Znovu ve finále! Hráčky UP smetly Brno a zahrají si o pohár s Prostějovem

Těžký úkol měly před sebou volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v semifinálovém utkání Českého poháru. Finálový turnaj soutěže, v níž vysokoškolačky obhajují vítězství, totiž hostila hala v brněnské Vodově ulici a právě domácí Královo Pole bylo soupeřem Hanaček v cestě do vytouženého finále. Hráčky univerzity však duel s Brňankami dokonale ovládly a za pouhou hodinu a čtvrt zvítězily 3:0. V boji o pohárovou trofej čeká Olomouc po roce opět družstvo Prostějova, které v prvním semifinále přehrálo Ostravu rovněž bez ztráty setu.
Vysokoškolačky vstoupily do úvodní sady zápasu s Brnem skvěle, rychle vedly 8:5 a svůj náskok postupně zvyšovaly (21:13). Královo Pole, které před pohárovým turnajem Final four posílily někdejší reprezentační libero Chlumská a exolomoucká Simona Janečková, nakonec získalo v prvním dějství pouhých čtrnáct výměn.
Také druhá část utkání začala podobně a univerzita brzy vyhrávala 8:4. Domácí tým ještě stáhl na rozdíl jediného míče (10:9), vzápětí to ale bylo zase 14:10. Jihomoravanky už odpověď nenašly a po výsledku 19:25 prohrávaly 0:2.
O hladkém triumfu Hanaček bez ztráty jediného setu se rozhodlo prakticky již v úvodu třetí sady, když hosté vedli 11:4. Konečný rozdíl byl deset bodů a olomoucké volejbalistky mohly začít slavit postup do finále.
„Děkuji celému našemu družstvu, takhle nezahrálo dlouho, téměř bez chyb a s velkým nasazením. Dnes se opravdu bylo na co dívat a já jsem velmi spokojený. Do finále jsme moc chtěli a jsem rád, že jsme to potvrdili,“ radoval se kouč vítězek Jiří Teplý a už myslel na nedělní vyvrcholení soutěže: „Prostějov je velmi silný a nebude to vůbec jednoduché. Samozřejmě bychom ale velmi rádi zopakovali loňské vítězství,“ přeje si Teplý.
Smutný byl naopak po utkání domácí trenér Marek Rojko: „V přípravě na zápas jsme udělali maximum, ale oproti zdejšímu poslednímu ligovému utkání jsme hráli strašně opatrně na servisu. Velmi slušná byla naše přihrávka, ale neudělali jsme body z útoku a nedokázali jsme podat. Bohužel jsme byli příliš často ve ztrátě pěti, šesti bodů a družstvo si pak už tolik nevěří. Otáčet zápas proti Olomouci je v takové chvíli moc těžké,“ konstatoval slovenský kouč.
Finálový zápas, který rozhodne o nových držitelkách Českého poháru volejbalistek, se uskuteční v Brně v neděli v šest odpoledne a jeho záznam odvysílá ČT Sport od 20.20 hodin.

VK Královo Pole – VK UP Olomouc 0:3 (-14, -19, -15)
Rozhodčí: Kovář, Grabovský
Čas: 74 minut
Diváků: 650
Královo Pole: Suchá, Vyklická, Kopáčová, Peneová, Boulová, Zburová, libero Chlumská. Střídaly: Vaňková, Šloufová, Pištěláková, Janečková.
Olomouc: Strušková, Kubínová, Dedíková, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sainová.

4 komentáře: „Znovu ve finále! Hráčky UP smetly Brno a zahrají si o pohár s Prostějovem

 • 4.2.2018 (7:37)
  Permalink

  Zvládly jste to bravurnĕ. Dĕkujeme a držíme palce. Půjde to !!!

  Reagovat
 • 4.2.2018 (8:20)
  Permalink

  Velmi dobrá hra základu včetně libera!Jeden pozitivní postřeh – jen dvě pokažená podání!!!
  A finále proti „manekýnkám“ – nasazení,obětavost,kolektivní výkon a když to nepůjde silou,tak potom ještě větší silou.Hodně štěstí, atˇ Vám „bouchnou saze“!!!

  Reagovat
 • 4.2.2018 (11:49)
  Permalink

  Mazácký výkon. V jednom minulém hodnocení jsem napsal, že to byl náš nejlepší výkon v sezoně. Musím to opravit. Včera proti Brnu to bylo ještě lepší.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *