Za hodinu hotovo. Druhý Liberec si z Olomouce veze prohru 0:3

Po třech zápasech na soupeřových palubovkách nastoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v 5. kole nadstavbové části extraligy doma proti Dukle Liberec. Vysokoškolačky souboj prvního s druhým celkem tabulky zvládly excelentně a za pouhou hodinu vyprovodily hosty s výsledkem 3:0.
O osudu prvního setu se rozhodlo hned v jeho úvodu. Domácí hráčky nejprve protivníka načaly (4:1) a následně jej při servisu Trnkové dorazily (11:3). Náskok Olomouce dál narůstal (14:4, 19:7) a nakonec se zastavil na stavu 25:10.
Teprve na začátku druhé sady vyslaly Severočešky první varování (0:3), jenže univerzita vzápětí kontrovala sedmi body při podání své kapitánky Dudové. Vysokoškolačky si nadále udržovaly nejméně tříbodový náskok, až přišla na servis znovu Dudová a rázem to bylo 19:13. Dukla už se na odpor nezmohla a Hanačky díky výhře 25:18 zvýšily na 2:0.
Nejvyrovnanější byl úvod třetí části zápasu. Za stavu 6:8 si olomoucký trenér Jiří Teplý dokonce musel vzít svůj první oddechový čas v utkání. Jeho svěřenky vzápětí skóre vyrovnaly a poté se čtyřmi body v řadě – jak jinak než při podání své kapitánky – ujaly vedení (10:10, 14:10). Liberecký kouč Libor Gálík divoce točil sestavou, ale tu ideální už nenašel. Olomoucký náskok opět narůstal (18:12) a zastavil se až na výsledku 25:16. Lídr tabulky deklasoval druhou Duklu po hodinovém kvapíku 3:0.
„Gratuluji Olomouci k snadnému vítězství. My jsme tady předvedli katastrofální výkon, více z naší strany nemá smysl zápas hodnotit,“ zlobil se Libor Gálík.
„Bylo to až překvapivě snadné vítězství. Po lehce vyhraném prvním setu se soupeř ocitl v defenzivě, my jsme toho využili, byli jsme stále nad ním a zaslouženě zvítězili,“ konstatoval Jiří Teplý.
Posledním nadstavbovým zápasem bude pro Olomoučanky předehrávka 6. kola, v níž přivítají ve čtvrtek 7. března v netradičním čase od 16.30 hodin mistrovský Prostějov.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 3:0 (10, 18, 16)
Rozhodčí: Kvarda, Buchar
Čas: 60 minut
Diváků: 400
Olomouc: Dudová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Sokolová, libero Kovářová.
Liberec: Kopecká, Mikšíková, Kohoutová, Pištěláková, Šotkovská, Candráková, libero Dostálová. Střídaly: Šustrová, Veselá, Holubcová, Vrábelová, Bartošová, Kolářová.

4 komentáře: „Za hodinu hotovo. Druhý Liberec si z Olomouce veze prohru 0:3

 • 4.3.2019 (9:19)
  Permalink

  Skvěle odvedená práce! V klidu si holky pohlídaly všechny sety, žádné experimenty a nervy v 5. setu se tentokrát nekonaly „o) Popřípadě prosím o odkaz, jak a kde sledovat čtvrteční utkání na netu. Dojet do místa konání tentokrát nestihnu.

  Reagovat
  • 4.3.2019 (10:40)
   Permalink

   všechny zápasy české extraligy by měly být ke shlédnutí na tvcom.cz

   Reagovat
 • 6.3.2019 (18:40)
  Permalink

  Tak podle článku na stránce BRSE na Facebooku se jejich tým zalekl Úpéčka a nepřijede… Maribor, Zagreb by dorazit měl… Tak uvidíme jakou formou se bude finálový turnaj hrát….

  Reagovat
 • 7.3.2019 (15:57)
  Permalink

  Jestli se to potvrdí, tak MEVZA je jedna velká fraška…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *