravená bude na další turnaj, který se hraje na Slovensku.

    Reagovat
 • 8.9.2017 (18:40)
  Permalink

  Liberec opravdu vypadá dobře. Trenér Smolka to poskládal ve stylu mužského volejbalu. Všechno to jsou totiž vysoké hráčky kolem 185 a víc, větší polovina jsou zkušené profy. Jediný problém který jsem zaregistroval v jejich zápase s Maďarkami bylo pole, Jak jsou dlouhé, tak se hůř skládají za balonem. Rozhodně to bude oživení ligy.

  Reagovat
 • 9.9.2017 (20:43)
  Permalink

  Včera nám to šlo ještě trochu z tuha, ale dnes to bylo o level lepší. Naše druhé libero se lepšilo zápas od zápasu a s Maďarkami podalo výtečný výkon. Je vidět že potřebuje pravidelně hrát, měli by se s tím v realizačním týmu popasovat. Když to může fungovat na nahrávce, proč by to nešlo na liberu. Ještě bych si dovolil pochválit Nicol. Dneska to byla fakt střelba.

  Reagovat
 • 11.9.2017 (13:04)
  Permalink

  Oddíl uspořádal velmi kvalitní turnaj, tak to prodejte! Na svazových stránkách nic, na našem webu nic, na iDnes nic, na olomoucké drbně nic, olomoucký deník nic…….

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *