Výborná hra i výsledek: Ostrava – Olomouc 0:3

Pouze třísetové zápasy hrají zatím v nové sezoně volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Po výhrách 3:0 nad Olympem a Šternberkem a porážce v Prostějově vysokoškolačky stejným poměrem zvítězily v Ostravě.
Začátek prvního setu se lépe vydařil hostům z Hané (1:5, 4:7). Následně však domácí začali dotahovat a dokonce se krátce ujali vedení (8:7, 10:8). Poté se týmy přetahovaly o každý bod (11:12, 16:16) a diváci viděli vyrovnanou bitvu. V koncovce setu však při podání Struškové hosté odskočili na 16:20 a pak už měli navrch (17:22, 20:23).
V úvodu druhého dějství to vypadalo stejně jako v tom prvním, univerzita šla rychle do trháku (0:3, 1:7, 5:8), Ostravankám se sice vždy mírně podařilo zmenšit náskok soupeřek, ale dotáhnout skóre se jim nepodařilo (7:9, 9:13). Trenér domácích si vzal oddechový čas, ale soupeř jeho svěřenkyně nepustil blíže než na dvoubodový rozdíl (12:14, 13:15). Konec druhého setu tak opět patřil hostům (13:18, 15:21).
Třetí sada vypadala zpočátku pro Ostravu výrazně lépe než dvě předchozí (3:0, 6:2, 8:3, 11:5). Domácí hráčky si vybudovaly velký náskok, ale ten postupně začaly ztrácet, až hosté vyrovnali (11:7, 12:8, 12:12), když do průběhu setu několikrát k nelibosti publika vstoupili rozhodčí včetně udělení červené karty ostravskému kouči. Jeho týmu už se pak nepodařilo vrátit do hry a z výhry v setu i v zápase se radovali hosté.
„Poprvé v této sezóně jsme zahráli ten nejlepší volejbal. Připravovali jsme se velice pečlivě, protože Ostrava odehrála velmi kvalitní tři zápasy a věděli jsme, že se bude opírat hlavně o Kojdovou a Wanczykovou. My jsme výborně podávali a blokovali na kůlech. Chci poděkovat týmu za koncentrovaný výkon po celou dobu utkání,“ chválil olomoucký lodivod Petr Zapletal.
„Z naší strany nedůrazný a zcela nekoncentrovaný výkon celého týmu. Chtěli jsme soupeře zatlačit servisem a kvalitní obranou, což se nám nepovedlo. Naopak protivník nás výrazně zatlačil podáním. A spodní rozhodčí, to bylo teda dílo… Lékař mi doporučil po artroskopii kolena, abych zahodil berle. Do dalších zápasů zlepšíme přístup a bojovnost,“ sliboval po porážce šéf ostravské lavičky Zdeněk Pommer.
Další ligový duel si Olomoučanky předehrají; ve čtvrtek 10. října budou v netradičním čase od 18 hodin hostit v rámci 5. soutěžního kola Sokol Frýdek-Místek.

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 0:3 (-21, -17, -14)
Rozhodčí: Trumpeš, Vachutka
Čas: 71 minut
Diváků: 350
Ostrava: Zemanová, A. Pospíšilová, Kojdová, Nečasová, Wanczyková, Faltínová, libero Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Žarnovická, Kalusková, Adamčíková, Kašparová.
Olomouc: Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, Kubínová, libero Stavinohová.

EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (64 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (61 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (54 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (45 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (42 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (41 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (19 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (15 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (14 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (13 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (11 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (6 z 68) EX-Z-4.kolo Ostrava - Olomouc (4 z 68)

Foto: Oldřich Holcman

7 komentářů: „Výborná hra i výsledek: Ostrava – Olomouc 0:3

 • 5.10.2019 (23:11)
  Permalink

  PRO MIRKA:

  Přečetl jsem si tady toho už od Vás pane Mirku už mnoho a popravdě jsem si říkal, že mě už nic nepřekvapí. Musím říct, že jsem se mýlil, protože vaše malá připomínka je neuvěřitelná…

  Měl bych k vám taky malou připomínku, ale když jsem Vám nabízel osobní setkání. Nikdy jste se mi neozval. Těžko říct proč, když toho máte tolik na srdci.

  Gábina je ten poslední člověk, který by si hrál na hvězdu. Myslím si, že jste k ní dost neférový, hodnotit ji takhle od počítače a měl byste se teď veřejně omlouvat pod každý nový článek – „OMLOUVÁM SE TI, GÁBINO ORVOŠOVÁ ZA SVOU NEMÍSTNOU PŘIPOMÍNKU!“ a teprve poté začínat svůj tradiční komentář, kdy sestřelíte polovinu týmu, když náhodou něco nevyjde.

  Popravdě je potřeba zhodnotit několik faktorů:
  1) Mladý věk
  2) Týmová role
  3) Vytížení

  A našlo by se jich určitě víc…Asi toho nepamatuji na volejbale tolik, co vy, takže mě případně opravte – dlouho dobu tu nebyla takhle mladá hráčka, která by měla takové velké vytížení ve svém věku. Tým opustila řada zkušených hráček a roli nemá vůbec jednoduchou. Připočtěme si k tomu, že reprezentovala a jede tedy prakticky bez přestávky. Můžeme tady polemizovat dlouho, co je příčinou toho a toho. Ovšem hodnotit tady někoho jaký je uvnitř, to už je moc.

  Očekávám, že si to vezmete k srdci a každý Váš příspěvek bude začínat omluvou – „OMLOUVÁM SE TI, GÁBINO ORVOŠOVÁ ZA SVOU NEMÍSTNOU PŘIPOMÍNKU!“.

  V opačném případě se budu zlobit.

  Děkuji 🙂

  Reagovat
 • 6.10.2019 (9:34)
  Permalink

  Je dobŕe, že se zlepšuje hra. Liga mistrů volá. Čas bĕží a brzy budeme vědět Co bude dál.

  Reagovat
 • 6.10.2019 (14:49)
  Permalink

  Podle statistik zahrála včera děvčata velmi slušně. Škoda, že na webu už nejsou dostupné přímé přenosy (tvcom letos zatím nic) a většina zápasů je daleko… tak člověku zůstávají jen domácí mače a výsledky na webu svazu.

  Na Mirka bych vůbec nereagoval, jen krmíte Trolla. Diskutovat můžete s někým, kdo tomu aspoň trochu rozumí, což rozhodně není tento případ…zmiňujete nějaké sestřelení… Snad holky neberou tyhle pindy vážně, vždyť se to většinou nehodí ani do Blesku

  Reagovat
  • 6.10.2019 (15:32)
   Permalink

   Přímé přenosy lze shlédnout na czechvolley.tv

   Reagovat
 • 9.10.2019 (10:16)
  Permalink

  Prosba na admina.
  Mám přítele fanouška volejbalu a je po náročné nemocniční léčbě. Vždy jezdíval na volejbal v okruhu Ostrava, Přerov, Prostějov a Brno. Teď je zatím nechodící a spoléhal se na TV com, že všechny zápasy a to i konkurence uvidí. TVcom si letos svaz neobjednal a zavádí systém data volley, který je pokus o českou verzi zahraničního software. Svaz k tomu veřejně nevydal žádný pokyn a snaha rozpohybovat systém se rovná způsobu pokus omyl. V žádném případě se nedaří archivní promítnutí odehraných zápasů a v sobotu nefungoval ani přímý přenos z Ostravy.
  Buďte prosím tak laskav a poraďte jak systém rozpohybovat. Věřím, že kolega fanoušek si to určitě zaslouží.
  Co se týče mého posledního úletu všem a zejména sl. Orvošové se velice omlouvám. Opravdu nevím proč jsem to vůbec napsal. Mrzí mě to a je mi to líto. Mirek.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *