Výhra v Prostějově přišla ve čtyřech setech, v lize jsme dál bez prohry

S desetinásobnými českými mistry se ve 14. extraligovém kole střetly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky v Prostějově i přes nezvládnutý třetí set zvítězily 3:1 a dál hledají v nejvyšší domácí soutěži přemožitele.
Skvělý vstup Olomouce (1:8) do úvodního setu domácí Prostějov velmi rychle téměř vyrovnal (13:14), ale koncovka první sady od stavu 20:21 přece jen patřila univerzitě – 21:25.
Druhá sada dokonce dlouho vypadala na totální demolici dlouholetého českého hegemona (0:8, 1:12), pak teprve Prostějov alespoň zčásti zabral a dosáhl alespoň přijatelného výsledku – 15:25.
Jenže jak už to tak v ženském sportu bývá, třetí dějství se odehrávalo ve zcela jiném duchu. Domácí celek postupně nabíral na obrátkách (5:0, 14:6, 19:7) a lídr tabulky si připsal jen potupných jedenáct bodů!
A zdálo se, že zápletka bude mít pokračování. Prostějovanky opět šly do bleskového trháku (6:1), leč nevydržely dlouho a vzápětí došlo k obratu na 8:9. Poté ještě přišlo několik vzájemných protivýpadů (12:9, 12:12), ale definitivu přineslo další otočení Olomouce na 14:17. Domácí volejbalistky ještě zkorigovaly ze 17:22 na 23:24 odvrácením tří mečbolů, zkažený servis pak ovšem znamenal definitivní konec zápasu a protažení vítězné ligové šňůry vysokoškolaček na čtrnáct zápasů!
„Byl to zápas plný zvratů. My jsme docela v pohodě vedli 2:0, ale potom jsme nepochopitelně přestali hrát, a to úplně. Jako by nás někdo vypnul, ve třetím setu jsme předvedli tragický výkon. I čtvrtou sadu jsme začali špatně, postupně se však do toho zpátky dostali a ve velké křeči utkání dotáhli do vítězného konce, což je dnes pro nás hlavní pozitivum. Jinak jsme poznali, na čem musíme dál pracovat,“ zdůraznil šéf olomoucké lavičky Jiří Teplý.
„Úplně jsme promarnili začátky úvodních dvou setů vinou problémů na přihrávce a především v obraně. Od třetí sady nastalo výrazné zlepšení, nakonec jsme útočili s vyšší úspěšností než soupeř. Ten však udělal celkově míň chyb a také proto zvítězil. Mrzet nás může ztracený náskok ve čtvrtém setu, kde jsme ujeli v jedné horší pasáži a svou ztrátu pak už těsně nedotáhli. Relativně dobrý výkon holky odvedly až ve druhé polovině utkání, předtím byl soupeř jasně lepší,“ uznal domácí kouč Ľubomír Petráš.
Náročný předvánoční program si na příští týden naservíroval tým Univerzity Palackého. Ten se ve středu 19. prosince představí od půl deváté večer v belgickém Beverenu proti tamnímu Asterixu v úvodním utkání osmifinále evropského poháru CEV Cup. A hned v pátek završí Olomouc svou letošní ligovou pouť domácí předehrávkou 15. kola proti Přerovu. Hrát se bude netradičně už v 16 hodin.

VK Prostějov – VK UP Olomouc 1:3 (-21, -15, 11, -23)
Rozhodčí: Kostka, Horký
Čas: 100 minut
Diváků: 680
Prostějov: Zatloukalová, Nová, Bezhandolská, Horká, Toufarová, Rutarová, libero Slavíková – Kojdová, Weidenthalerová, Kozmíková, Dvořáčková.
Olomouc: Kubínová, Košická, Trnková, Orvošová , Kossányiová, Strušková, libero Kovářová – Sokolová, Michalíková, Napolitano Šenková, Dudová.

10 komentářů: „Výhra v Prostějově přišla ve čtyřech setech, v lize jsme dál bez prohry

 • 16.12.2018 (9:06)
  Permalink

  Na kolenou všechny máme, asterixu trojku dáme!!!!

  Reagovat
 • 16.12.2018 (17:12)
  Permalink

  Bude to někde k vidění ? Třeba na Laola.tv. ?

  Reagovat
 • 17.12.2018 (11:09)
  Permalink

  S ohledem na předvánoční finiš přeji holkám ve středu krom vítězství i trochu času na kafíčko ve městě.
  Bude tam hezká vánoční atmosféra. Možná člověk narazí i na onu pověstnou belgickou čokoládu.
  Mimochodem vynikající čokoládovna je teď i v Ostravě, takže tak.
  Vánoční Olomouc je myslím ale velmi konkurenceschopná. Bude-li někdo psát holkám do Chorvatska,
  tak prosím připište, že i Fanouš zdraví! Nemám kontakt, jen se mi zdá, že Bernarda bude mít brzy narozeniny „o)

  Reagovat
 • 17.12.2018 (19:40)
  Permalink

  Pokud se nepletu tak Bernii má narozeniny 22.12. A Marťa má zítra 18.12. Tak všechno nejlepší k narozeninám.

  Reagovat
 • 19.12.2018 (21:51)
  Permalink

  Holky vyhrály v Belgii 3:1 – gratulace!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *