Výhra ve Frýdku-Místku přišla i přes ztracený první set

Předehrávka 8. kola nadstavbové části extraligy zavedla volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na palubovku Sokola Frýdek-Místek. Vysokoškolačky po pondělní třísetové výhře v Ostravě potvrdily, že se jim na hřištích celků z Moravskoslezského kraje daří, a přestože si stejně jako v předchozím měření sil ve frýdecké hale situaci zkomplikovaly ztrátou prvního setu, zvítězily nakonec nad Sokolem opět 3:1.
Lednový zápas Olomouce ve Frýdku-Místku v rámci 17. kola základní části extraligy se zapsal do historie tím, že po ztracené úvodní sadě Hanačky přejely domácí nevídaným poměrem 25:2. A hostující hráčky, které tentokrát nastoupily v netradiční sestavě s teprve patnáctiletou Kneiflovou na bloku a smečařkou Košickou na liberu, jako by chtěly dva měsíce starý scénář pro velký úspěch zopakovat: hned v úvodu zápasu prohrávaly 0:6, ztrátu už nedohnaly a první set ztratily 19:25.
A alespoň vzdáleně podobný již zmíněnému předchozímu duelu byl i druhý díl utkání, který pro změnu jistě opanovaly hráčky Univerzity Palackého, jež byly hned od prvních výměn nad soupeřem. Rozdíl byl snad pouze v tom, že Sokol tentokrát uhrál sedmnáct výměn, tedy podstatně více než u potupné lednové „dvojky“.
Také ve třetím dějství to dlouho vypadalo na poklidný průběh a kontrolu vývoje ze strany hostujícího favorita. Olomoučanky postupně zvyšovaly své vedení až na 16:9 a směřovaly k otočení celkového skóre. Jenže domácí tým nejprve vyslal varování v podobě snížení na rozdíl tří míčů (16:19), univerzita ještě v úplném závěru odskočila z 19:22 na 19:24, ale ani jeden z pěti svých setbolů následně nedokázala využít. Až za stavu 24:24 se Hanačky na poslední chvíli probudily a dvěma body rozhodly sadu ve svůj prospěch.
Podobný téměř hororový scénář už hostující volejbalistky ve čtvrté části střetnutí nedopustily. Znovu měly od počátku více ze hry a ve chvíli, kdy vedly 17:8, bylo definitivně po výsledkové zápletce. Vysokoškolačky získaly závěrečný set vysoko 25:11 a výhrou 3:1 naplnily papírové předpoklady, i když je to tentokrát stálo více sil, než by možná samy v nabitém týdnu chtěly.
„V prvním setu jsme snad byli ještě v autobusu,“ ulevil si kouč Olomouce Jiří Teplý. „Po rozháraném začátku jsme se naštěstí postupně uklidnili a až na komplikace v koncovce třetí sadě jsme to zvládli. Je vidět, že je toho v posledních dnech už hodně. Pozitivem je, že celý zápas odehrála mladá Ema Kneiflová, což jsme dopředu plánovali, a po počátečním hledání se se spoluhráčkami to pak už bylo z její strany slušné,“ chválil členku kadetské reprezentace Teplý.
„Na úvod jsme zatlačili soupeře podáním, a to rozhodlo o naší výhře v prvním setu. Ten druhý byl pravý opak, soupeř nás mačkal servisem a od toho se odvíjel i další průběh utkání. Také jsme přestali skládat bodové míče, naopak pochvala pro hráčky za bojovnost,“ hodnotil utkání trenér Frýdku-Místku Leopold Tůma.
Mimořádně náročný zápasový program Hanaček z posledních dní vyvrcholí na přelomu tohoto a příštího týdne. V sobotu od pěti odpoledne se univerzita postaví v semifinále Středoevropské ligy MEVZA v maďarské Békéscsabě slovinskému Braniku Maribor, o den později ji čeká na stejném místě buď finále soutěže, nebo souboj o třetí místo. A hned v pondělí od 20.15 završí univerzita svou pouť dlouhodobou částí letošního ročníku extraligy domácím televizním duelem proti liberecké Dukle.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK UP Olomouc 1:3 (19, -17, -24, -11)
Rozhodčí: Kořenek, Pecháček
Čas: 98 minut
Diváků: 100
Frýdek-Místek: Blasiaková, Pavelková, K. Vašinová, Borovcová, Kukučová, Mitregaová, libero Radivojevičová. Střídaly: Sobotíková, Šprochová.
Olomouc: Kubínová, Dedíková, Kneiflová, Napolitano Šenková, Michalíková, Sajdová, libero Košická.

5 komentářů: „Výhra ve Frýdku-Místku přišla i přes ztracený první set

 • 7.3.2018 (22:38)
  Permalink

  Když jsem viděl jaký základ postavil trenér na hřiště a zejména jak se mu v prvním setu dařilo, říkal jsem si, že jsem měl raději zůstat doma. Nakonec se to obrátilo k povinnému vítězství, ale přesto to byl od trenéra risk. Ze smečařek se po vánocích nejvíce daří Darině a ta se postavila na post libera a samozřejmě chyběla na smeči. Kdyby se zranila kterákoliv smečařka, nebylo by kdo by střídal. Jednou jsem viděl hrát Prostějov bez libera a docela to šlo, samozřejmě proti slabšímu soupeři. Doufám, že si děvčata co nehrála odpočinula a budou v sobotu a v neděli v cajku.

  Reagovat
 • 8.3.2018 (7:26)
  Permalink

  Ach jo,už zase!Holky nám dělají dvě sezony svojí hrou a bojovností radost a my je raději necháme „doma“? Vyrovnaný kádr je schopen nastoupit poskládán porůznu a přesto po částečné kostrbatosti stejně vyhraje – je to málo?

  Reagovat
  • 8.3.2018 (10:32)
   Permalink

   Pane kolego, zas do mě bijete. Já jsem nikde nenapsal, že holky měly zůstat doma. Psal jsem o sobě, špatně jste to četl.

   Reagovat
 • 8.3.2018 (13:45)
  Permalink

  To jsou zabomysi valky. Dulezita je vyhra i v teto sestave. Obavu mi ale delaji zraneni ? anebo jine potize dalsich devcat.

  Reagovat
 • 8.3.2018 (18:00)
  Permalink

  Prostě to dobře dopadlo, holkám na soupeřky pomohla zřejmě i Kambodža – trochu na soupeřky vycenila zoubky, dvakrát štěkla a hotovo. Bude asi 8. hráčkou hned po fanoušcích. Utkání jsem bohužel neviděl,
  jsem teď hodně na horách a v lese „o)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *