Volejbalovým družstvům starších žaček skončila sezona s bronzovými tečkami

Poslední turnaj Krajského přeboru Olomouckého kraje starších žaček ve volejbalu hostila první dubnovou sobotu sportovní hala Univerzity Palackého v Olomouci. Zúčastnila se jej i domácí družstva A a B, která nastoupila v první skupině společně s Prostějovem, Přerovem a Šternberkem.
Olomoucké áčko odehrálo turnaj s průměrnou bilancí dvou výher i porážek. Vítězství 2:0 slavily mladé volejbalistky VK UP nad klubovým béčkem a Šternberkem, porážku 1:2 utržily od Prostějova a 0:2 od Přerova. Díky celkovému třetímu místu v dlouhodobé části soutěže Olomoučanky obdržely na závěr turnaje bronzové medaile.
„Naším cílem bylo prostřídat všechny děvčata, protože klíčové pro družstvo bylo nedělní dvojutkání první ligy kadetek na palubovce lídra tabulky Rychnova nad Kněžnou, kde jsme nutně potřebovali bodovat, abychom se vyhnuli hrozící baráži. To se holkám podařilo a oba ligové zápasy dotáhly do vítězného konce po výsledcích 3:1 a 3:0, což znamená posun na druhé místo tabulky,“ řekl šéftrenér mládeže VK UP Jan Drešl.
Olomouckému béčku se na domácím turnaji starších žaček výsledkově moc nevedlo, když ve čtyřech zápasech urvalo pouze jeden vítězný set se Sokolem Šternberk. V součtu to znamenalo konečné páté místo v pořadí krajského přeboru.
To céčku Olomouce se v poslední, třetí výkonnostní skupině vedlo mnohem lépe; turnaj jim přinesl výhru nad Prostějovem C 2:0, déčkem Olomouce (nejmladší družstvo klubu ve své věkové kategorii, v němž nastupují i talentovaná děvčata ve věku jedenácti a dvanácti let) 2:0 a porážku od Prostějova B 1:2. Olomoucké déčko tak obsadilo desátou a céčko třináctou příčku v konečném hodnocení Krajského přeboru starších žaček (U-15).
První tým starších žaček hrál v končící sezoně doplňkově také krajský přebor kadetek. „V této soutěži se nám ze začátku moc nedařilo, ale potom jsme šly do sebe, začaly jsme se na hru soustředit a hrát to, na co máme. Od této chvíle šly naše výkony rapidně nahoru a nikdo pro nás nebyl neporazitelný,“ těšilo nahrávačku týmu Báru Abendroth.
I když hra a výsledky družstva působícího o věkovou kategorii výše měly vzestupnou tendenci, poslední zápas v sezoně se mladým Olomoučankám nepodařil. „Prohrály jsme s Uničovem, který se stal přeborníkem kraje a postupuje do baráže o první ligu. Ale i tak jsme bojovaly do posledního balonu a nic jsme nevypustily. Podařilo se nám ukořistit Uničovu alespoň jeden bodík za prohru 2:3. Na závěr z toho bylo pěkné třetí místo s celkovým ziskem devětatřiceti bodů. Tento ročník lze hodnotit jako povedený, i když ani druhé místo pro nás nebylo nedosažitelné. Hlavním pozitivem a příslibem do budoucna jsou naše zlepšující se výkony,“ uzavřela Bára Abendroth.

ZKY ZKY A KKY B2 KKY B

1 komentář: „Volejbalovým družstvům starších žaček skončila sezona s bronzovými tečkami

  • 13.4.2018 (15:58)
    Permalink

    Je jen škoda, že k pěkným fotografiím není někde popis, alespoň na kterém foto je jaké družstvo.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *