Vysokoškolačky získaly pošesté v řadě pohár rektora Univerzity Palackého

Olomoucké volejbalistky znovu ovládly domácí mezinárodní turnaj O pohár rektora Univerzity Palackého. Ve finále si poradily s Duklou Liberec ve čtyřech setech a radovaly se z trofeje z rukou předsedy klubu Jiřího Zemánka již pošesté za sebou. Bronz vybojoval Frýdek-Místek, který v pěti setech udolal maďarskou Nyiregyházu. Sokol Šternberk si vítězstvím v posledním utkání zajistil sedmou příčku.

Finálové utkání nabídlo divákům zajímavý souboj. Neboť se do něj probojovala Dukla Liberec, která je nováčkem extraligy a hned vyhlásila touhu po medailovém umístění.

Lépe do úvodního setu vstoupilo domácí družstvo a rychle vedlo 6:1. Po esu Natálie Dudové a vedení 16:10 – nic nenasvědčovalo tomu, co se dělo na palubovce za pár okamžiků. Dukla začala dotahovat a do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu 20:20. A bylo ještě hůř, když nejprve první setbol hostů ještě dokázala odvrátit střídající Napolitano – Šenková, načež poslala svůj servis pouze do pásky 23:25.

Jak skončila první sada, tak pokračovala i ta druhá – Dukla vedla rychle o pět bodů (2:7). Vysokoškolačky neskládaly zbraně a pomalu ukrajovaly z náskoku týmu zpod Ještědu, aby jej vymazaly úplně 13:13. Klíčový moment druhé sady přišel za stavu 17:17, kdy zaznamenala Katarína Dudová na podání šestibodovou šňůru a Hanačky následně srovnaly se soupeřem krok 25:18.

Třetí sada nabídla opět zajímavou podívanou s několika zvraty. Olomoučanky v jejím průběhu vedly až o pět bodů 13:8 a 19:15. Ovšem ani to nestačilo na klidnou koncovku. Za 20:20 byla k vidění přetahovaná o každý bod, kterou rozsekla esem Košická 24:22. První setbol ještě svěřenkyně trenéra Smolky odvrátily, ale druhý už smazat nedokázaly 2-1.

V závěrečné sadě, po vyrovnaném úvodu, dokázal Liberec odskočit na pět bodů (9:14). Domácí však odpověděly šestibodovou sérií při servisu Napolitano – Šenkové. Za stavu 19:17 vnesla klid do domácích řad blokařka Dudová, při jejímž servisu narostl náskok na 22:17.

Výkony mladé blokařky ocenil i trenér Teplý. „Její nejsilnější stránkou byl na turnaji kvalitní servis. „Jinak pokud měla klid a stíhala docházet v obraně, tak nás podržela i na bloku,“ ale našel i drobné nedostatky: „Někdy se hůř orientovala v poli, ale to je způsobené tím, že je ještě mladá a nevyhraná,“ poznamenal na adresu blokařky z partnerského Šternberku, která přišla zaskočit za reprezentantky Struškovou a Ćutuk.

Závěr utkání si jeho výběr už dokázal pohlídat a mohl se radovat z šestého triumfu v řadě.

„Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání s několika zvraty v jeho průběhu. Museli jsme na soupeře neustále vyvíjet tlak. Když tomu tak nebylo, tak hned následovala ztráta třech – čtyřech bodů v řadě na obou stranách a bylo těžké to potom dohánět. Utkání se muselo divákům líbit, protože nabídlo dlouhé výměny, dobrou obranu a kvalitní servis,“ a dodává: „Mám z toho dobrý pocit. Přestože jsme hrály v poměrně omlazené sestavě, kdy na účku hrála Orvošová a Dudová na bloku, tak je zkušené hráčky podržely. Z našeho pohledu vybojované těžké utkání nad kvalitním soupeřem,“ zhodnotil utkání trenér Univerzity Palackého.

Následující týden čeká Hanačky turnaj v Nitře, kam však pojedou už bez Američanky Palmeriové. Ta nesplnila očekávání vedení a vrací se domů. „Reference, které jsme dostaly od jejího agenta se nepotkaly s realitou. Dohodli jsme se na ukončení kontraktu,“ konstatoval trenér Teplý.

Sestava Olomouce na turnaji:

K. Dudová, Kubínová, Košická, Michalíková, Dedíková, Palmeri, Orvošová, Napolitano – Šenková, Sajdová, N. Dudová, Přibylová.

O pohár rektora Univerzity Palackého – 29. ročník
Výsledky
Skupina A
Olomouc – Wien 3:1, Olomouc – Olymp 3:0, Olomouc – Frýdek-Místek 3:0, Frýdek-Místek – Wien 3:0, Frýdek-Místek – Olymp 3:1, Olymp – Wien 3:1.

Skupina B
Šternberk – Liberec 0:3, Šternberk – Nyiregyháza 0:3, Šternberk – Bratislava 1:3, Liberec – Nyiregyháza 3:1, Liberec – Bratislava 3:0, Nyiregyháza – Šternberk 3:2.

O 1. – 4. místo
Olomouc – Nyiregyháza 3:0, Liberec – Frýdek-Místek 3:0.

O 5. – 8. místo
Bratislava – Wien 3:1, Šternberk – Olymp 0:3.

Finále
Olomouc – Liberec 3:1
O 3. místo
Frýdek-Místek – Nyiregyháza 3:2
O 5. místo
Olymp – Bratislava 3:2
O 7. místo
Šternberk – Wien 3:1

Celkové pořadí
1. VK UP Olomouc
2. VK Dukla Liberec
3. TJ Sokol Frýdek – Místek
4. Fatum Nyiregyháza
5. PVK Olymp Praha
6. Strabag VC FTVŠ UK Bratislava
7. TJ Sokol Šternberk
8. SG SVS Post Wien

16 komentářů: „Vysokoškolačky získaly pošesté v řadě pohár rektora Univerzity Palackého

 • 11.9.2017 (16:20)
  Permalink

  to Mirek:

  „Oddíl uspořádal velmi kvalitní turnaj, tak to prodejte! Na svazových stránkách nic, na našem webu nic, na iDnes nic, na olomoucké drbně nic, olomoucký deník nic…….“

  Loni jsem tu četl výtku, že se o turnaji psalo pozdě. Nyní tu byla pozvánka na turnaj cca. tři týdny vpravo v kolonce „Příští utkání“. Pravidelně na něj bylo upozorňováno v příspěvcích na sítích. Na Drbně a Olomouc.cz byl článek k turnaji 4.září – na webu o den dřív.

  Je velký problém, že se tu článek po turnaji objeví o den později? Jinak ho mají k dispozici i média.

  Reagovat
  • 11.9.2017 (17:54)
   Permalink

   Tomáši proč to podráždění. Myslím, že je to zbytečné. Obsáhlý článek vyšel a určitě se objeví v mediích.

   Reagovat
 • 11.9.2017 (17:08)
  Permalink

  Výkon mladé Dudové velmi dobrý….Palmeri nic extra……chtělo by se to mrknout opět na Balkán !!!!!!

  Reagovat
  • 11.9.2017 (17:32)
   Permalink

   netřeba na balkán, stačí mezi mládežnice

   Reagovat
 • 11.9.2017 (17:50)
  Permalink

  Nejkvalitnější turnaj za poslední roky. Liberec potvrdil svou kvalitu. Když ale máte k dispozici 7 mil. z rozpočtu ministerstva obrany, můžete si na českém a slovenském trhu vybírat. Trenér Smolka vybíral jako u chlapů, co nejvyšší hráčky a co nejvíce zkušeností. Rozhodně to bude pro ligu přínos a už základní část ligy nebude jen o povinnosti, ale i o umístění do první pětky. Agel, Olomouc, Ostrava, Brno, Olymp, Liberec, Frýdek. Dva se tam nedostanou, bude o co hrát i v základu.
  I naše mužstvo dnes ukázalo svou kvalitu a především zkušenost. Je jasné že dnes chyběla Sain i obě blokařky i když Dudová na blocích podávala velmi solidní výkony. Co se patrně promítne i do letošní sezony je menší útočná síla mužstva. Je velmi pravděpodobné, že stále ještě 16letá Gábina na účku opět vykonnostně poskočí, kvalita se očekávala i od nové posily z Ameriky. Uvidíme zda se realizačnímu týmu podaří sehnat kvalitní náhradu. Za měsíc to začne a každopádně se máme letos na co těšit.

  Reagovat
 • 11.9.2017 (18:19)
  Permalink

  Není třeba detailně hodnotit,někomu se dařilo jinému méně.Co je však podstatné – duch kolektivu a nesmírná bojovnost i když se nedařilo!

  Reagovat
 • 11.9.2017 (19:55)
  Permalink

  Mirku, kvalitní náhrada je nutnost !!! A musí to být opravdu posila!!!!

  Reagovat
 • 12.9.2017 (8:52)
  Permalink

  1. mládežnice by asi nebyla posilou, 2. americké vysokoškolačky taky ne, 3. s holkama z balkánu / Yugoslávie/ máme velmi dobré zkušenosti….

  Reagovat
 • 14.9.2017 (10:33)
  Permalink

  Jeden dotaz na admina. Bude realizační tým hledat náhradu za Palmeri? Bez ní jsou k dispozici jen 3 smečařky což se zdá málo. Je pravda že Šenková může hrát i na postu smečařky, ale postavit Gábinu na účko tzv. na plný úvazek by asi bylo dost odvážné.

  Reagovat
  • 14.9.2017 (12:55)
   Permalink

   Samozřejmě, vedení tuto situaci řeší.

   Reagovat
 • 16.9.2017 (19:35)
  Permalink

  Kdo je na tom obrázku z Nitry s číslem 1. Stojí vedle Nikol. Ten dres je jiný než ostatních děvčat. Nikol je tam v teplákách takže asi nehrála, vypadá to na hodně kombinovanou sestavu

  Reagovat
 • 16.9.2017 (20:15)
  Permalink

  Alda
  16.9.2017 (10:38)
  Permalink
  Tak ta nová posila z Ruska, to je pecka.

  To je vtípek nebo pravda. Pokud ano, tak ji představte.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *