Základní část ligy končíme výhrou nad Prostějovem, v MEVZA Cupu se bude hrát jen finále

V předehrávce posledního kola nadstavbové části extraligy volejbalistek se v Olomouci střetl lídr soutěže Univerzita Palackého s úřadujícím mistrem z Prostějova. Domácí celek sice vinou zdravotních komplikací nastoupil pouze s devíti hráčkami, přesto potvrdil svou kvalitu a zvítězil jednoznačně 3:0.
Olomoucký tým měl raketový vstup do utkání a při servisu Orvošové šel šesti body v řadě do vedení 11:3. Výrazný náskok však domácí hráčky ukolébal, hosté nejprve kontrovali při podání exolomoucké Rutarové (12:4, 12:10) a následně se dokonce s Horkou na servisu dostali do vedení (16:13, 16:18). Jenže následovala další šňůra podání Orvošové a univerzita opět vedla (21:18). Úřadující mistryně ještě dvakrát ztrátu dorovnaly (21:21, 23:21, 23:23), poslední dva body ale patřily domácímu celku, který zvítězil 25:23.
Úvod druhé sady byl hodně podobný tomu z první části duelu; vysokoškolačky při podání Napolitano Šenkové (0:2, 7:2) a Trnkové (7:3, 11:3) soupeři rychle odskočily a tentokrát už žádné větší drama nepřipustily. Prostějov se nedostal blíž než na dosah pěti bodů (11:6, 21:15) a po výsledku 25:16 vedl lídr soutěže už 2:0.
Začátek třetího setu poznamenalo za stavu 5:6 zranění hostujícího libera Slavíkové, kterou musela po zbytek zápasu zastoupit smečařka Polášková. Její tým si přesto vybudoval až tříbodový náskok (5:8, 7:10), ale rozjetý domácí výběr záhy vyrovnal (10:10) a sám šel do trháku (17:13). Prostějovanky se ještě jednou pokusily o zvrat při podání Nové (17:18), byla to ale z jejich strany labutí píseň. Univerzitě Palackého patřily následující čtyři výměny i celý závěr třetí sady, na jejímž konci to bylo 25:21 a 3:0.
„Je vidět, že i když má Olomouc zdravotní problémy, tak disponuje tak širokým, kvalitním a zkušeným kádrem, že je s nimi těžké hrát vyrovnaně. Přesvědčil se o tom tady naposledy Liberec a teď i my. Měli jsme problémy na přihrávce a tím i v útoku. Bylo tam pár pasáží, kdy jsme tlačili servisem a dokázali soupeře ubránit, ale nestačilo to,“ uznal převahu protivníka prostějovský kouč Ľubomír Petráš.
„První set byl dramatický a dlouho vyrovnaný. My jsme neuhlídali pohodlné vedení z jeho úvodu, přišlo možná trochu uspokojení, ale naštěstí jsme zvládli koncovku, což se promítlo do dalšího průběhu. Nám to samozřejmě pomohlo a jsem moc rád, že jsme to takto zvládli zejména proto, že jsme měli velké problémy dát tým vůbec dohromady,“ kvitoval výhru na závěr dlouhodobé části ligy domácí trenér Jiří Teplý.
O nadcházejícím víkendu měla olomoucká univerzitní hala hostit finálový turnaj Středoevropské ligy MEVZA. Jenže semifinálový soupeř Hanaček, maďarská Békéscsaba, svou účast na poslední chvíli odřekl a v důsledku toho se z okleštěného turnaje poté odhlásil i chorvatský Zagreb. Domácí volejbalistky budou tedy nakonec o druhou letošní trofej po Českém poháru bojovat pouze v jednom finálovém utkání proti slovinskému Mariboru. Zápas dvou nejlepších celků dlouhodobé části MEVZA Cupu začne v hale UP v sobotu v 18 hodin.

VK UP Olomouc – VK Prostějov 3:0 (23, 16, 21)
Rozhodčí: Velinov, Peloušek
Čas: 71 minut
Diváků: 450
Olomouc: Kubínová, Napolitano Šenková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídala: Sokolová.
Prostějov: Toufarová, Bezhandolská, Horká, Nová, Rutarová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Kojdová, Šmídová, Polášková, Kozmík Tomášeková.

DSC04825 DSC04824 DSC04823 DSC04822 DSC04821 DSC04820

6 komentářů: „Základní část ligy končíme výhrou nad Prostějovem, v MEVZA Cupu se bude hrát jen finále

 • 7.3.2019 (20:55)
  Permalink

  Toto je prohlášení z webových stránek maďarského družstva. Pokoušel jsem se to přeložit na googlu ale vycházely mně z toho nesmyslné věty. Jinak je vidět jakou vážnost má středoevropský pohár u klubů které se z finále odhlásily. To by si v žádné jiné evropské soutěži určitě nedovolili, protože by následoval minimálně roční distanc. Jsem zvědav, jak se s tím vypořádá vedení MEVZY.

  A Békéscsabai Röplabda Sportegyesület vezetése határozott a hétvégén Csehországban rendezendő Final Four vonatkozásában. E szerint a csapat nem vesz részt az eseményen, különös tekintettel a rendezvény szervezése során felmerült anomáliákra.
  Pár nappal a négyesdöntő előtt a csapatoknak továbbra sincsenek megnyugtató információik a házigazdáktól, illetve számos rendelkezés teljesen ellentétes az Európai Röplabda Szövetség normáival.
  Klubunk az előző években jelentős energiákat mozgatott meg a regionális sorozat fejlesztésért, valamint címvédőként szerettük volna nemes küzdelemben, méltó körülmények között harcba szállni az aranyéremért, azonban erre semminemű garanciát nem látunk jelenleg.
  A Békéscsabai Röplabda Sportegyesület hivatalos levélben jelezte a Magyar Röplabda Szövetségnek, hogy amíg a MEVZA jelenlegi vezetése regnál, addig a klub nem kíván részt venni a sorozatban.

  Reagovat
 • 8.3.2019 (9:03)
  Permalink

  Jak jsem viděl zprostředkovaně z přenosu, tak se mi utkání jevilo, jako hladká jízda. Začátek prvního setu byl impozantní. Celkově se mi zdá, že se hodně zlepšily bloky. Gábina je čím dál jistější a její body přibývají a přibývají „o)
  O víkendu to jistě bude taky zajímavá podívaná. Je toho ale v Olomouci víc – také jakýsi běh, jestli Olomoucká 10, nebo jak se jmenuje. Tam bude soutěžit paní Pachtová. V Clarionu máme pak v sobotu
  Vejdovského olomoucký vědecký den pod vedením prof. Řeháka. Jo, jo, je toho hodně, je z čeho vybírat !

  Reagovat
 • 8.3.2019 (10:37)
  Permalink

  2 nejlepší družstva MEVZA CUPU !!!!!! Na co nám BRSE a Zagreb, to jsou družstva jen do počtu !!!

  Reagovat
 • 8.3.2019 (12:13)
  Permalink

  Nedal by se prece jen nejaky preklad toho prohlaseni BRSE ziskat ? Na co se vymlouvaji ?

  Reagovat
 • 8.3.2019 (13:02)
  Permalink

  Olomoucký klub má určitě k dispozici verzi v angličtině, tak aspoň tu by sem mohl dát, aby si člověk mohl o důvodech odstoupení maďarského klubu udělat aspoň nějakej obrázek…

  Reagovat
 • 8.3.2019 (13:02)
  Permalink

  Tohle je překlad, i když ne zcela přesný, ale výmluvný.

  Vedení Békéscsaba Volejbalové sportovní asociace rozhodlo o víkendu finále Čtyři v České republice. Podle toho se tým na akci nezúčastní, zejména v případě anomálií při organizaci akce.
  Několik dní před čtyřkolem týmy stále nemají žádné uklidňující informace o hostitelích a mnoho pravidel je zcela v rozporu s normami Evropské volejbalové federace.
  V posledních letech náš klub investoval značné energie do rozvoje regionálních sérií a chtěl jsme bojovat za zlaté medaile jako vznešený bojovník za důstojných okolností, ale v tuto chvíli nevidíme žádnou záruku.
  Békéscsaba Volejbalová sportovní asociace oznámila v oficiálním dopise maďarské volejbalové federaci, že zatímco současné vedení MEVZA je v klubu, klub se nechce účastnit série.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *