Výhra ve třech setech i v Ostravě. Do semifinále zbývá už jen krůček

Po suverénním vstupu do letošního play-off extraligy odehrály volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc druhé čtvrtfinálové utkání na palubovce Ostravy. Vysokoškolačky zvládly na půdě soupeře vyrovnanou koncovku prvního setu, zvítězily znovu 3:0 a v sobotu mohou doma stvrdit postup mezi nejlepší čtveřici ligových týmů.
Do druhého zápasu série přitom vstoupil lépe domácí celek, který šel od prvního míče do trháku (2:0, 6:3, 9:6). Až poté hostující hráčky přidaly, srovnaly krok (9:9) a zlepšený výkon následně přetavily poprvé ve své těsné vedení (14:15). Ostravanky však nezůstávaly příliš pozadu (17:17, 21:22), v koncovce dvěma míči dokonce srovnaly ze stavu 21:23 na 23:23, ale favorit závěr zvládl lépe a sadu získal poměrem 25:23.
Ztracená koncovka Ostravu viditelně poznamenala a vysokoškolačky od počátku druhého dějství diktovaly tempo (4:11). Ani oddechové časy a zásahy domácího trenéra do sestavy nedokázaly rozjeté Olomoučanky zastavit (6:15, 7:18) a druhý set tak byl brzy u konce – 12:25.
Ani úvod třetí části domácím nevyšel (1:6), avšak Ostravanky předvedly, že i za zdánlivě beznadějného stavu nehodlají složit zbraně, a dokázaly postupně dotáhnout až na rozdíl jediného bodu (6:7, 11:12). To ale bylo z jejich strany všechno; univerzita znovu odskočila (11:15) a postupně si vypracovala komfortní náskok, který přetavila ve výhru 25:17 a celkově opět 3:0.
„První set byl vyrovnaný, my jsme byli nekoncentrovaní a dělali jsme chyby. Ostrava se chytila, ale koncovka naštěstí vyzněla pro nás. Pak už zápas proběhl v klidu, byl podobný jako u nás a měli jsme jej pod kontrolou. Nejsem však spokojený s množstvím našich nevynucených chyb,“ hodnotil kriticky i přes úspěch olomoucký kouč Jiří Teplý.
„Do prvního setu jsme vstoupili bojovně a se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Škoda neuhrané koncovky. Další dva sety nás soupeř přehrál jak v útoku, tak v obraně. Bohužel jsme nevytěžili více bodů po našem poměrně slušném servisu,“ litoval domácí trenér Zdeněk Pommer.
Třetí čtvrtfinále, které už může v případě olomouckého vítězství rozhodnout o postupujícím do semifinále, se uskuteční ve sportovní hale Univerzity Palackého v sobotu 23. března od 17 hodin.

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 0:3 (-23, -12, -17)
Rozhodčí: Peloušek, Trumpeš
Čas: 68 minut
Diváků: 150
Ostrava: Kašparová, Makauskaiteová, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, libero: Chevalierová. Střídaly: Červenková, Lukáčová, Sedláčková, Žolnerčíková.
Olomouc: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Sokolová.

OVA-OLOM_Play-Off (40 z 87) OVA-OLOM_Play-Off (35 z 87) OVA-OLOM_Play-Off (29 z 87) OVA-OLOM_Play-Off (27 z 87) OVA-OLOM_Play-Off (26 z 87) OVA-OLOM_Play-Off (22 z 87) OVA-OLOM_Play-Off (18 z 87)

Foto: Oldřich Holcman

3 komentáře: „Výhra ve třech setech i v Ostravě. Do semifinále zbývá už jen krůček

 • 21.3.2019 (7:58)
  Permalink

  Jasné „zjančení“ domácích hráček trenérem, na straně druhé „jarní“ zdřímnutí při cestě do Ostravy. Hlavní je, že děvčata zabrala a cennou výhru získala. A doma? Obezřetnost, nasazení a bojovnost družstvu vlastní je cestou do semifinále! Díky bubeníkům a olomouckým fanndům,byli jste slyšet i na TV.com více jako domácí.

  Reagovat
  • 21.3.2019 (11:12)
   Permalink

   Však sme nejlepší u nás, nejlepší u nás !!!!

   Reagovat
 • 22.3.2019 (13:47)
  Permalink

  Ano, je to tak-i bubeníci mají tentokrát výbornou, měli hodně silně naladěné bubny. Holky předvedly vynikající výkon. V prvním setu jsem se trochu lekl, jak to bude vypadat dále, ale všechno OK.
  V sobotu na domácí půdě bude myslím postup jasný. Jsem zvědav, co dále, kdo holkám padne příště do rány ….. Některé jsou to pořádné pecky – ty smeče, které byly vidět, no, nechtěl bych proti tomu stát!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *