Z palubovky lídra máme alespoň bod

Posledními letošními zápasy v extralize volejbalistek byla utkání jejího 16. kola. V tabulce druhá Univerzita Palackého Olomouc se představila na palubovce lídra soutěže VK Brno a po velké bitvě s řadou setbolů na obou stranách si připsala alespoň bod za porážku 2:3.
Do utkání dvou nejlepších týmů dosavadního pořadí extraligy vstoupily lépe domácí hráčky. Dobrým servisem odtáhly přihrávku hostů od sítě a následně se jim dařilo útočit do rozhozené obrany Olomouce (10:7). Timeout ani dobrá obrana v poli nestačila hostujícímu týmu k dotažení bodového manka. Šelmám se dařilo dohrávat bodovky ve svůj prospěch a o vítězi v prvním setu tak bylo rozhodnuto (25:18).
Druhá sada začala vyrovnanou hrou. Diváci v hale mohli sledovat dlouhé výměny, boj o každý míč a bodové zakončení vždy na jiné straně (11:11). S pomocí servisu a následné obrany to byly znovu domácí hráčky, kdo se první ujal více než dvoubodového vedení v setu (17:14). Obrana na síti i v poli hostů a zároveň nevynucené chyby domácích hráček však způsobily vyrovnání stavu a společný vstup obou týmů do koncovky. V ní se Šelmám nepodařilo proměnit čtyři setboly a hostující vysokoškolačky pak využily hned první (27:29).
Začátek třetí části byl jako na houpačce. Nejprve díky dobré obraně vedly hráčky Olomouce, vzápětí však Šelmy srovnaly krok a s pomocí přesně mířených útoků si vytvořily náskok (12:9). Ten si i přes drobné výkyvy v podobě nevynucených chyb vzaly až do koncovky (20:17). Trpělivost a pevné bloky ovšem pomohly i v této koncovce hostujícímu celku a ten nejtěsnějším možným rozdílem zvítězil i ve třetím setu.
Úvod čtvrté sady patřil domácím. Dobrý servis a následná obrana nenechala útočnice hostů položit útok na zem, a tak si trenér Zapletal vybíral hned ze začátku timeout (6:1). Ten jakoby vlil olomouckým hráčkám živou vodu do žil. Vzápětí bylo vyrovnáno (9:9) a na hřišti se začala svádět bitva o každý míč. Diváci v hale hnali oba týmy kupředu a k vidění byly dlouhé výměny, body ze servisu, útoku i z bloku. Velmi emotivní závěr čtvrté sady tentokrát zvládly lépe domácí hráčky a po bodovém útoku si vynutily tiebreak.
Zkrácenou sadu lépe rozehrály Šelmy. Vytvořily méně nevynucených chyb a strany točily za stavu 8:4. Střídání, bod z podání, ani dobře mířené útoky Olomouce již nezměnily nic na vývoji v utkání a domácí hráčky tak zakončily rok 2019 vítězně po výsledku 15:10 a 3:2.
„Gratuluji soupeři k vítězství. Bylo to vyrovnané utkání. Škoda čtvrtého setu, který jsme měli dobře rozehraný. Bohužel jsme tam nedohráli bodové míče a v tiebreaku už byl soupeř lepší od začátku, takže vyhrál právoplatně,“ uznal šéf olomoucké lavičky Petr Zapletal.
„Určitě nechci být neskromný, výhra proti Olomouci se počítá, ale myslím si, že dneska jsme měli na to, abychom to dotáhli trochu líp. Ve třetím setu jsme odešli v koncovce takticky a možná nám chyběly i trochu síly, každopádně jak už jsem řekl, výhra proti Olomouci se počítá,“ oddechl si domácí trenér Ondřej Boula.
První utkání nového roku zavede Olomoučanky na palubovku Králova Pole. V Brně se bude hrát v sobotu 4. ledna od 18 hodin.

VK Brno – VK UP Olomouc 3:2 (18, -27, -24, 24, 10)
Rozhodčí: Velinov, Dmejchal
Čas: 123 minut
Diváků: 500
Brno: Nováková, Mikysková, Svobodníková, Diatková, Sklenářová, Wolowiczová, libero Chlumská. Střídaly: Přibylová, M. Beránková, E. Beránková, Benediktová.
Olomouc: Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Bezhandolská, Handleyová, libera Stavinohová, Kulová. Střídaly: Dudová, Burbeljuková, Kazačenková.

9 komentářů: „Z palubovky lídra máme alespoň bod

  • 22.12.2019 (0:14)
    Permalink

    Když nepočítám první set který se nám vůbec nepovedl, odvedla děvčata velmi solidní výkon. Ve všech herních činnostech to bylo zcela vyrovnané utkání, útok 40:40%, bloky 12:14, příjem 31:28%. Jeden postřeh bych si však dovolil. V jednom setu náš trenér 3x střídal na nahrávce což považuji za úlet. Ze hry je zřejmé, že Katka je řádově lepší nahrávačka a pokud trenér nepočítá s Erikou i pro příští sezónu ????, tak tyto šachy na hřišti nemají žádný praktický význam a jen narušují týmovou souhru. Doplácí na to všechny útočící hráčky, včetně útočících blokařek a tím i celé družstvo. Takže trenére postřeh na závěr: nechte na place na nahrávce Katku, vyplatí se to!!!!!

    Reagovat
  • 22.12.2019 (8:12)
    Permalink

    Abych řekl pravdu , věřil jsem , že to dâme za 3 body. Škoda !! Takže musìme ještĕ počkat.

    Reagovat
  • 22.12.2019 (8:30)
    Permalink

    Přeji celému týmu a realizačnímu týmu příjemné vánoce a úspěšný nový rok, není všem dnům konec a rady „kecala“ vhoďte za hlavu – neb neví na rozdíl od vás co činí……………

    Reagovat
    • 22.12.2019 (8:39)
      Permalink

      právě naopak, doba hájení by měla skončit i pro kouče a neházet vše jen na hráčky, poslední dobou tam přehmaty jsou o tom není pochyb. včera soupeř bez Janečkové a Poláškové o to větší škoda, za mě na některých našich hráčkách je vidět už značná frustrace z nevytížení….

      Reagovat
    • 22.12.2019 (8:52)
      Permalink

      Při vší úctě, kecalem prázdných řečí a urážek jste tady vy pane kolego, přesto přeji vše dobré.

      Reagovat
  • 22.12.2019 (9:58)
    Permalink

    Pánové, proč se urážet vzájemně. Nemá to cenu. Říká se, že zajíci se počítají až po honu. Já si nedovoluji trenérovi radit. On nejlépe ví, co a proč to dělá. Je ještě řada zápasů a navíc play off, netřeba bědovat. Šelmy mají formu a nic na tom nezmění ani to, že ve Finsku prohráli. Jak je vidět na naši extraligu to stačí.
    A co takhle vítězství Šternberka (odepisovaného) nad Prostějovem ? Nekazme si vánoce a buďme optimisty. Mám volejbal rád ale jak už jsem psal dříve – je to jenom sport. Takže hezké vánoce a držme pěsti.

    Reagovat
  • 23.12.2019 (18:29)
    Permalink

    Kdyby zápas skončil 3:0 pro domácí, asi by se nikdo nedivil, po prvním setu obzvlášť. Druhý a třetí set ubojované v podstatě ztracených koncovkách, čtvrtý byl nadějný a nedopadl, to ke sportu patří. Holky makaly, ikdyž se nedařilo, konečně tam byly i emoce a snaha čapnout i to co nejde, bohužel ne u všech…V podstatě všechny hráčky, co tam jsou už jsem viděl hrát líp, tým jako celek má ne velké, ale přímo obrovské rezervy v souhře a organizaci hry. Změny, v podstatě na všech postech, jsou jasně vidět, ale je tam prostor pro růst výkonu a holky mají předpoklady jít dál…,ale je tam hodně práce, včetně trenéra… Že by neobhájily tituly v lize i v poháru se vůbec nebojím a klidně si na to vsadím, ale taková dominance jako loni to nebude. Pěkné svátky a vše nejlepší do nového roku týmu i fandům

    Reagovat
  • 30.12.2019 (16:43)
    Permalink

    Tak je konec roku, sezona pokračuje, máme na co navazovat jsme úřadujici mistryně! ! Do nového roku tedy celému týmu přeji všechno nejlepší, zdravi a ještĕ o hodně lepší formu ať se zase všichni u volejbalu můžeme těšit !.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *