Žákyně VK UP ovládly na závěr sezony dva přípravné turnaje

Na závěr končící sezony se žákyně Volejbalového klubu Univerzity Palackého Olomouc zúčastnily hned tří přátelských turnajů. Souboje se svými vrstevnicemi zvládly olomoucké naděje dokonale a v Raškovicích i Hodslavicích se radovaly z turnajových prvenství. K tomu si vyzkoušely i konfrontaci s týmy z juniorské věkové kategorie.
Malá cena Beskyd žáků a žákyň v Raškovicích u Frýdku-Místku svedla dohromady šestnáct družstev, která byla rozdělena do čtyř základních skupin. Olomoučanky v té své bez obtíží porazily Nový Jičín B, Frenštát pod Radhoštěm a Frýdek-Místek B vždy 2:0. O postup do semifinále se následně utkaly s domácím celkem Raškovic a opět z toho byla výhra ve dvou sadách, stejně jako v semifinálovém klání proti áčku Frýdku-Místku.
„Ve finále jsme narazili na družstvo Nového Jičína, které získalo první sadu ve svůj prospěch poměrem 25:19. Druhý set byl mnohem vyrovnanější a se šťastnějším koncem pro naše děvčata, která zvítězila těsně 25:23. Rozhodující zkrácená sada se zpočátku lépe vyvíjela pro hráčky Jičína, které vedly ještě 8:5 při výměně stran, ale pozornější koncovka z naší strany se postarala o obrat skóre a výhru 15:12, což znamenalo výsledek 2:1 na sety a celkový turnajový triumf,“ popsal závěrečné vystoupení mladých volejbalistek VK UP v Raškovicích šéftrenér olomoucké mládeže Jan Drešl.
Hned o den později odehrály mladé Hanačky další turnaj, tentokrát však šlo o Malou cenu Beskyd juniorek. „Pro některá děvčata to byl výrazný rozdíl, když nastoupila proti výrazně zkušenějším a starším hráčkám, přesto byl tento turnaj pro nás jednoznačným přínosem,“ podotkl Drešl.
V prvním utkání základní skupiny ještě olomoucké žákyně zdolaly Polanku 2:0. Pak už ale následoval velmi těžký protivník v podobě týmu juniorek Frýdku-Místku. V úvodní sadě se výběr univerzity držel a ztratil ji až v koncovce 21:25, ve druhé jej již soupeř nepustil příliš do hry a ovládl ji jasně 25:14.
Posledním zápasem v základní skupině byl souboj o postup s Frýdlantem nad Ostravicí, který rovněž pohrál s Frýdkem 0:2 a porazil Polanku 2:0. „Úvodní sada se nám nedaří, ale držíme krok. Soupeřky mají ve svém kádru dvě zkušené hráčky hostující v extralize kadetek za Frýdek-Místek, které nás trápí technickými údery a dobrou přihrávkou. Neprosazujeme se podle představ a naše chyby v útoku přinášejí porážku 19:25. Druhé dějství bylo v našem podání neuvěřitelné; rychle se v něm ujímáme vedení 12:4, kvalitním servisem chceme set ukončit a rázem vedeme 24:10. Jenže jak už to bývá, ještě není hotovo. Přicházejí opět chyby z naší strany a strach uhrát míč, nepomáhá ani vyčerpání obou oddechových časů. Naštěstí soupeřky také chybují a můžeme se radovat ze zisku druhé sady poměrem 25:20. Protože v základních skupinách se hraje jen na dva sety, po remíze 1:1 přichází na řadu počítání poměru míčů, které rozhodne o postupujícím do nejlepší osmičky. Nakonec končíme o čtyři míče na třetí příčce a juniorský turnaj pro nás končí. Pro holky to však byla cenná zkušenost, protože takový nepostup sice mrzí, ale hráčky si jistě zapamatují, že zápas končí až posledním hvizdem rozhodčího a je potřeba bojovat až do samotného závěru,“ konstatoval Jan Drešl a dodal, že na třetím místě turnaje skončily kadetky Sokola Šternberk.
Na úplný závěr sezóny se žákyně VK UP představily na jubilejním desátém ročníku Memoriálu Josefa Matějů v Hodslavicích u Nového Jičína. Turnaj absolvovalo dvanáct družstev žákyň rozdělených do čtyř základních skupin.
Ve své skupině si Olomoučanky bez potíží poradily s družstvem Polanky a Novým Jičínem B, v obou případech shodně 2:0. Následovala čtyřčlenná skupina vítězů skupin o první až čtvrté místo. V úvodním finálovém duelu poráží Univerzita Palackého oslabenou Orlovou 2:0, následuje souboj s finalistou z Raškovic Novým Jičínem A a další triumf ve dvou sadách.  Příliš nevzdoruje ani áčko Frýdku-Místku v posledním střetnutí a žákyně Olomouce tak na memoriálu vítězí bez ztráty setu. „Možná ještě cennější je to, že si všechna děvčata zahrála vyrovnaný počet setů,“ uzavřel ohlédnutí za koncem sezony olomouckých žákyň Jan Drešl.

Sestava žákyň VK UP Olomouc na turnajích:
Bára Abendroth, Klára Ambrůzová, Tereza Drozdová, Adriani Kamidinová, Veronika Mědílková, Kateřina Temulen Mracká, Alena Musilová, Erlina Skopalová, Amálie Vyjídáková, Klára Szromková. Trenéři: Pavel Špiřík, Aneta Tobiášová.

Raskovice Hodslavice po zapase

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *