Žákyňky odehrály pohár v Přerově. Starší a mladší žačky bojovaly v Prostějově a Přerově.

Reportáž ze soboty 2.3., kdy se hrálo v Přerově. /Žákyňky/

Třetí kolo Poháru trojic 2018/2019 se konalo v sobotu 2. 3. 2019 v Přerově. Tentokrát jsme bojovali hlavně se soupeři ve vlastních řadách. Ač běžně hrají naše žákyňky ve družstvech po čtyřech, aby si zahrály opravdu všechny, nedokázali jsme kvůli množství – a ne vždy pochopitelných – omluvenek postavit ani obvyklých 9 družstev. Hrálo pouze 24 žákyněk rozdělených do 8 týmů. O možnost vybojovat body pro jedno družstvo jsme se tedy předem připravili sami. A ačkoli jsme kvůli absentujícím oporám nečekali žádné zázraky, je třeba říct, že holky se tentokrát bily jako lvice, chvílemi byl vidět už i pěkný volejbal a trenérky konečně zaplesaly, že to, co poctivě trénujeme, se ukazuje ve hře. Přestože polovina našich družstev sestupuje o skupinu níže, musíme naše žákyňky za jejich sobotní výkon opravdu pochválit, vždyť kvůli absencím musely mnohé z nich nastoupit do družstev o skupinu i více výše, než je jejich dosavadní herní zkušenost. Navíc dvě družstva si skupinu udržela a dvěma se podařilo postoupit, což je krásný výsledek. V Kojetíně v sobotu 23. 3. tedy nastoupíme s jedním družstvem v první, jedním ve čtvrté, jedním v páté, jedním v šesté, jedním v sedmé, jedním v osmé a třemi v deváté skupině. Naše síly budou rozloženy po celé šíři startovního pole a hala v Kojetíně nabízí nejen možnost vidět všechny skupiny pohromadě, ale i prostor pro fanoušky. Těm věrným, kteří nás doprovází doslova na každé štaci, moc děkujeme. Dobře víme, že v této věkové kategorii není věrnější fanoušek než rodič a Vaší podpory si opravdu vážíme!!! I ty rodiče, kteří zatím své děti v akci neviděli, srdečně zveme, přijeďte se podívat, co už Vaše ratolesti na hřišti dokážou.

Starší a mladší žačky odehrály poslední kolo

Tento víkend (23. a 24. 3. 2019) se odehrála poslední kola starších i mladších žaček.

V sobotu jsme v kompletní sestavě odjely hrát do Prostějova starší žačky. Přestože to není naše věková kategorie, holky vždy předváděly slušné výkony a nebylo tomu jinak ani tento turnaj. Velice dobře jsme zahájily turnaj těsným vítězstvím (2x 25:23) nad prostějovským týmem mladších žaček. Holky předvedly velice týmový a bojový výkon a ukázaly, že když chtějí, tak umí hrát. Jak to ale bohužel bývá, v druhém zápase s Přerovem jsme přestaly hrát a doufaly, že se to samo uhraje – neuhrálo. Nešel příjem, obrana v poli, nahrávka a ani následný útok. Třetí zápas nás čekal s týmem starších žaček ze Šumperka. Silová převaha, vyšší věk a zkušenosti šly znát, přesto se holky statečně rvaly a vybojovaly výhru v tie-breaku. S celkovým devátým místem můžeme být spokojeny vzhledem k tomu, že pro většinu z holek to byla první zkušenost jak s šestkovým volejbalem, tak vrchním servisem.

S nadějí a konečně kompletní sestavou jsme se v neděli vydaly do Přerova, kde se odehrály všechny tři skupiny. Doufaly jsme, že poslední turnaj si holky užijí a budou hrát s chutí, ale velice jsme se pletly. Obě družstva hrály bez chuti, energie, bojovnosti, radosti. Pár světlých okamžiků nevyváží celoturnajové trápení ve všech herních činnostech. Po jarních prázdninách jako by holky zapomněly na všechno, co jsme se učily, i na úplné základy. „A“ družstvo doslova utrpělo tři výhry a celkové páté místo v celé soutěži odpovídá našim předvedeným (nebo spíše nepředvedeným) výkonům. Holky jsou ale mladé, mají výborné předpoklady a věřím, že jejich potenciál se teprve ukáže. „B“ družstvo uhájilo před Uničovem celkové 10. místo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *