Vysokoškolačky na začátku přípravy: čtyři nové posily a výměna nahrávaček

V posledních letech už tradiční společnou přípravu na novou sezonu zahájily v sobotu 1. srpna spojené kádry extraligových volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. A už na jejím startu se do nepříliš oblíbeného nabírání fyzické kondice zapojilo hned několik nových a velmi zajímavých tváří.
Po minulé, výsledkově ne zcela úspěšné sezoně se průvan v hráčském kádru dotkne především olomouckých vysokoškolaček, které nově vystupují pod hlavičkou VK UP. Vedení (staro)nového klubu se při hledání posil zaměřilo zejména na bronzový celek z uplynulého extraligového ročníku Frýdek-Místek, z nějž přivábilo hned čtveřici posil. „Přicházejí nahrávačka Katarína Dudová, univerzálka Paula Kubová, blokařka Veronika Závodná a smečařka Martina Michalíková,“ potvrdil olomoucký šéftrenér Jiří Teplý příchody čtyř volejbalistek, které již všechny sbíraly starty i za reprezentační výběry. Třicetiletá Dudová a o rok mladší Kubová ve slovenském dresu, brzy čtyřiadvacetiletá Závodná a jednadvacetiletá Michalíková v tom českém.
Vedle zkušené Dudové bude v Olomouci nově působit i o deset let mladší nahrávačka Michaela Zatloukalová. Odchovankyně Prostějova se z mateřského velkoklubu stěhuje do univerzitní haly zatím na hostování. Naopak Agel posílí dlouholetá olomoucká kapitánka Veronika Tinklová. „Čtyři posily z Frýdku, Zatloukalová a naše dosavadní hráčky Dedíková, Košická a Hronová by měly tvořit osu nově se formujícího týmu. Ještě jednu až dvě volejbalistky bychom chtěli přivést,“ prozradil Teplý s tím, že další změny v kádru Univerzity Palackého zatím nejsou potvrzené a administrativně dotažené.
A jak vidí ve světle již zrealizovaných příchodů protřelý kouč možnou sílu svého budoucího týmu? „Všechny holky z Frýdku-Místku zahrály v uplynulé sezoně velmi dobře. Jsou zkušené a náš celek by i díky nim mohl získat nový náboj. Určitě do něj přinesou jistotu, a pokud si vše sedne, mohlo by to být dobré,“ věří Jiří Teplý.
Úvodní týdny přípravy spojeného olomoucko-šternberského kádru se tradičně ponesou především v duchu zvyšování fyzické kondice, postupně bude přibývat i volejbal. První velkou herní prověrkou pak bude až domácí mezinárodní turnaj O pohár rektora UP, který bude olomoucká univerzitní hala hostit 4. až 6. září.

6 komentářů: „Vysokoškolačky na začátku přípravy: čtyři nové posily a výměna nahrávaček

 • 3.8.2015 (15:16)
  Permalink

  Dobře se to čte,
  útočná síla minimálně o lewel vyšší než v loni. Chybí mi tam ale jména Polášková, Rutarová, Tomašeková, Holásková. Čudová a ml.Šenková. Pokud jsou všechny pryč, nebo v Sokole ve Šternberku, je to tzv. totálka. Pak nám ale chybí blokařka č.2 ač.3 a ještě jedna smečařka.
  Jestli se přestupy podaří dokončit a holky si tzv. sednou (vzhledem k sehranému základu s Frýdku není důvod proč by to nešlo) to letos vidím na finále. Olymp totiž přišel o reprezentantky Trnkovou a Mlejnkovou které odešly hrát ven, KP Brno oslabilo o Toufarovou, která je v Ostravě, ale posílilo o italského trenéra Bruno Napolitano, H.Kojdová taky odešla z Ostravy vydělávat.
  Na webu Ostravy je uvedeno, že P.Kojdová přestoupila od nás k nim. To jsou opatrně všechny rošády a můžeme se těšit na září kdy to všechno zase začne.

  Reagovat
 • 5.8.2015 (9:16)
  Permalink

  Víceméně tady teď bude hrát Frýdek 😀 no comment

  Reagovat
 • 5.8.2015 (13:22)
  Permalink

  V předešlém článku velice vzletná slova a představa, budoucí čas ukáže! Dále dle slov trenéra „pokud si vše sedne“ – no uvidíme, zda bude tohle platit i na jeho přístupu k hráčkám = dobrý mančaft je na obzoru! Jak jsem v úvodu napsal čas ukáže!

  Reagovat
 • 14.8.2015 (11:07)
  Permalink

  Dnes vyšla na stránkách Agelu informace o dokončeném nákupu dvou smečařek z Kuby. Vypadá to, že Prostějovští to myslí s vylepšením svých mezinárodních statistik vážně. Výrazně se zaměřili na posílení útoku kde v současné době už disponují 3 Kubánkami, Běloruskou Markevich, B.Gambovou a Brazilskou veteránkou Soli. Obě Kubánky podle zveřejněných parametrů jsou „sošná“ děvčata která budou jiště disponovat skvělým výskokem a to bez ohledu na zveřejněných 178 cm jedné z nich.
  Na nahrávce zůstala jednička K.Weiss, které má krýt záda naše V.Tinklová. Libero zůstalo beze změn tj. J.Kovářová. Jediný post který podle mě oslabil je Blok kde odešly A.Bogdanovic a ofenzivní S.Karg. Příchod mladé Slovenky na blokařskou trojku i návrat Holandské blokařky tuto mezeru patrně zcela nezaplní.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *